ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פגוש את העיתונות 
 
 קרישנה, תגיד לי למה? בהאראט   
 
עידו קינן

צחצחו את המקלדות: גוגל נותן לכם הזדמנות לשאול שאלות בנוגע לאינדקס החדשות שלו, גוגל ניוז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפשר להחזיר את הגולן. העיניים החדשות של המדינה
 אפשר להחזיר את הגולן. העיניים החדשות של המדינה   
"אני כבר לא שומר לינקים ב-favorites", אמר לנו ממש לא מזמן אחד ממכרינו, "מה שאני צריך אני מחפש בגוגל". המשפט הזה, מפיו של אחד שנמצא באינטרנט לא מהיום, מבהיר את התמונה כולה: גוגל הוא כבר מזמן לא סתם מנוע חיפוש. גוגל הוא העיניים שלנו ברשת.

בחודש שעבר, החליטו אנשי גוגל לסמן בסימון מיוחד את ההודעות לעיתונות, שמופיעות באינדקס החדשות Google News. ההחלטה התקבלה אחרי ביקורת חריפה שנמתחה על "זיהום" תוצאות החיפוש של גוגל ניוז בחומר יחצני. ולמה זה כל כך חמור? כי כמו שגוגל הוא העיניים שלנו ברשת, גוגל ניוז הוא החלון שלנו אל העולם.
 
 
"זה יומרני להגיד שזה יהיה העתיד של העיתונות עצמה", אמר הוגה גוגל ניוז, קרישנה בהאראט, בראיון עם השקתו של האינדקס בספטמבר 2002. "אבל זה יהיה חלק מהעתיד של העיתונות". עכשיו, יותר מחצי שנה לאחר ההשקה, נותן גוגל הצצה ראשונה אל מאחורי הקלעים של גוגל ניוז. בהאראט (32), מדען בכיר בגוגל, יענה לשאלות גולשים על המצאתו המצוינת בגיליון הבא של google-friends, הניוזלטר של גוגל.

הנה כמה דברים שאנחנו היינו רוצים לדעת על גוגל ניוז: האם יש שיקולים פוליטיים בבחירת אתרי החדשות שמהם נלקחות הידיעות? האם גוגל מסתכנת בתביעות דיבה בפרסום ידיעות שעלולות להתברר כשגויות? מי המשתמש הממוצע של גוגל ניוז? האם השירות יהיה זמין בעתיד בשפות זרות, ובפרט בעברית?

יש לכם שאלות נוספות? שלחו באנגלית לאימייל של גוגל, או הוסיפו אותן בעברית בטוקבקים, ואנחנו נתרגם ונשלח עבורכם. תשובותיו של בהאראט יתפרסמו כאן מיד עם צאת הניוזלטר בשבועות הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by