ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שסטיב ג'ובס ישלם דולר לשיר 
 
 
מערכת חיים ברשת

אפל עלולה למצוא עצמה בצרה גדולה אם יסתבר לחברות המוזיקה שתוכנת ה-iTunes משמשת כעלה תאנה לגולשים המחליפים מוזיקה בחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנת ה-iTunes , שירות הורדת המוזיקה בתשלום של אפל, פרץ ככל הנראה דרך חדשה למשתמשי המקינטוש להחליף קבצים ברשת, מתחת לאף של סטיב ג'ובס ושל תאגידי המוזיקה, התומכים בשירות.

מסתבר כי תוכנת המדיה החדשה, שיצאה בקול תרועה רמה לפני כשבועיים והוכרזה כהצלחה מסחררת, מכילה בחובה גם מאפיין המאפשר למשתמשי המק להשמיע מוזיקה (ב-stream) האחד לשני על גבי הרשת. השירים אינם מורדים באופן קבוע, אולם מאפשרים למשתמשים להאזין לכל שיר הקיים על זיכרון של מחשב מקינטוש אחר המחובר לרשת מקומית.

מספר קבוצות של מתכנתים הודיעו כי הם מצאו דרך להגדיל את תכונה זו, מרשתות מקומיות בלבד לרשת העולמית כולה. כך מדווח אתר CNET. מספר אתרים ותוכנות טוענים כי הם מאפשרים לאנשים לחפש רשתות מק אחרות על מנת להאזין און-ליין לאוספי המוזיקה המאופסנים על המחשבים.

"המאפיין הזה בנוי לתוך ה-iTunes... אולם נאלצנו לברור אותו בכוחות עצמנו", אמר קווין אפריל, הוובמסטר של אתר Spymac.com, אשר העלה לרשת בשבוע שעבר שירות החלפת מוזיקה משלו. "שילוב העניין לתוך שירות רשת פעיל הייתה משימה לא פשוטה".

עלייתם לרשת של שירות זה ודומיו (שצצים כמו פטריות אחרי הגשם) מאיימות לשלוח את אפל בבעיטה ללב ליבה של שערורייה ממנה קיוותה החברה להימנע בעזרת העלאת חנות המוזיקה החדשה של iTunes. האתר הזה, אשר מציע גישה קלה לקטלוג שירים במחיר של דולר אחד (פחות סנט) לשיר, זכה לתמיכה עזה ולשבחים מצד חברות התקליטים, אשר הכתירו אותו כצעד חשוב בדרך למערכת הפצה מורשית למוזיקה ברשת.

לצד spymac הופיעו גם אפליקציות כגון ServerStore ו-iTunes Tracker אשר מאפשרות כלי חיפוש עבור משתמשי מקינטוש המעוניינים לשתף את קבצי מוזיקה שלהם על הרשת. פרוייקט מוקדם יותר, iCommune, שהבטיח למשתמשי מק את האפשרות להוריד שירים, באופן דומה לרשתות ה-P2P, הורד לאחר מחאות מצד אפל. אולם לאחרונה הוא צץ ועלה מחדש ללא שימוש בטכנולוגיה עליה יש לאפל זכויות יוצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by