ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה התחיל בשני הורים 
 
 זה קורה במשפחות הכי טובות. לקוחות פוטנציאליים של ``חמולה``   
 
עידו קינן

"חמולה", שירות חדש של אתר חבר'ה, יאפשר לפתוח אתר המוקדש לחמולה הפרטית שלכם, כולל אלבום תמונות ופורום רכילות; מנכ"ל-משותף "חבר'ה", שלומי אונגר: המודל העסקי אינו פרסום, אלא מכירת שטח אחסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עסק משפחתי. אתר חמולה
 עסק משפחתי. אתר חמולה   
אחרי שירות ההכרויות "חבר'ה דייט", עמודי ההנצחה "נזכור", הספאם הפרסומי והספאם הפוליטי, נכנסים אנשי אתר הנוסטלגיה "חבר'ה" לסלון המשפחתי שלכם. אתמול עלה לאינטרנט האתר החדש שלהם, "חמולה", שמאפשר לבנות אתרים למשפחות.

האתר מאפשר להקים פורומים, לשלוח הודעות, לעדכן לוח אירועים משפחתי ולהעלות אלבומי תמונות וקבצים. בין השאר, מוצע שם לפתוח פורום רכילות, ואנחנו תוהים אם נראה שם פוסטים כמו "סבא יעקב נראה מתגפף עם בלונד'קה בעלת מבטא זר בשירותים של אלנבי 58?"
 
 
מנכ"ל-משותף של חבר'ה, שלומי אונגר, הסביר לחיים ברשת שהמודל העסקי מבוסס על מכירת שטחי האחסון, אותם הוא מכנה "מחסן לנכסים הדיגיטליים של המשפחה: תמונות, סרטים, שירים שכתבת ליום-הולדת של הדודה, כתובות של בני המשפחה". בשלב הראשון יספק האתר שטח אחסון של מאה מגה חינם לשלושה חודשים, ובהמשך ייגבה תשלום שטרם נקבע.

מי שלא ישלם יקבל שטח אחסון מינימלי, או שלא יקבל אחסון כלל?
"עדיין לא נקבעו הכללים הללו".
 

משפחה כן בוחרים

אצל הדודה והדוד. ממשק משפחה באתר חמולה
 אצל הדודה והדוד. ממשק משפחה באתר חמולה   
אתר משפחה ב"חמולה" דומה לאתר של בית ספר, יחידה צבאית או מקום עבודה ב"חבר'ה" – מלבד העובדה שמקים אתר משפחה מסוימת הוא גם המנהל, ובאפשרותו לקבוע מי יכול להצטרף לאתר ומי לא (וגם לשלוח הזמנות לקרובי משפחה להצטרף). כדי להירשם לאתר משפחה יש צורך להיות חבר רשום ב"חבר'ה", ומשתמש רשום כזה יכול להצטרף למספר אתרי משפחה – זה של הוריו וזה של אשתו, למשל.

אונגר מגדיר את השירות כ"מהפיכה שלמה בהרגל הקשרים המשפחתיים של העם היושב בציון". האתר הושק בהשקה רכה, ללא פרסום המוני, במסגרתה נשלחו הזמנות למאמצים המוקדמים (early adopters) של "חבר'ה". "היום גילינו תופעה שמדהימה אותנו", התלהב אונגר, "כמה מאות משפחות נרשמו, ובפעם הראשונה, כל האנשים נרשמו עם הפרטים האמיתיים. כנראה שאנשים הבינו עם מי יש להם עסק, הפגינו בגרות והקימו את המשפחה שלהם ברשת".

אונגר מסכים שסביר להניח שהדבר נובע מכך, שהכניסה לאתר המשפחה בחמולה מותנה באישור המנהל: "כדי להצטרף לקומונה המשפחתית אתה חייב להיות מוזמן, או שיצרת את המשפחה בעצמך, או שמנהל האתר אישר אותך. זה נועד לעגן את הקשרים הדיגיטליים החברתיים".
 
 
בשלב זה, הושק באתר רק אילן יוחסין פשוט – של מנהל המשפחה והוריו והוריהם, ארבעה דורות אחורה. ובהמשך? "אנחנו עובדים על כלים אינטרנטיים שיאפשרו עצי משפחה מאוד מפורטים. זה אחד הנושאים המורכבים לניהול באינטרנט. יש רק חברה אחת שמטפלת בזה בארץ – DoroTree – שמייצרת מוצר מדף שמכין עצי משפחה עצמאיים. אנחנו יוצרים עצי משפחה מבוססי אינטרנט. בקהילות אינטרנט, כל אחד מצרף את עצמו לכל העצים שהוא שייך להם, ונוצר עץ פועם, חי ונושם".

ולשאלת מיליון הדולר – באתר חמולה יהיה פרסום מפולח למשפחות?
"לא חשבנו על זה. מכיוון שחמולה הוא אתר עם מודל תשלום, הפרסומות לא יהיו חלק עיקרי בו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by