ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קללת נאפסטר נמשכת 
 
 עכשיו נראה להונים הפיראטים האלה!   
 
רויטרס

תאגיד ברטלסמן שהשקיע בנאפסטר בימיה האחרונים, עומד עתה מול תביעה נוספת והפעם על סך 17 מיליארד דולר של חברת המוזיקה הגדולה בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המוזיקה יוניברסל מיוזיק, מסרה אמש (ב') כי יש בכוונתה להצטרף לתביעה על סך 17 מיליארד דולרים, אותה הגישה קבוצה של מפיצי מוזיקה כנגד החברה הגרמנית Bertelsmann AG, בטענה שזו סייעה לפיראטיות שהתרחשה בשירות החלפת הקבצים המנוח, נאפסטר.

התביעה המקורית של המפיצים הוגשה בחודש פברואר, ונטען בה כי ברטלסמן עזרה להאריך את חייה (והצלחתה) של נאפסטר על ידי כך שהשקיעה למעלה ממאה מיליון דולרים בחברה.

יוניברסל, חברת המוזיקה הגדולה בעולם, המייצגת אומנים בסדר גודל של אמינם ולהקת U2, ידועה בכך שהיא אחת החברות היותר אגרסיביות בכל הנוגע להגשת תביעות משפטיות על מנת להאבק במי שלדעתה נוגע בגיזת הזהב שלה.

"ברטלסמן סיפקו לנאפסטר לא רק הלוואה, והם גם לא היו עוד משקיע פאסיבי בחברה", אמרו אנשי יוניברסל בהצהרה לעיתונות. "במידה זו או אחרת הם לקחו פיקוד על המערכת של נאפסטר על מנת להגדיל את רווחיהם על גבה של יוניברסל והאומנים שהיא מייצגת.

דוברת ברטלסמן לא הגיבה לאישומים. ברטלסמן היא הבעלים של קבוצת הלייבלים BMG, והיא הקטנה מבין חמש חברות המוזיקה הגדולות (המפגינות בדר"כ לויאליות נפלאה האחת לשניה), ובאמתחתה הזכויות לשיריו של אלביס, ארתה פרנקלין ועוד.

יוניברסל, הנמצאת בשליטת ויוונדי-יוניברסל, הגישה את תביעת הפרת זכויות היוצרים בבית המשפט המחוזי בניו-יורק ומצפה כי התביעה תאוחד עם זו של המפיצים.

בחודש שעבר הגישה יוניברסל, בשיתוף עם חברת EMI תביעה כנגד חברת האמר-ווינבאלד, מגייסת קרן ההון שהשקיעה כספים בנאפסטר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by