ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שובו של הבלוגר העיראקי 
 
 אזהרה: המלחמה מזיקה לבריאות ועשויה אף לגרום למוות מוקדם   
 
רויטרס

סאלם פאקס, הבלוגר העיראקי שנעלם לאחר שהאמריקאים הורידו את השלטר בבגדד, חזר ובגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהו בלוג אחרי מלחמה
 זהו בלוג אחרי מלחמה   
סאלם פאקס, הבלוגר העיראקי שנעלם כמעט מיידית לאחר הפלישה האמריקנית לבגדאד, שרד את הפלישה ובסיכום ראשוני שפרסם הוא הודיע לכל חבריו לבלוגיה: "War sucks big time" או אם תרצו בתרגום חופשי, מלחמה זה חרא של דבר.

סאלם שנעלם מהרשת ב-24 במרץ, אחרי רשומה אחרונה שקטעה יומיים של דממה, לאחר שהזרם בבגדאד נותק, שלח את הטור הפוסט-מלחמתי הראשון שלו אמש (ד') לבלוגר עמית.

כל מי (והיו רבים כאלו) שפקפק במהימנותו של סאלם ושיער כי הוא רושם את הבלוג מחוץ לגבולות עיראק צריך לקרוא את תיאוריו המפורטים ודיווחיו אודות הרפתקאותיו בששת השבועות החולפים, אשר פרוסים להם על למעלה מ-9,800 מילים.

כמו בכל הפוסטים שהכתב עד כה, מתענג סאלם על היעלמותו של סדאם חוסיין, אך מצר על השיטות האלימות שהביאו לתוצאה מבורכת זו.

"המלחמה מסריחה, מאוד. אל תתנו לאף אחד לשכנע אתכם לערוך מלחמה בחצר הקדמית שלכם בשם החופש שלכם. איכשהו כשהפצצות מתחילות ליפול ואתה שומע מכונות ירייה בקצה הרחוב שלך, אתה לא בדיוק חושב עוד על 'השחרור הקרב ובא'", כתב פאקס.
 
 
אולם אין בליבו גם יותר מדי סימפטיה לנהגי המוניות בבגדד ולנוסטלגיה שהם מגלים לשלושת עשורי משטרו של סדאם. "ובכן מר נהג מונית יקר, האם אתה מעוניין בסדאם שלך בחזרה? האם אנו לא שמחים עתה על האפשרות לפחות לקוות לעיראק חדשה? או האם אנו העיראקים רק חבורה של דבילים חסרי סבלנות שלא יודעים לעשות דבר חוץ מלקטר ולהתבכיין?".

והוסיף, "האמת היא, ללא התערבות האמריקאים, זה לעולם לא היה קורה. כשראינו את הפסל של סדאם מופל, אחת הדודות שלי אמרה כי היא לא חשבה כי היא תזכה לראות את זה עוד בימי חייה".

הבלוגרית דיאנה מון, אשר תהתה האם סאלם פאקס הוא בכלל אמיתי, אמרה כי היא קיבלה אי-מייל מבן דודו של סאלם ביום שלישי, כשאליו מצורף מספר של טלפון לוויני.

"צלצלתי למספר הטלפון, אביו של סאלם היה קצת עצבני ואמר לי להתקשר אחרי שתי דקות, וכך עשיתי. סאלם נשמע בסדר גמור. דיברנו על הרבה דברים, ככל שיכולנו בזמן הקצר שעמד לרשותנו" כתבה מון.

ביום רביעי, היא קיבלה ממנו את האי-מייל הארוך, אותו היא ארגנה והעלתה לרשת על גבי האתר שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by