ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זוהי שקיעתה של הזריחה 
 
 תמכור, תמכור! תקנה, תקנה!   
 
מערכת חיים ברשת

חם בעולם המחשבים; מניות סאן מיקרוסיסטמס הגיעו לשפל המדרגה, מה שפתח גל של ספקולציות אודות מכירתה האפשרית לאחת מהמתחרות הגדולות שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מניות חברת סאן מיקרוסיסטמז, אשר צנחו במהלך שלוש השנים האחרונות (מאז התפוצצות בועת האינטרנט) ב-92 אחוזים, עלו ב-12.3 אחוזים לאחר שבימים האחרונים התפרסמו שמועות על כך שהחברה עשויה להירכש על ידי אחת מהחברות המתחרות.

מניית החברה נסחרה בהיקפים גדולים מאוד, עד שבסוף יום המסחר ביום ששי, הייתה למניה הנסחרת ביותר בשוק המניות האמריקאי. המשקיעים עוסקים למעשה בספקולציות על כך כי אחת מחברות המחשבים IBM, דל או HP עשויה לרכוש את סאן, כך דווח בסוף השבוע הסיאטל טיימס.

חברת סאן המוכרת שרתים המריצים רשתות משותפות ואתרי אינטרנט, ראתה השנה צניחה של 32 אחוזים במכירות, ועל פי הערכות צפויה הכנסתה ליפול בשמונה אחוזים.

"סאן נמצאת עתה במחיר נמוך מספיק, וכשחברה נמצאת ברמת מחיר כה נמוכה, עולה מאוד הסבירות לרכישתה על ידי גורמים מתחרים. ובכל פעם שיש גל שמועות על רכישה אפשרית, המניה מגיבה באופן מיידי" אמר רוב אנדרלה, אנליסט חברת Giga Information.

אנדרלה אמר כי מבין שלושת החברות, IBM היא המועמדת הסבירה ביותר לרכוש את סאן. יו"ר דל, מייקל דל, לא ידוע כמי שממהר לבצע רכישות גדולות ובנה את עסקיו ללא שימוש במוצרי סאן, מה שהופך את דל למועמדת הפחות סבירה.

חברת HP עדיין עוסקת בהשלמת המיזוג של חברת קומפאק, אותה רכשה בשנה שעברה ב-18.9 מיליארד דולרים, ורוב הסיכויים כי היא לא תהיה מעונינת לבצע עוד רכישות גדולות בזמן הקרוב. מה שהופך את IBM, שתוכל להשתמש בסאן במאבקה במיקרוסופט בתחום השרתים, למועמדת הסבירה ביותר לרכישת סאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by