ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא זכאי, פעם ראשונה! 
 
 פסיקה פעם ראשונה! נמכר לאדון בחליפה הלבנה   
 
רויטרס

ביהמ"ש בקליפורניה ביטל תביעת דיבה שהוגשה כנגד eBay ע"י עורך דין עצבני שלא אהב שיורדים על מוסר התשלומים שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט ביהמ"ש בקליפורניה זיכה את חברת eBay מתביעת דיבה אשר הוגשה נגדה, בה הואשמה החברה כי היא אחראית לפרסומים השליליים שפרסם אחד מהמוכרים באתר לגבי מוסר התשלומים הירוד של אחד מהקונים הפוטנציאליים, כך נמסר מהחברה.

רוג'ר גרייס, עו"ד המוציא לאור שבעה עיתונים משפטיים בקליפורניה, תבע בינואר את eBay ואת סוחר המזכרות מהוליווד טים נילי, אחרי שזה פרסם תגובה בלתי מחמיאה על גרייס ו-eBay סירבה להוריד את הפרסומים. גרייס רכש מנילי שישה ירחוני בידור לאספנים.

שופט ביהמ"ש העליון תומאס וילהייט ביטל את תביעת הדיבה של גרייס וקבע כי eBay מוגנת תחת חוק טוהר התקשורת הפדראלי (חוק ה-CDA). בפסיקתו קבע השופט כי החוק "אוסר להתייחס ל-eBay כאל המפרסמת של האשמותיו של נילי, ומונעים כל תביעה משפטית על בסיס זה".

"הפסיקה מוכיחה פעם נוספת כי החוק, אשר קובע כי eBay ואתרים דומים המציגים תוכן המגיע ממשתמשים, אינם יכולים להיחשב כאחראים על התוכן הזה", מסר דובר מטעם החברה.

גרייס הגיב כי הפסיקה היא "מדאיגה" ואמר לרויטרס כי בהחלט מתכוון לערער עליה. "הפסיקה הזו מריחה כמו משהו של סטודנט שנה ב' למשפטים, והיא פשוט דבילית מדי שלא לערער עליה", אמר גרייס.

הוא טען כי החוק בו נעזר השופט לפסיקה מגן על חברות המספקות לצרכניהם קישורים לאינטרנט, אך לא לחברות המפעילות אתרים והן אחראיות לתוכן שלהן. גרייס אמר כי אם אחד מהעיתונים שלו היה מכיל חומר משמיץ מצד שלישי, הרי שהוא היה אחראי וניתן היה לתבוע אותו, וכי מפעילי אתרים צריכים לענות לאותם סטנדרטים.

"אני לא סבור כי הם יכולים פשוט למשוך כתפיים ולהתחבא מאחורי החסינות הזו", אמר גרייס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by