ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אז מה קורה כשהגנת הדיסקים יעילה מדי? 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברות התקליטים יעשו כנראה הכל כדי שגם הבודדים שעדיין ממשיכים לקנות דיסקים, יתעצבנו ויתחילו לצרוב מוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דיסקים? מי צריך את זה בכלל?
 דיסקים? מי צריך את זה בכלל?   
חברות התקליטים מחפשות כל הזמן דרכים לגרום לקהל הרחב לקנות יותר דיסקים. אם מדובר במלחמה רבתי כנגד שרותי ה-P2P, תביעות כנגד מחליפי הקבצים (חברות ויחידים) ובכלל להרגיל אותנו שזה לא יפה לגנוב. אבל לפעמים כשאתה משתדל יותר מדי, אתה תוקע לעצמך כדור ברגל.

חברת התקליטים EMI כמו רבות מהקולגות שלה, החלה להשתמש בטכנולוגיה להגנה מפני שכפול, אשר הצליחה לגרום לאחד הצדיקים האחרונים בסדום, שעוד רוכש דיסקים באופן חוקי, לעשות בדיוק את ההפך ממה שתאגידי המוזיקה מנסים למנוע – להעתיק את הדיסק כדי שיוכל לשמוע אותו.

סטיפן מרוביץ', תושב מלבורן שבאוסטרליה, רכש את האלבום האחרון של נורה ג'ונס ב-25 באפריל, ולקח אותו עימו לעבודה. במשרד הוא ניסה לשמוע את הדיסק על גבי מחשב הלאפטופ Titanium שלו המריץ את מערכת ההפעלה OS 10.2 של אפל. לא הייתה כל תגובה, והדיסק כלל לא זוהה על ידי המערכת.

קצת מבואס, חזר מרוביץ' לביתו, שם ניסה עוד פעם להשמיע את הדיסק, הפעם על המחשב האישי שלו, בהתחלה על windows 2000, ואח"כ על חלונות XP. אך גם בשתי הפעמים הללו, לא בא האיש על סיפוקו. הדיסק עדיין לא זוהה על ידי המערכת.

אי אפשר לומר שהאיש לא ניסה. אך גם לסבלנותו של אוסטרלי חביב יש ככל הנראה קץ, והאיש החליט לשלוח ל-EMI אי-מייל שיבהיר להם את עמדתו לגבי טכנולוגית ההגנה הנפלאה שלהם.

"אני כותב מכתב זה מתוך מחווה של רצון טוב על מנת ליידע אתכם, שכתוצאה מבעיות, אותן חוויתי עם הדיסק אותו רכשתי לאחרונה אשר הכיל אמצעי מניעת העתקה, על גבי לאפטופ טיטאניום OS 10.2 של אפל, תחנת עבודה המריצה חלונות 2000 וחלונות XP, פשוט נאלצתי להעתיק את הדיסק שלכם פשוט כדי שאוכל להקשיב לו"

"חרף כל ניסיונותי הדיסק פשוט לא זוהה ע"י המחשבים, אשר סירבו לטעון ולהשמיע אותו. אולי אתם פשוט צריכים לשקול להציג אזהרה על גבי עטיפות הדיסקים שאתם מוכרים, משהו בנוסח, אזהרה: הדיסק הזה עלול לא לעבוד!"

"אנא ברכו בשמי את הגאון שהמציא את אסטרטגיית האנטי-פיראטיות הזו".

מרוביץ' אמר לכתב עיתון ה-AGE האוסטרלי, כי הסיכוי שהוא ישוב ויקנה דיסק נוסף, או בכלל עוד משהו מהחברה הזו, הוא נמוך מאוד.
 
 
התגובה שקיבל מ-EMI נראית כטופס אוטומטי הנשלח לכל מי שנתקל בבעייה דומה (סטיפן, אתה לא לבד). התגובה כמובן הייתה מלווה בהתנצלות על "חוסר הנוחות שנגרם", אולם הציעה אך ורק טבלה של דרישות החומרה הנדרשות עבור מערכות ה-windows בהן השתמש. שום מילה לגבי מחשב האפל.

מנהל חברת EMI באוסטרליה, ג'ון או'דונל הגיב כי "כל החומרה התואמת מפורטת על גבי החוברת של כל דיסק המכיל את טכנולוגית ההגנה מפני שכפול. זה עומד בהתאם להנחיות של הפדרציה הבינלאומית של תעשיית התקליטים (ה-IFPI)"

"כיוון שהטכנולוגיה נוצרה על מנת שהמוזיקה תנוגן על ידי נגן המצורף לדיסק ולא על ידי אף נגן אחר הקיים עתה על מחשבי PC ואפל, הדיסק יגרום לחריגה אם ינסו לנגן אותו בכל דרך אחרת".

בתגובה לא צויין האם הדיסקים שעליהם טכנולוגיית ההגנה יעבדו על כל הפלטפורמות. בנוסף על גבי העטיפה לא רשום לצרכן כיצד יש לנטרל את נגן המדיה שהוא ברירת המחדל של המערכת – הנגן שנפתח באופן אוטומטי מנגן כל דיסק מוזיקה המוכנס לכונן ה-CD-ROM של המחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by