ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המרגל שתבע אותי 
 
 ברוסיה כבר היו שולחים אותם לסיביר   
 
מערכת חיים ברשת

סוכן קג"ב לשעבר שכתב ספר אודות הריגול הסובייטי באמריקה הגיש תביעת דיבה נגד אמאזון; טוען שביקורת שפורסמה באתר פוגעת בסיכוייו למכור את הספר להוליווד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכן קג"ב לשעבר הגיש תביעת דיבה נגד חברת אמאזון בגין ביקורת ספרים שפורסמה באתר החברה על ידי אחד מלקוחותיה. אלכסנדר ווסילייב, אחד משני כותבי הספר " Haunted Wood: Soviet Espionage in America -The Stalin Era" העוסק בריגול סובייטי בארה"ב בתקופת סטאלין, טוען כי הביקורת, שנכתבה על ידי עו"ד ויוצר הסרטים הבריטי, ג'ון לוונטל, היא משמיצה.

בביקורת ארוכה ומנומקת אומר לוונטל, כי מסמכי הקג"ב שאותם טוען ווסילייב כי ראה באופן אקסקלוסיבי תמורת תשלום, אינם ניתנים לאימות בתור מסמכים אותנטיים או מדויקים. ווסילייב טוען כי הביקורת מפחיתה את סיכוייו למכור את זכויות הספר לתעשיית הסרטים ולטלויזיה.

חברת אמאזון האמריקאית העדיפה שלא להגיב לשאלות שהפנה אליה אתר אננובה בנושא, בטענה שהמקרה עומד לדיון בבית המשפט, אולם אישרה כי ווסילייב אכן תובע את החברה על הוצאת דיבה.

דוברת מטעם החברה אמרה: "ההאשמה אומרת כי ביקורת שנכתבה על ידי אחד מקוראי האתר, מר ג'ון לוונטל, תושב בריטי, ופורסמה באתר האמריקאי בסביבות תחילת חודש פברואר, 2001, היא משמיצה תחת החוק הבריטי".

סביר כי המקרה הנ"ל יעלה מספר סוגיות משפטיות מעניינות בנוגע לחוק על פרסום ברשת האינטרנט, והיכן ניתן לדון בתביעות דיבה מסוג זה, כאשר התובע, הנתבע וכותב הביקורת המשמיצה נמצאים במקומות שונים בעולם הלא-וירטואלי.

ווסילייב הגיש תביעת דיבה נוספת כנגד מוציא לאור לונדוני, פראנק קאס, בשל כתבה אותה כתב לוונטל ופורסמה בשנת 2000 באחד המגזינים אותם מוציא קאס לאור.

דיון מקדים בשתי תביעות הדיבה עומד להיערך במהלך השבוע הקרוב בבית המשפט בלונדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by