ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מפחד מחברות התקליטים? (אנחנו, האמת) 
 
 
מערכת חיים ברשת

הניו-יורק טיימס חשף כמה מתוכניות המגירה של תעשיית המוזיקה במלחמתה בפיראטים. בין הזוועות: תוכנה שמקפיאה מחשבים ותוכנה אחרת שמוחקת קבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות התקליטים הגדולות מפתחות, או לפחוד מעודדות פיתוח, של מספר תוכנות למלחמה בשיתוף קבצים פיראטי, שאמורות לגרום נזק אמיתי למחשבו של מחליף הקבצים הלא חוקיים, כך מגלה עיתון ה-New York Times.

בין התוכנות שנמצאות בשלבי פיתוח אלה או אחרים, במה שמוגדר על ידי העיתון כ"מבצע חשאי", נמצאת תוכנה המכונה “freeze” וייעודה הוא להקפיא את מחשבו של משתף הקבצים הסורר למשך דקות ואפילו שעות, תוך גרימת אובדן כל מידע שלא נשמר על ידו. תוכנה אחרת, ששמה "silence", סורקת את זיכרונו של המחשב בחיפוש אחר שירים שלכאורה לא הושגו כחוק, ומוחקת אותם.

לגמרי לא ברור אם חברות התקליטים ישתמשו במפלצות הקטנות. סיבה אחת היא החוקיות המאוד לא ברורה מאליה של מהלכים חודרניים ואלימים שכאלה, אפילו אם הם מבוצעים על יד תוכנות. "לחוק יש דרכים להתמודד עם הפרת זכויות יוצרים. הקפאת מחשבם של אנשים אינה חלק ממרחב הפעולה של חוקי זכויות היוצרים", אמר הפרופסור למשפטים לורנס לסיג.

הסיבה השניה בעטיה נמצא עניין התוכנות המזיקות בהקפאה, היא ויכוח פנימי בקרב אנשי חברות התקליטים באם שימוש שכזה יועיל למערכה שהחברות מנהלות על נפשו של הציבור. הגם שחברת Warner Music יצאה בהצהרה כי "אנו עושים כל מה שנדמה לנו ראוי, במסגרת החוק, כדי להגן על זכויות היוצרים שלנו", רבים בתעשייה מרגישים כי צעדים חריפים כמו אלה שהתפרסמו לעיל יכולים רק להזיק לעסקי החברות, כשיעוררו עליהן את זעם הצרכנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by