ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל נכנס לשוק המקומונים 
 
 
עידו קינן

אינדקס החדשות Google News הושק בגירסאות מקומיות בחמש מדינות דוברות אנגלית; מייסד-שותף של גוגל: הגירסאות ישלבו פרספקטיבה גלובלית עם חדשות מקומיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות קנדה. קורה שם משהו בכלל?
 חדשות קנדה. קורה שם משהו בכלל?   
האם אינדקס החדשות Google News יהיה זמין בעתיד בשפות זרות, ובפרט בעברית, שאלנו אך הבוקר, וכבר יש חדש: גוגל הכריז על השקת גוגל ניוז בגירסאות מקומיות באוסטרליה, בריטניה, קנדה, הודו וניו זילנד.

מייסד-שותף של גוגל, לארי פייג', אמר לאתר Ecommerce Times שהגירסאות המקומיות ישלבו "פרספקטיבה גלובלית" עם סיקור מקומי, מה שיאפשר למשתמשים "מעקב אחר נושאים בעלי עניין מקומי, כמו גם כאלה מסביב לעולם". הקטגוריה הראשונה באתרים המקומיים מציגה עדיין חדשות עולמיות, אולם הקטגוריה השניה, שבגוגל ניוז המקורי היתה שמורה לחדשות מארה"ב, הוחלפה במהדורות הללו בחדשות מקומיות.

גירסת הבטא של גוגל ניוז הושקה רשמית בספטמבר 2002, לאחר מספר חודשי הרצה שקטה. האתר אוסף ומציג חדשות מכ-4500 אתרי חדשות (באנגלית) מרחבי העולם, מקטלג אותן לפי קטגוריות ומאפשר גם חיפוש חדשות לפי מילות מפתח.

המדינות שזכו לגוגל ניוז מקומי הן דוברות אנגלית, ועל כן לא מדובר בשינוי טכנולוגי דרמטי, אלא בכיוונונים קלים של האלגוריתם לחיפוש חדשות מקומיות. דוברי השפות האחרות יצטרכו להמתין עד שבגוגל יחליטו ששווה להשקיע גם בהם. בעמוד ההסבר על גוגל ניוז נכתב: "אם המדינה שאתם מחפשים לא נוספה עדיין, אנא בדקו שנית בתוך מספר שבועות. אנחנו פועלים לספק גישה לחדשות ומידע לכל משתמשינו, על כן אתם יכולים לצפות לראות מדינות חדשות שייתווספו עם הזמן".

ממציא גוגל ניוז, קרישנה בהאראט, ישיב בגיליון הבא של הניוזלטר google-friends לשאלות הגולשים על המצאתו. שאלות אפשר לפרסם כאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by