ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראלי הודה בהפצת וירוס-הספאם Yipper 
 
 הוא משלנו! הוא משלנו!   
 
עידו קינן

סיפר לחוקרי המשטרה שהמטרה היתה איסוף כתובות אימייל להפצת ספאם; במחשבו נמצא וירוס נוסף, מוכן לשיגור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלג עבירות מחשב עצר לחקירה ביום ו' צעיר ירושלמי החשוד בהפצת וירוס Yipper, בעקבות מידע שהגיע מהאינטרפול. הצעיר הודה בהכנת הווירוס והפצתו, וסיפר שהתכוון להשתמש בו כדי לאסוף כתובות אימייל למטרת שליחת ספאם (דואר זבל פרסומי). הצעיר סיפר כי היה בקשר עם גורמים בחו"ל לצורך הפצת הווירוס.

הווירוס הוא סוס טרויאני, שנכתב בוויז'ואל בייסיק ותוקף רק מחשבים עם מערכת ההפעלה חלונות XP ותוכנת האימייל Outlook 2000. לדברי המשטרה, הוא תקף בימים האחרונים מאות מחשבים בעולם (מספר זעום במונחים של וירוסים). הווירוס שולח את כתובות האימייל המאוחסנות במחשב הנגוע אל כתובות האימייל של יוצר הווירוס, שלפי אתר האבטחה F-Secure נמצאות בסיומות של קווי זהב ושל נטוויז'ן.

בניגוד לווירוסים אחרים, Yipper לא גורם נזק למערכות המחשבים הנגועים, ולכן נראה שמטרתו היחידה היא רווח כספי, אם משליחת ספאם לכתובות האימייל שנקצרו, ואם ממכירת הכתובות הללו לחברות אחרות שיפיצו אליהן ספאם.

מחשביו של הצעיר נתפסו בעקבות פשיטה וחיפוש שנערכו בביתו ביום ו'. בחקירה סיפר הצעיר, ששלוש שעות לפני הפשיטה עסק בתכנות וירוס נוסף, אך לא הספיק להפיצו. שמו של הצעיר לא פורסם משום שלא הובא בפני שופט, אלא השתחרר בערבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by