ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונספירציה בשרות המניפולציה 

הקונספירציה בשרות המניפולציה

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

הרב אמנון יצחק הוציא קלטת וידאו, "הקונספירציה של התשקורת", בה הוא רוכב על סוס "התשקורת השמאלנית" כדי להחזיר בתשובה. אבל כשזה מגיע לניצול המדיה לצרכיו, מסתבר שיצחק שולט ברזי הטלוויזיה, הרדיו והאינטרנט, ובעיקר באמנות המניפולציה והדמגוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנון יצחק. אימפריה (מתוך האתר הרשמי)
 אמנון יצחק. אימפריה (מתוך האתר הרשמי)   
הארבעה בנובמבר 95 תרם שני ביטויים חדשים ללקסיקון החרדי: "קונספירציה" ו"הוצאו מהקשרם". מאז ועד היום נעזרים החרדים בביטויים לעיל במלחמתם ב"תשקורת" האנטי-דתית. מגדילים לעשות החרדים ממוצא מזרחי. כמי שמנסים להיות "נוצרים יותר מהאפיפיור", אימצו לעצמם מטיפים ספרדים שונים את מטבעות-הלשון הללו, והם משתמשים בהם ביד רמה.

כשמדברים על מטיפים ספרדים, עולה שם אחד גבוה גבוה מעל נביאי-הזעם שצצים חדשות לבקרים: הרב אמנון יצחק. יצחק, חילוני לשעבר למד בבית-הספר "נורדואו" יחד עם אורי זוהר וחיים טופול. אחרי השרות הצבאי חזר בתשובה, והחל ללמוד בישיבות חרדיות. את מסע ההרצאות שלו החל הרב יצחק בתחילת שנות השמונים במהדורה מצומצמת. מאז הפך לאחד הדרשנים הדתיים הגדולים בארץ, אם לא הגדול ביניהם. בשנים האחרונות הוציא ארגונו של הרב יצחק מאות קלטות, שנמכרו וחולקו במאות אלפי עותקים.

באחרונה אפשר להשיג את דרשותיו גם בקבצי-קול באינטרנט, בסרטי וידאו ואפילו בסי.די.רום. בשנים האחרונות נקשר שמו ל"פליטות פה" אלו או אחרות שכוונו נגד הציונות, הצבא ואישים פוליטיים שונים. "פליטות הפה" שלו עשו לשוחרי הפלורליזם בארץ שרות דוב: הוא ניצל את הבמה התקשורתית שנתנה לו, ומשך אלפי אנשים נוספים לדרשותיו.
 
לא רחוק היום שיצחק יגשים את חלומו. כבר היום הוא אורח רצוי ברשת החינוך של ש"ס "אל המעיין". חסידיו מחלקים חומר וקלטות מחוץ לבתי-ספר ברחבי הארץ. אמנון יצחק הוא לא תופעה חולפת. תוך שימוש ציני בכמיהה של חלק גדול בעם למדריך ומושיע, הוא מצליח למכור את החזרה בתשובה נוסח ש"ס להמונים. אולי אמנון יצחק הוא לא יותר מסוכן מכירות. אבל הוא סוכן מכירות טוב. טוב מדי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by