ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
Sony Ericsson C510: טלפון הכל כלול 
 
 Sony Ericsson C510. מזהה חיוכים    צילום: יח"צ    
ביקורת סלולר |
 

הוא לא סמארטפון, אבל סוני אריקסון C510 נותן תמורה טובה למחיר, עם ממשק אינטואיטיבי ונגיש ופיצ'רים שפונים לקהל הרחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

סוני אריקסון C510
 סוני אריקסון C510 
 צילום: יח"צ 
 

 

אחת המשימות הקשות ביותר שעומדות בפני יצרניות סלולר הוא לייצר מכשיר המיועד לקהל הרחב. מכשיר זה צריך להיות לא גדול מדי, לא מסובך מדי ובעיקר לא יקר מדי. C510 של סוני ארקיסון בהחלט נכנס למשבצת של מכשיר סלולרי לכולם וכבר היום ניתן לראות אותו מבצבץ מבין ידי הישראלים.

 

מחיר ברשת אורנג': 2868.62 שקלים

 

מחיר ברשת פלאפון: 1,976.4 שקלים

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח בעת פרסום הכתבה: 1,277 שקלים

 

יתרונות: יחס טוב של עלות מול תועלת, ממשק מעולה, מצלמה טובה מאוד, תמיכה בפייסבוק וביוטיוב

 

חסרונות: עיצוב חסר מעוף, מקשים קטנים מדי ולא נוחים, צילום וידאו ברזולוציה נמוכה

 

עיצוב: שמרני וצפוף

 

 

סוני אריקסון C510 לא ימשוך אליו מבטים כאשר תניחו אותו על השולחן. בעצם, הוא לא ימשוך אליו מבטים גכם אם תאירו עליו בזרקור. C510 הוא טלפון סלולרי קלאסי - מלבני ובעל קצוות מעוגלים. המכשיר משווק בצבעי שחור שמרני, אפור סולידי ואדום, ורק הקו הכחול המקיף את המכשיר מבדל אותו מאחרים ומבהיר שמדובר בטלפון של חברת סוני אריקסון.

 

חלקו הקדמי של הטלפון כולל מסך בגודל בינוני, המספיק לתוכנות הנמצאות במכשיר. המסך איכותי ומציג צבעים בצורה בהירה ונעימה לעין. באור שמש המסך נהיה הרבה פחות נגיש.

 

הניסיון לדחוס את מרב הלחצנים במינימום מקום נותן את אותותיו. המקשים הכי פחות נגישים הם דווקא השימושיים ביותר, כמו לחצני הבחירה. לחצני המחיקה וקיצורי הדרך סבירים אך גם הם לא נוחים ברמה מספקת. לחצני הספרות דחוסים, עד שלא ניתן להרגיש בהפרדה הקיימת ביניהם, עד כדי כך שבעלי האצבעות העבות בינינו יצטרכו זמן כדי להסתגל אליהם.

 

ממשק: הכי חכם בטלפונים לא החכמים

ממשק איטליגנטי ורגיש
 ממשק איטליגנטי ורגיש 
 צילום: יח"צ 
 

 

כשמדובר בטלפונים שאינם סמארטפונים, הממשק של סוני אריקסון הוא ללא ספק אחד מהטובים ביותר הממשק אינטואיטיבי וגם אלו שמשתמשים בו בפעם הראשונה ימצאו את רוב הפונקציות החשובות במהירות. C510 מציע חיפוש חכם של אנשי הקשר על ידי הקשת המספר - זו אופציה נוחה במיוחד, אך חבל שהחיפוש החכם לא מאפשר לחפש דרך הקלדת שם איש הקשר.

 

כתיבת הודעות בסוני אריקסון C510 היא תענוג, כש-C510 מאפשר תצוגת שיחה דומה לזו של האייפון. בתפריט ההודעות נמצא גם קליינט דואר נוח, המאפשר הגדרה בצורה אוטומטית וקבלת דואר עם קבצים מצורפים. עם זאת, כיוון שלא מדובר בסמארטפון, לא תוכלו לקרוא קבצי אופיס או pdf.

 

לחצן תפריט הפעילות מאפשר נגישות מהירה ליישומים פועלים וקיצורי דרך חשובים והוא שימושי מאוד. אופציה שחסרה לי בממשק של סוני אריקסון הוא שימוש במסך הפתיחה כמסך עבודה עם קיצורי דרך, פרטי פגישות וכו' - כמו שיש במכשירי נוקיה.

 

 
 

מולטימדיה: cyber-shot בפנים, walkman בחוץ

 

החלקת התריס האחורי חושפת מצלמה ברזולוציה 3.2mp ומבזק כפול. כיאה למותג cyber-shot, תפריט המצלמה נוח והוא הכי קרוב למצלמה רגילה שטלפון סלולרי מציע. בנוסף, כאשר תפריט המצלמה נפתח ישנם ארבעה לחצנים המוארים בכחול ואלו מספקים קיצורי דרך נוחים לתפריטים העיקריים, כמו מצבי וזירות צילום, מיקוד ופלאש. תהליך הצילום לוקח בממוצע כ-10 שניות.

 

W705

N95 8G

C510

 

3.9

4.8

3.6

פתיחת המצלמה

1.5

4.2

3

מיקוד וצילום

1.8

3.5

3.4

שמירה

7.2

12.5

10

זמן כולל

 

איכות הצילום טובה, אם כי ראינו טובות ממנה. האיזון ללבן האוטומטי של ה-c510 בעייתי ובתמונות רבות החלקים הבהירים פשוט לא ברורים. כאשר יש הבדלי אור וצל חדים נוצרת תחושה עומק מוזרה שלא קיימת במציאות.

 

 
C510 מזהה חיוכים בעזרת smile shutter
 C510 מזהה חיוכים בעזרת smile shutter   צילום: שי סומק 
 
הפלאש הכפול מאיר רק את החלק המרכזי בתמונה ויוצר רעשים
 הפלאש הכפול מאיר רק את החלק המרכזי בתמונה ויוצר רעשים 
 צילום: שי סומק 
 

החלק הטוב במצלמה הוא צילום דיוקן כאשר סוני אריקסון c510 מזהה אוטומטית את פני המצולם. תמונות הדיוקן יצאו איכותיות מאוד ובנוסף ה-c510 מספק אופציה הנקראת smile shutter, בה המצלמה מצלמת דיוקן כאשר האובייקט מחייך. אופציה זו עובדת רוב הזמן בצורה טובה אך עדיין רחוקה משלמות.

 

המבזק הכפול נתן תוצאות טובות בתנאי תאורה אפסיים, אך אכזב בתנאי תאורה בינוניים כמו תאורה פנימית של בית. c510 דווקא הצטיין בצילום פנים בתנאי תאורה טובים, כאשר הפעם האיזון ללבן היה איכותי יותר והצליח לתפוס פרטים רבים. בנוסף המצלמה תומכת בגיאו-טאגינג ומאפשרת לראות את מיקום הצילום דרך Google Map. לאנשים שאוהבים לצלם דברים בתנועה נכונה אכזבה. C510 מצלם ברזולוציה לא מספקת של QVGA, אך כל עוד לא תנסו להגדיל את הסרטון, האיכות תהיה טובה למדי.

 

סוני אריקסון c510 לא ממותג כמכשיר ווקמן, אף על פי שמבחינה ויזואלית נגן המוזיקה נראה זהה לזה שב-w705. נגן המוזיקה נוח מאוד ומאפשר לתייג את השירים דרך אמנים, אלבומים, רצועות ועוד. C510 תומך בספרי שמע ופודקאסטים. האוזניות המצורפות לא מספקות איכות גבוהה ועוצמת השמע לא מספקת. חיבור אוזניות איכותיות יותר היה עשוי לשדרג את החוויה משמעותית, אך הבעיה שסוני אריקסון ממשיכים להתעקש על חיבור ייחודי ולא על חיבור סטנדרטי. את המוזיקה אפשר להעביר בקלות דרך הכבל המצורף ולשמור על הכרטיס - המכשיר מגיע עם 1 ג'יגה, ומי שירצה עוד יוכל להגדיל ל-8 ג'יגה. בנוסף, סוני אריקסון c510 תומך ברדיו עם טכנולוגיית RDS, והוא פועל נפלא ומאפשר לשמור תחנות באופן אוטומטי.

 
C510 מתקשה להתמודד עם האיזון ללבן ו"שורף" את החלקים הלבנים בתמונה
 C510 מתקשה להתמודד עם האיזון ללבן ו"שורף" את החלקים הלבנים בתמונה   צילום: שח סומק 
 

קישוריות וארגון: דפדפן מעולה

 

הדפדפן של סוני אריקסון הוא דפדפן איכותי גם בהשוואה לדפדפנים של מכשירי סמארטפון. דפדפן המכשיר בנוי בטכנולוגיית NetFront, המתאים את דף האינטרנט לגודל המסך ואף מאפשר לראות אותו בצורה רגילה כמו במחשב על ידי שינוי הגדרה. לדפדפן יש דף בית עם קיצורים שימושיים, וכמו כן ניתן לשמור תמונות, להזין RSS ועוד. חווית הגלישה מתרחבת כאשר מניחים את המכשיר במצב מאוזן והמסך מסתובב ב-90 מעלות באופן אוטומטי.

 

הגימיק של סוני אריקסון c510 מצוי באפליקציית פייסבוק. המכורים שבינינו - ובואו נודה שרבים מאיתנו מבלים שם יותר מדי זמן - יוכלו להתעדכן בסטטוס של החברים ולהציג את זה בצורה גרפית מרשימה במסך הראשי. בנוסף c510 מאפשר להעלות תמונות ישירות לפייסבוק ולהגיב על אירועים של חברים.

 

 

סיכום: שווה קנייה

 

סוני אריקסון c510 הוא בלי ספק מכשיר ששווה קנייה. הוא בנוי מכל האלמנטים שמכשיר המכוון לקהל הרחב צריך להיות: מצלמה טובה מאוד, נגן מוזיקה נוח, ממשק מעולה, קישוריות גבוהה לאינטרנט, אפליקציית פייסבוק ומשחקים ממכרים מאוד. בנוסף הסוללה של המכשיר לא מאכזבת וצולחת בהצלחה שני ימי עבודה רצופים (אם כי חיבור תמידי לפייסבוק יכול להשפיע עליכם וגם על הסוללה). החיסרון במכשיר הוא המקשים הלא נוחים והעיצוב השמרני מדי. באופן כללי, לנו נראה ש-C510 הוא מכשיר שיוכל לספק אתכם לאורך זמן.

 

המתחרים של סוני אריקסון c510 הם Nokia 6600 Slide, הנמכר ברשת סלקום ומציג את אותן תכונות במחיר דומה אך במעטפת יותר סקסית. ברשת אורנג' ניתן למצוא את סוני אריקסון w595 שגם לו תכונות דומות. ברשת פלאפון ניתן למצוא את Nokia 6600 Folder, המציג עיצוב שיקי אך בעל מצלמה פחות טובה.

 

ביקורת מקוצרת:

סוני אריקסון C510. תמורה הולמת למחיר
 סוני אריקסון C510. תמורה הולמת למחיר 
 צילום: יח"צ 
 

 

תמורה להשקעה: 9

מסך ואיכות תצוגה: 8

מולטימדיה: 8.5

תפעול וממשק: 9

משרד וקישוריות: 8.5

עיצוב: 7.5

 

ציון סופי: 8.5 (הציון הוא אינו הממוצע)

 


פרטים טכניים


רשתות:  GSM 900 / 1800 / 1900, HSDPA 2100

מידות: 107 מ"מ (גובה), 47 מ"מ (רוחב), 12.5 מ"מ (עובי)

גודל: קטן

משקל כולל סוללה: 92 גרם (קטן)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 10 שעות ברשת GSM ועד 4 שעות בדור 3

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 400 שעות ברשת GSM ועד 350 שעות בדור 3


תצוגה: 250,000 צבעים ברזולוציה 320x240 גודל 2.2 אינץ' בטכנולוגיית TFT

צליל: תומך בקבצי mp3,AAC,

אחסון אנשי קשר: 1000

זיכרון: 100mb פנימי ועד 8GB בכרטיס זיכרון מסוג Memory Stick Micro (M2)

תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, אימייל

הערכה כוללת: מטען, כבל USB, כרטיס Memory Stick Micro (M2) בגודל 1GB, אוזניות

פיצ'רים: מצלמת סטילס 3.2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי, צילום וידאו, נגן מוזיקה, רדיו סטריואפוני עם RDS, תמיכה ב- בבלוטות' סטריאופוני, דפדפן אינטרנט מסוג NetFront התומך ב RSS.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by