ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון של מחר מעולם לא היה גמיש יותר 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת EInk הציגה השבוע את דור העתיד של העיתון המוכר לנו: דק יותר, גמיש יותר, מחובר לאינטרנט ודיגיטלי לחלוטין; רק תעשיית הדפוס עוד לא אמרה את המילה האחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבור רבים מהאנשים, דבר אינו יכול להחליף את ההנאה שבדפדוף בספר חדש, שבפריסת העיתון על השולחן בארוחת הבוקר, של קימוט וקשקוש בלתי נדלה על הדפים הממוחזרים. כחושבים על זה, מדובר בהנאות אינפנטיליות למדי. כשחושבים על זה שוב, מה לא?

אחת הפנטזיות הגדולות של המדע ולא פחות גם של עולם התקשורת והמו"ל, הוא הספר האלקטרוני. אותו מסך דקיק ונייד שעל פי תחזיות-העתיד עומד להחליף את הנייר המסורתי אחת ולתמיד, ולא פחות חשוב להציל מיליוני עצים מוריקים ממוות בטוח. אותו מסך משוכלל שתוכלו לקחת איתכם לשירותים (ולשים בכיס בשאר הזמן).

השבוע - התקרב הדף האלקטרוני צעד נוסף מהפנטזיות לעבר מציאות היום-יום. ביום רביעי האחרון חשפה חברת e ink האמריקאית מסך אלקטרוני סופר דקיק וגמיש שאמור לסלול את הדרך לעיתונים האלקטרונים באשר הם.

עוביו של ה"דף האלקטרוני" כ- 0.012 אינצ', פי שלוש בערך משערת אדם, והוא מאופיין במשקל קליל, רזולוציה מרשימה ויכולת גמישות יוצאת דופן: הוא יכול להתקפל ללא עיוות הטקסט הרשום בו, ולהיראות היטב בכל זווית, נתון שגם רבים מעיתוני הנייר, שלא לדבר על אנשים, מתקשים להתמודד בו. לדברי מהנדס בכיר בחברה, יו צ'ן, "זה הדבר הקרוב ביותר ל'עיתון אלקטרוני' שניתן להציג כיום". "כשיסתיים פיתוח העיתון, ניתן יהיה להציג טקסטים בשחור לבן ובצבע באמצעות טכנולוגיה אלחוטית. לא נצטרך יותר לקנות את העיתון היומי - הוא יעודכן לבד, באופן אלחוטי באמצעות האינטרנט", הוא מעיד.

"הדף האלקטרוני" הוא בעצם סוג של מסך פלזמה דקיק, המשתנה דינאמית בהתאם לאותות חשמליים הנשלחים לו ממאות טרנזיסטורים קטנים המצויים בצידו האחורי של המכשיר ושולטים בכל פיסקל בנפרד, ובכך יוצרים תמונה חדה וברורה בכל מצב. בכדי לאפשר לו יכולות עיבוד מתקדמות יותר ויכולות אל-חוטיות, יש צורך במינימליזציה נוספת של הרכיבים, דבר שמעריכים כי יקרה בשנים הקרובות.

"בצורה הנוכחית אתה כבר יכול לקבל תמונות ולקרוא ספרים דרך המסך", מוסיף צ'ן, אך מסייג בכך כי "התצוגה היא עדיין איטית מדי עבור וידאו". כפי שזה נראה היום, מעידים מומחים, נראה כי זה עניין של שנתיים-שלוש עד שהטכנולוגיה תהפוך לזמינה באמת. תעשיית הנייר והדפוס אגב, עוד טרם אמרה את המילה האחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by