ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות (לכם) 
 
 
ניק שאול, כנס Teched, אילת

האופיס החדש של מיקרוסופט יציע אפשרות להוסיף "תאריך תפוגה" על מסמכים ואימיילים, ינסה לעזור לכם לשלב מידע מתוך הרשת ויקדם עוד קצת את חזון "החיבור הכולל" של הענק מרדמונד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול בשעות הבוקר המאוחרות, החל כנס המחשוב השנתי של חברת מיקרוסופט; "כנס המחשוב הגדול ביותר במזרח התיכון", כהגדרת החברה. קצת מספרים: הכנס, הנערך באילת זאת הפעם השלישית, עלה לחברה לא פחות מ- 1.5 מיליון דולר, ומארח כ- 1,300 איש, המשלמים 4,600 ש"ח לראש.

מרבית המבקרים, מהשמנת של עולם ההייטק (והנה ההוכחה- הוא עדיין בועט). מסע-המכירות הבלתי-נדלה הזה, לא פחות מהיותו פרסום ממוקד ומקצועי מאין-כמוהו, הוא גם הפגנת כח עצומה של החברה. כל מקבלי ההחלטות המובילים בהייטק הישראלי ולא פחות מכך גם עיתונאים ונציגי צה"ל - יושבים, שומעים, רואים ונושמים מיקרוסופט. תייר מבחוץ עלול לחשוב שהחברה כבשה השבוע את העיר הישראלית, ובצדק, על פני השטח מופיעים כל הסימנים המעידים על כך: דגלים במקומות אסטרטגים, מאות מבקרים הנושאים על צווארם תגים גדולים ואווירת שגשוג-מעצמתית בכל מקום.

אז מה אפשר למצוא בכנס? הכרזות על מוצרים חדשים (חלונות סרבר 2003, ויז'ואל סטודיו נקודה נט, אופיס 2003), הרצאות טכניות על הטכנולוגיות המרכזיות (אבטחה ושאר ירקות), הצגה של רוח הפיתוחים השנה על פי מיקרוסופט וקצת צעצועי-מנהלים, בשביל הכיף.
 
 
הנושא בו מתמקדת מיקרוסופט השנה הוא הקישור. על פי חזון החברה (שמימושו החל כבר בשנה שעברה) הכל צריך להתקשר עם הכל - במיוחד אם כתוב עליו מיקרוסופט. כשכל מוצרי התוכנה השולטים בשוק שייכים לה (חלונות, אקספלורר, אופיס וכו'), מיקרוסופט יכולה הרשות לעצמה בקלות לקשר את כולם, ולתת לכם את הערך המוסף של היותה מונופול על. חסר לכם רק אחד מהפריטים? כאן היתרון הופך לחיסרון.

בכל מקרה, עבור המשתמש הביתי לפחות, החידוש הגדול של מיקרוסופט השנה הוא בעיקר האופיס 2003 שתצא לשוק בקיץ הקרוב.

השנה כל חבילת האופיס מרוכזת תחת הכינוי "אופיס סיסטם", וכוללת גירסאות חדשות לכל מוצרי האופיס השונים (וורד, אקסל, אאוטלוק). בוורד ובאקסל, תוכלו למצוא אפשרויות חדשות המכונות ע"י מיקרוסופט "מסמכים חכמים". הטכנולוגיה, המכונה "ניהול זכויות",תאפשר לכם לשלוט טוב יותר במסמכים שאתם מפיקים באופיס. כל מסמך שתכתבו בוורד למשל, יוכל לקבל "תאריך תפוגה" בו הוא יפסיק לפעול ו-"מורשי הרשאה" ספציפיים שיוכלו לצפות בו ולערוך אותו.

באמצעות טכנולוגיית ה- XML, תוכלו לשלב במסמכים רגילים נתונים שנלקחו ישירות מאתרי אינטרנט או ממאגרי נתונים אחרים. למשל, באם תקישו שם של חברה בוורד, יציע לכם האופיס להוסיף בעצמו מידע על החברה ואת מצב מנייתה העדכני (ישירות מהרשת). אם תקישו שם של בעל-חיים, אתה עשויים לקבל גם תמונות נבחרות ופרטי טריוויה חשובים על החיה. שימו לב, על אף האיחור הממושך וההתחלה הצולעת, מצליחה מיקרוסופט להשלים מהר מאוד את הפער ומתחילה להבין איך עובד האינטרנט. הפעם על אמת.
 
 
גם בתוכנת האאוטלוק חל שיפור משמעותי; בגירסה החדשה תוכלו לדפדף באיימלים שקיבלתם מבלי לפתוח אותם (באמצעות תצוגה מקדימה גדולה יותר), לתייק בקלות מיילים שקיבלתם בתיקיות מתאימות, לדרג את הדואר על פי חשיבות (עם דגלונים צבעוניים), וכמובן, לקשר הכל טוב יותר לשאר תוכנות האופיס. "ניהול הזכויות" של הוורד והאקסל פועל כמובן גם כאן – תוכלו לקבוע על מיילים מסויימים איסור-הפצה, לתכנן בקלות גדולה יותר שליחה אוטומטית של מכתבים, לעקוב אחר שינויים החלים במכתבים שהפצתם ועוד.

גם לדואר-הזבל מציעה מיקרוסופט פתרון; מערכת חכמה תעקוב אחר המכתבים שתקבלו ותלמד מה אתם אוהבים לקרוא ומה אתם מוחקים מיד. מייל הכולל את המילים "רטוב" ו- "בריכה" למשל, עשוי להיות מעניין עבורכם ויתוייק תחת "שחייה". מאידך, אם ימצא האאוטלוק הודעת פלא הכוללת "פיתרון מהיר להגדלת הפין" תמחק אותה התוכנה בליווי הודעה קצרה על כך. האם זה יפעל בשטח? קרוב לוודאי שלא, אבל אפשר להניח שהדבר יצמצם במקצת את התופעה המרגיזה.

האם האופיס החדש הוא מהפכה? לא ממש. מאידך, הוא ללא ספק שלב חשוב בהתפתחות מוצרי החברה. כשמיקרוסופט אומרת שהכל יתחבר להכל, היא לא צוחקת. מניסיון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by