ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
צנזורה 
הגלישה עדיין חופשית: נדחה חוק הצנזורשת 
 
 שר התקשורת, משה כחלון    צילום: אתר הליכוד    
צנזורה |
 
מחשבים נענע 10

ועדת השרים לחקיקה דחתה את החוק לסינון אתרים שניסה להעביר ח"כ אמנון כהן מש"ס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת השרים לחקיקה החליטה היום, ברוב של שבעה שרים כנגד אחד, שלא להחיל דין רציפות על חוק סינון אתרים, המכונה "חוק הצנזורשת". החוק אמנם עבר בקריאה ראשונה בחודש פברואר, אבל משמעות ההחלטה היא שהוא לא יעבור לקריאות שניה ושלישית, ובכך חקיקתו נדחתה באופן משמעותי אם לא בוטלה לחלוטין.
 
 
מטרת החוק, שיזם ח"כ אמנון כהן מש"ס, היתה לחייב את ספקיות האינטרנט להפעיל שירות סינון אתרים בלי תכנים שאינם הולמים לקטינים. הלקוחות יוכלו "להשתחרר" מהסינון רק באמצעות בקשה מפורשת מהספק. החוק זכה להתנגדות רבה מצד איגודים התומכים בחופש הדיבור, בינהם איגוד האינטרנט הישראלי, משום שהוא מחיל בברירת מחדל סינון על האינטרנט, כאשר הגדרתם של "תכנים שאינם הולמים" תהיה בידי שר התקשורת בלבד. כמו כן, באוסטרליה, בה הוחל חוק דומה, הוא התגלה כבלתי ישים וגרר בעיות רבות.

שר התקשורת הקודם, אריאל אטיאס, תמך בחוק וקידם אותו, אולם משה כחלון, שר התקשורת הנוכחי, התנגד לו כבר כשהוצע בקריאה ראשונה. החבר היחיד בועדה שהצביע בעד החוק הוא שר הדתות, יעקב מרגי מש"ס.

ההצבעה היום עסקה בהחלת דין רציפות כלפי הצעת החוק - המשכת הדיונים בו במקום בו הופסקו עם הבחירות, כלומר העברתו לקריאה שניה ושלישית. מאחר ועל פי ההחלטה לא תחול על החוק החלת דין רציפות, הוא הוחזר לנקודת ההתחלה: שר שירצה לקדם חוק דומה ייאלץ לעבור את תהליך החקיקה מההתחלה, ועקב התנגדותו של שר התקשורת הנוכחי, נראה שחוק כזה לא יוכל לעבור בקדנציה הנוכחית.

השר מיכאל איתן מהליכוד, שהתנגד גם הוא לחוק, הגדיר אותו "חוק שמקומו במדינות חשוכות", ואמר כי "הדרך הנכונה לטפל בבטיחות הגלישה באינטרנט היא הדרך הדמוקרטית, ולא הדרך של משמרות המהפכה, כפי שנהגו בקדנציה הקודמת".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by