ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת סלולר 
מוטורולה i9 
 
 מוטורולה i9    צילום: יח"צ    
ביקורת סלולר |
 

"כזה עוד לא ראיתם", הבטיחו הפרסומות, אבל מוטורולה i9 לא באמת מחדש: הממשק בעייתי, המצלמה מאכזבת, ואפילו גרסת הפרארי עולה יותר כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

 

לפעמים אנחנו נוטים לשכוח שבשוק הסלולרי יש עוד חברה אחת, פרט לשלוש הגדולות. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא שהיצע המכשירים של חברת מירס מכוון לקהל העסקי שזקוק לניידים בסיסיים, ולא לקהל הרחב הדורש מכשירים מתקדמים. עם השקתו של מוטורולה i9 השלטים ברחוב הבטיחו ש"כזה עוד לא ראיתם", ורמזו שאולי חברת מירס הופכת רלוונטית גם לקהל הרחב שלא בהכרח רוצה ללחוץ כדי לדבר.

 

יתרונות: עיצוב מוצלח, מסך חיצוני גדול עם לחצני מגע, GPS, איכות בנייה

 

חסרונות: גודל ורוחב, ממשק המשתמש של מוטורולה, מצלמה מאכזבת, ללא תוכנת אימייל מובנה

 

מחיר: 2,372 שקלים לגרסה הרגילה ו-2,552 שקלים לגרסת הפרארי.

 

 

הביקורת

מקשים מוטמעים בגוף המכשיר, אך קטנים ממה שנדמה. מוטורולה i9
 מקשים מוטמעים בגוף המכשיר, אך קטנים ממה שנדמה. מוטורולה i9 
 צילום: יח"צ 
 

 

במבט ראשון ה-i9 יוצר תחושה שאת המכשיר הזה כבר ראינו. i9 הוא מכשיר צדפה, אחיו של מוטורולה v9, ששווק בארץ ברשתות האחרות - למרות זאת, יש מספר דברים שמבדלים אותו מאחיו המוכר. קודם כל, מדובר במכשיר עבה יותר (הגם שלא יכביד עליכם בכיס המכנסיים או בכף היד) ורחב, עד כדי כך שלא נוח לפתוח אותו ביד אחת.

 

המסך החיצוני של המכשיר הוא בגודל 2 אינץ', ודרכו ניתן להגיע למרבית התפריטים הנפוצים - הודעות, מוזיקה, מצלמה. איכותו של המסך טובה מאד, אך השכבה החיצונית שמצפה את קדמת המכשיר נוטה להתלכלך בקלות ולסבול מטביעות אצבעות בולטות. המסך הפנימי אינו גדול הרבה יותר - 2.2 אינץ'. מדובר בנתון מאכזב, שכן גודל המכשיר מאפשר מסך גדול הרבה יותר. גם פה המסך הוא בטכנולוגיית TFT של 65 אלף צבעים, המקנה איכות תצוגה טובה מאוד.

 

המקשים שקועים בתוך גוף המכשיר ואינם בולטים מעליו, אך הם מתעתעים בגודלם, שכן החלק האפקטיבי ללחיצה מרוכז בנקודה קטנה, דבר שמעכב את ההקלדה ועלול להקשות על מכורי הודעות.

 

ממשק בעייתי, כרגיל אצל מוטורולה

 

 

ממשק המשתמש של מוטורולה זכה לאורך השנים לאין ספור טרוניות וגם במוטורולה i9 המצב לא שונה. הממשק של i9 מיושן, אם כי לאורך זמן הוא ייעשה נוח למי שהצליח להתרגל אליו. הבעיה הגדולה בממשק, כמו בכל מכשיר אחר של מוטורולה, הוא חוסר תשומת הלב לפרטים הקטנים.

 

לחיצה על לחצן התפריט מגלה תפריט סטנדרטי של תשעה אייקונים הניתנים לעריכה. מוטורולה i9 מאפשר לשנות מספר רב של פונקציות, כולל המראה הכללי ופרופילי השימוש. עם זאת, ל-i9 אין מערכת דואר אלקטרוני מובנה וכדי לשלוח אימייל יש להיכנס לתפריט שירותי תוכן, ולהשתמש בשירות רשת של מירס - דבר הכרוך בתשלום.

 

חוסר תשומת לב אחר לפרטים הקטנים נגלה בניווט. הניווט במכשיר בעייתי וכאשר נכנסים לעומק התפריט, לא תמיד קיים לחצן חזרה, אלא רק כזה שמאפשר יציאה מוחלטת ומצריך לחזור שוב על אותן פעולות. לחצן התפריט משמש יותר מדי פעמים גם כלחצן אפשרויות, על חשבון שימוש בלחצן האמצעי, וההרגשה הכללית היא של חוסר אחידות. בחירת השפה מצריכה יותר מדי לחיצות - אך מצד שני נראה שיש שיפור בפעולות בסיסיות כמו שליחת הודעה ושמירת איש קשר.

 
 

מצלמה מאכזבת, נגן מוזיקה מספק

מצלמה בינונית לכל היותר. מוטורולה i9
 מצלמה בינונית לכל היותר. מוטורולה i9 
 צילום: יח"צ 
 

 

כדי שאת ה-i9 ירכשו לקוחות שרוצים קצת מעבר למכשיר (PTT (Push to Talk בסיסי, הנייד צריך להצטיין ביכולות המולטימדיה שלו. על הנייר נראה שה-i9 יכול לעמוד במשימה, עם מצלמה של 3.1mp בעלת פוקוס אוטומטי ופלאש. יתרונו של מוטורולה i9 הוא המסך החיצוני, שהופך את הצילום לידידותי למשתמש: כאשר לוחצים על לחצן הצילום נפתח תפריט המצלמה ונדלקים לחצני המגע המאפשרים זום, פלאש והפעלת נגן התמונות.

 

אלא שבמבחן התוצאה נשארנו עם חצי תאוותנו בידנו: המצלמה מספקת איכות בינונית במקרה הטוב, הפוקוס האוטומטי לא מספיק טוב ותמונות רבות מדי יצאו לא ברורות. צילום בתנאים חשוכים מספק תמונות בלתי שמישות בעליל גם כאשר מפעילים את הפלאש. כמו כן, תשכחו מוידאו: i9 מצלם וידאו ברזולוציה מרבית של 320X240 באיכות מאכזבת ומגורענת מעט. 

 

נגן המוזיקה מספק הרבה יותר. הנגן מאפשר לנגן רצועות מוזיקה בפורמטים רבים ואפילו פודקאסטים. השליטה נעשית דרך לחצני מגע חיצוניים שמוסיפים לחוויה נוחות מרשימה. הזכרנו את חוסר תשומת הלב של מוטורולה לפרטים הקטנים, וגם בנגן המוזיקה הדבר בא לידי ביטוי, כשמה שהיה חסר לנו הוא ציון שם האלבום ממנו נלקח השיר. הנגן אמנם תומך בתמונת אלבום אך לא מאפשר לראות את שם האלבום על גבי המסך.

 

המכשיר מגיע עם כרטיס micro SD בנפח 2GB ומאפשר הגדלה ל-8GB. העברת המוזיקה מתבצעת בקלות על ידי פתיחת המכשיר ככונן נייד במחשב. ל-i9 יש בסך הכל יציאה אחת של מיקרו USB המשמשת להטענה, חיבור למחשב וחיבור אוזניות. היתרון הוא במיצוי המקום והטענה דרך המחשב, אך החיסרון הוא שהאוזניות מאוד לא סטנדרטיות.

 

דבר אל ה-GPS

 

היינו רוצים להגיד שלמכשיר יש דפדפן אינטרנט - אבל מכיוון שהוא לא מאפשר לצאת מחוץ לעולם של מירס, נסתפק ב"דפדפן". הדבר הטוב ביותר במכשיר הוא, כמובן, יכולות הרשת ובהן שירות PTT אמיתי, תמיכה בשני קווים ויכולות הניווט שעובדות בצורה קלה וטובה. בנוסף מוטורולה i9 תומך גם בשירות החדש של הרשת, שמאפשר לדבר אל ה-GPS במקום להקליד כתובת. אופציה זו נעשית על ידי התקשרות למוקד אוטומטי, שהצליח באופן מפתיע לזהות את היעד המבוקש כבר בפעם הראשונה. בסיום השיחה, אפליקציית הניווט נפתחת באופן אוטומטי.

 

כיוון שה-i9 הוא מכשיר עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ולא עוד מכשיר עבודה משעמם, זמן השימוש קצר יחסית לשאר מכשירי הרשת. בהנחה שהנייד טעון במלואו בבוקר, הסוללה תשרוד יום עבודה.

 

 

כזה עוד לא ראינו. כלומר, ברשת מירס

גרסת הפרארי. משלמים על הלוגו
 גרסת הפרארי. משלמים על הלוגו 
 צילום: יח"צ 
 

 

למרות ההבטחות, מוטורולה i9 הוא לא מכשיר פורץ דרך ואת רוב יכולותיו כבר ראינו במכשירים אחרים. אך בהשוואה למכשירים הקיימים ברשת מירס, i9 הוא בהחלט שדרוג משמעותי. נכון לעכשיו, הוא היחיד שיכול להציע ללקוחות מירס שילוב של יכולת עסקית ועיצוב אלגנטי בתוך מכשיר שלא יראה כמו לבנה או יהיה מיושן מדי.

 

מוטורולה i9 מגיע בשתי גרסאות: גרסה רגילה וגרסת הממותגת בלוגו חברת פרארי שמוטבע על המכשיר, ועימו  תמונות וצלצולים של מכוניות החברה. לאוהבי פרארי או חולי הגה זו ככל הנראה גרסה משתלמת, אך לשאר הלקוחות אין באמת סיבה להוסיף כסף.

 

ל-i9 אין מתחרים ראויים ברשת מירס והוא היחיד שמשלב בין יכולת הרשת למולטימדיה מתקדמת. בעולם הגדול, לעומת זאת, ל-i9 יש מתחרים במשקל כבד, שמציעים יכולות מולטימדיה דומות במבנה קומפקטי יותר ובמחירים דומים כמו Nokia 6600 Slide, Sony Ericsson W705 ו-Sony Ericsson C510.

 

ביקורת מקוצרת:

 

תמורה להשקעה: 8.5
מסך ואיכות תצוגה: 8
מולטימדיה: 8
תפעול וממשק: 7
משרד וקישוריות: 8
עיצוב: 8.5


ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

פרטים טכניים
רשתות: IDEN 800/900
מידות: 104.14 מ"מ (גובה), 53.3 מ"מ (רוחב), 14.9 מ"מ (עובי)
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: 133 גרם (בינוני)
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 175 דקות
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 137 שעות

תצוגה: 65,000 צבעים ברזולוציה 320x240 בשני המסכים
צליל: תומך בקבצי mp3,AAC,WMA
אחסון אנשי קשר: 1,200
זיכרון: אפשרות הרחבה לעד 8 ג'יגה
תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, אימייל (דרך שירות רשת בלבד
הערכה כוללת: מטען, כבל מיקרו USB, כרטיס microSD 2Gb, נרתיק
פיצ'רים: מצלמת סטילס 3.1 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי, צילום וידאו, נגן מוזיקה, PTT, תמיכה ב- בבלוטות' סטריאופוני, GPS.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by