ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חוזרים ללמוד בלי הסלולרי 
 
 לא חוזרים ללמוד עם טלפון. איפון 3GS    צילום: יח``צ    
חדשות הסלולר |
 

החל משנה הבאה לא תוכלו להכניס טלפונים סלולרים לבתי הספר, בשנת 2010 יהיה מטען אחד לכל הדגמים והחברות ועוד • חדשות סלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תלמידים יקרים, כדאי שתנצלו את החופש הגדול, כי יתכן שבשנה הבאה החיים בבית הספר יהיו הרבה יותר קשים. אם התרגלתם לסמס לחברים תוך כדי השיעור, לשחק במשחקים סלולרים בהפסקות ולהיעזר בטלפון הסלולרי במהלך הבחינות, בשנת הלימודים הבאה כנראה תיאלצו למצוא דרכים חדשות להעביר את הזמן.

משרד החינוך גיבש תוכנית חדשה להחזרת הסדר והמשמעת לבתי הספר, וזו כוללת איסור מוחלט על שימוש בטלפונים סלולרים בזמן הלימודים. התוכנית גובשה במהלך השנה וחצי האחרונות על ידי השירות הפסיכולוגי-ייעוצי (שפ"י), בשיתוף עם בעלי מקצוע בתחום החינוך. התקנות החדשות נועדו לשמש כמענה לתלונות ההולכות וגוברות במערכת החינוך אודות התרופפות במשמעת התלמידים וקושי של מורים להשליט סדר בכיתות ובבתי הספר. יש לציין שבבתי ספר רבים בעולם קיים איסור דומה, והמורים אף מחרימים מכשירי סלולר מתלמידים שנתפסים מדברים בהם במהלך יום הלימודים.
 

טלפון בוגדני

 
פיקוח על מכשירים סלולרים הוא לא נחלתם של מורים בלבד. גם זוגות מאוהבים, או ליתר דיוק, זוגות קצת פחות מאוהבים, נוהגים להקפיד ולבדוק את הרגלי השימוש בסלולרי של בני הזוג שלהם, כך עולה ממחקר חדש. המטרה: לגלות אם בוגדים בהם. המחקר, שערכה חברת טלפונים גדולה באוסטרליה, גילה שכרבע מהנשאלים המחזיקים בטלפון סלולרי שמעו על מקרה שבו נתפסו בני זוג בוגדים לאחר שהודעות SMS חשודות התגלו בטלפון הנייד שלהם. אם אתם לא שומרים על נאמנות לבני זוגכם, כדאי שתשמרו על נאמנות למדיה הישנה.
 

מטען אחד לכולם

מטען סלולרי
 מטען סלולרי 
 צילום: יח"צ 
 
כמה מטעני סלולר נמצאים בביתכם? בקרוב ייתכן שתוכלו להסתפק בהרבה פחות. יצרניות מכשירי הסלולר הגדולות באירופה חתמו השבוע על ההסכם למעבר לשימוש במטען MicroUSB אחיד, שישמש את רוב יצרניות המכשירים בעולם. זאת, בהתאם לדרישת האיחוד האירופי שנועדה להקל על הצרכנים, לחסוך באנרגיה ולהפחית את זיהום הסביבה. מכשירים ראשונים שתומכים בתקן צפויים לצאת כבר ב-2010. אין ספק שמעבר לתרומה לאיכות הסביבה, יתרום התקן גם לחסכון בזמן של משתמשים שיוכלו לצמצם את החיפושים אחר המטען הסלולרי המתאים.
 
 

סטיב חוזר לג'וב

סטיב ג'ובס חזר השבוע רשמית לעבוד בחברה שייסד – אפל, לאחר שהחלים מהשתלת כבד שעבר לפני מספר חודשים. מקורבים לג'ובס דיווחו לכלי התקשורת כי הוא פוקד בחלק מהשבוע את משרדי החברה ובימים אחרים עובד מהבית. ג'ובס חוזר ותופס את מקומו בהנהגת החברה, והמשקיעים מרוצים. בינתיים iPhone 3GS תופס תאוצה - האפשרות לצלם, סוף סוף, סרטוני וידאו בדגם החדש אהודה על המשתמשים, כפי שמוכיח זינוק של-400% במספר קטעי הווידיאו המועלים ממכשירי סלולר לאתר שיתוף הקבצים יוטיוב שחל בארה"ב מאז הושק הדגם החדש לפני כשבועיים. עם זאת, נראה שלא כל תכונותיו של הדגם החדש זוכות לאהדת המשתמשים: השבוע דיווחו לא מעט מרוכשי iPhone 3GS על נטייה גוברת שלו להתחמם יותר מדי - לתשומת לבם של המתכננים לרכוש את המכשיר כשיושק בארץ.

פאלם, שמכרה כבר 300 אלף טלפוני Palm Pre, ממשיכה לנסות ולממשק אותו למכשירי אפל. אחרי שהצליחה, למורת רוחה של אפל, לממשק את הפרה לחנות iTunes, כעת מתברר שרוכשי הטלפון יכולים לסנכרן מידע עם מחשבי מקינטוש, באמצעות תוכנה חדשה שתעלה למשתמשים 40 דולר.

 

מסרונים

בלאקברי סטורם
 בלאקברי סטורם 
 צילום: יח"צ 
 
• בהמשך לעסקה המסקרנת בין נוקיה לאינטל, השבוע התפשטו ברשת הערכות לפיהן נוקיה תשיק נטבוק שיימכר דרך מפעילות סלולר ויתבסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל.

• טרוטון משעשע של ברווז הפריע לנאום של הנשיא אובאמה, שלקח את העניין בהומור.

• מכורים לטלפון הסלולרי? ישנם מקומות בעולם שרק עכשיו מגלים את התענוג, למשל האי נאורו שבאוקיינוס השקט.

• גולש סקי ניצל ממוות בזכות מכשיר הבלאקברי שברשותו. הטלפון, שהוחזק בכיס חולצת חליפת הגלישה שלו, נתקע בקרח ומנע ממנו מלהידרדר לסדק בעומק של כ-400 מטרים. כאילו לא די בכך, גם לאחר שהטלפון מנע את הנפילה הקטלנית למשך שעתיים, הוא המשיך לפעול לאחר החילוץ.
 

רק בישראל

מוטורולה A3100, עם מסך המגע
 מוטורולה A3100, עם מסך המגע 
 צילום: יח"צ 
 

• "אישור החוק להכנסת מפעילים וירטואליים לשוק הסלולר עד אוקטובר 2009, הוא בשורה גדולה לצרכנים. התחרות בשוק הסלולר תגבר לתחרות נוספת. ריבוי תחרות וריבוי מפעילים פועלים תמיד לטובת הצרכן ולטובת האזרח, הן בירידת מחירים והן בייעול השירות. אני מקווה שעד סוף 2010 המפעילים הווירטואליים כבר יספקו שירותים טובים לציבור בישראל". כך אמר יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס, לאחר דיון שקיימה השבוע ועדת הכלכלה. הוועדה דנה באישור סעיפים בחוק ההסדרים, שיחייבו את שר התקשורת לכונן תקנות שיאפשרו לאשר למפעילים וירטואליים להיכנס לתחום שוק הסלולר הישראלי עד לתחילת אוקטובר.

• חברת אקספון 018 הודיעה כי קיבלה ממשרד התקשורת רישיון לניסוי שיווקי למתן שירותי טלפוניה על גבי האינטרנט הסלולרי. השירות יאפשר ללקוחות הסלולר לבצע שיחות טלפון מבוססות אינטרנט, מבלי לשלם לחברת הסלולר עבור זמן האוויר. את שירות השיחות תציע אקספון במחיר שאמור להיות נמוך ממחיר שיחה סלולרית. לקוח שירצה לעשות שימוש בשירותי אקספון יאלץ לרכוש מחברת הסלולר חבילות גלישה בעלות מאות שקלים בחודש, או להסתפק בחיבוריWi-Fi .

• איגוד האינטרנט הישראלי פנה למשרד התקשורת בדרישה שיתערב במהלכי החברות הסלולריות בכל הקשור לפגיעה בניטרליות הרשת. הפניה מתייחסת למהלך שנוקטות חלק מחברות הסלולר שמספקות שירותי אינטרנט סלולרי לבתי הלקוחות, ובמסגרתו שומרות לעצמן את הזכות לחסום או להאט גלישה לאתרים כמו Skype העלולים לספק להן תחרות. לחילופין, שומרות החברות לעצמן את הזכות למנוע הורדה של קבצים גדולים על ידי צמצום הגלישה לאתרי הורדות תוכן למיניהן.

• מוטורולה צפויה לשחרר השבוע את טלפון המגע הראשון שלה, A3100, ברשת החדשה של פלאפון. הטלפון, מדור 3.5, מבוסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט 6.1 Windows Mobile וינסה להתחרות בקטגוריית הסמארטפונים הקומפקטיים. רוצים לדעת עוד? ראו מפרט מלא.

• חברת פאוור תקשורת משיקה בישראל את פתרון אבטחת המידע ומניעת זליגת מידע עבור סמארטפונים, Kaspersky Mobile Security 8.0. את כלי האבטחה מייצרת חברת קספרסקי, אותה מייצגת פאוור בישראל. מדובר במערכת הגנה ייעודית, ראשונה מסוגה, השומרת על טלפונים חכמים מפני מגוון איומים וכן מונעת מקרים של זליגת מידע אישי במקרה של אבדן או גניבת המכשיר.

• ערוץ 9 החל לשדר את פורטל החדשות zman.com בסלולר, באמצעות שיתוף פעולה בין ערוץ 9 לחברת יורופאן לשידור ב-WAP (אינטרנט סלולרי). חברת Pocket world תאפשר את הצפייה בסלולר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by