ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגולשים מחזירים מלחמה 
 
 
מערכת חיים ברשת

קראו להם גנבים, פיראטים, גוזלי פת לחמם של האמנים המסכנים והמנכ"לים המורעבים, אבל הגולשים לא מתרגשים ומראים ל-RIAA מאיפה משתין ה-File

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יאללה, סעו לנו מהעיניים
 יאללה, סעו לנו מהעיניים   
אינטרנט זה לא טלוויזיה, זה מקום אינטראקטיבי, ולהבדיל מציבור הצופים, קהל הגולשים הוא לא פראייר והוא מחזיר מלחמה שערה כנגד התעשייה שמנסה לפקוח עליו עין, להציץ למחשב שלו ועוד לעשות לו רגשי ולקרוא לו גנב. הגולשים פשוט לא קונים את זה והם לא מתכוונים להגיש את הלחי השנייה.

בשבועות האחרונים הגבירה תעשיית המוזיקה האמריקאית את הקצב בכל הנוגע בניסיונותיה לעצור את הפיראטיות ברשתות ה-P2P דוגמת קאזאה וגרוקסטר. ארגון הסחר של התעשייה, RIAA, התחיל לתבוע גם אנשים המחליפים קבצים, לשלוח הודעות מאיימות למיליוני משתמשי רשתות ה-P2P ואף דווח כי הם מפתחים תוכנות לארסנל הנשק שלהם, שיאפשרו להם לחטוף מחשבים של מי שחשוד בפיראטיות.

אולם קשה להאמין כי הגולשים יעמדו בצד בשקט, בעוד RIAA מנסה עליהם את החוקנים החדשים שלה. ואכן הגולשים משיבים אש, על ידי יצירת כלים המסייעים לאנשים שלא לעורר את תשומת ליבה של RIAA וחברותיה, ולחסום את הניסיונות של אלו להגביל את מה שאפשר לעשות על גבי הרשת. על כך מדווח ה-BBC.
 
 
בסוף חודש אפריל, החליטה RIAA להתחכם וניצלה את פונקציית הודעות הטקסט הקיימת בקאזאה וגרוקסטר, על מנת להזכיר לכל מי שהיה באזור שהחלפת קבצים מוגנים בזכויות יוצרים (ללא רשות) היא עבירה על החוק.

דבר ידוע הוא כי חברות טכנולוגיה, הפועלות בשמה של תעשיית המוזיקה, משגיחים על רשתות ה-P2P על מנת לאתר אנשים המחליפים קבצי מוזיקה ועל מנת להשתיל קבצים מזויפים שייראו כאילו הם הקבצים המקוריים, ושבעת השמעתם יישמע רעש לבן בלבד.

אולם מחליפי קבצים המבינים דבר או שניים ברזי הרשת לא נשארים אדישים ויוצרים כלים כדי לסייע לאנשים להתחמק מעיניהם הבולשות של משטרת האינטרנט של RIAA וכמו כן לאתר את הקבצים המזויפים.

אתרי חדשות P2P, דוגמת Zeropaid (בתרגום חופשי: בליכסף.קום) מספקים באופן סדיר רשימות של כתובות אינטרנט הידועות כאלו הנמצאות בשימושה של תעשיית המוזיקה והסייעניות שלה.

גולשים שעל מחשבם מותקן Firewall אישי, יכולים להורות לתוכנה לחסום את הכתובות הללו, כך שקבצים המגיעים משם לא יורדו למחשב. דבר זה אף מקשה במיוחד על חברות המוזיקה לעקוב מקרוב אילו שירים או קבצים הם פופולריים במיוחד במצעד ההורדות של הרשת.

אחת מהרשימות הפופולריות ביותר, הנקראת ZeroData היא רשימה המשמשת לחסימת כתובות IP המגיעה כבר בצורת קובץ המוכר על ידי אחת מתוכנות ה-Firewall הפופולריות ביותר.

תוכנה נוספת המסתובבת ברשת היא PeerGuardian. התוכנה נכתבה במקור על מנת לחסום את תוכנות הריגול הנמצאות מאחורי הקלעים של חלק מתוכנות ה-P2P, אולם מפתחיה עדכנו אותה כך שהיא גם תחסום כתובות אינטרנט מסוימות. חסימת הכתובות מסייעת לגולשים להימנע מהורדת קבצים מפוקפקים ומזויפים.

לעת עתה, חלק מהכלים לחסימת כתובות רשת הם לא כל כך יעילים כיוון שמספר הכתובות שהם מספקים הוא גדול למדי, מה שיכול לחסום גם החלפה של קבצים אותנטיים.

גולשים רבים פנו לאחרונה לתוכנת קאזאה-לייט, שהיא גרסה של קאזאה, רק בלי תוספות התוכנה שמרגלות אחריהם, והפרסומות המעטרות את קאזאה. התוכנה גם מכילה בחובה כלים המאפשרים למשתמשים להטיל מגבלות על מי שרוצה להציץ על רשימת הקבצים אותם הם מוכנים לחלוק לשאר משתתפי הרשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by