ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גשם של לווינים 
 
 בפעם הבאה שאתם מורידים את הזבל, שימו קסדה   
 
מערכת חיים ברשת

סוכנות החלל האיטלקית הואילה בטובה להזהיר 39 מדינות מסביב לעולם שיכול להיות שייפול עליהם לווין די כבד. לפחות הם מודיעים מראש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות החלל של איטליה הזהירה 36 מדינות הממוקמות בסביבות קו המשווה כי לווין שיצא מכלל שימוש עומד ליפול היום (ד') ועשוי להתרסק בשטחן. לווין המחקר שמשקלו 1,400 ק"ג צפוי להתרסק בשעות הקרובות, היכן שהוא בטבעת מסביב לקו המשווה.

בין המדינות שהוזהרו בנושא ניתן למצוא את סינגפור, מלזיה, אינדונזיה, ברזיל, קולומביה והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. אולם רוב הסיכויים שהלווין ייפול באוקיינוס ולא על היבשה. בכל מקרה, הודיעה סוכנות החלל כי היא מעדכנת את כל 39 המדינות על התרחשות כניסתו הבלתי נשלטת של הלווין BeppoSAX.

הלווין, שמידותיו 2.4 על 3.6 מטרים ולו קולטים סולריים באורך 18 מטרים, אמור להתפוצץ לכ-140 חתיכות בחלל. מה שיפיק גשם של כ-700 ק"ג של זבל מהחלל, מה שבהחלט מהווה סכנה פוטנציאלית. על פי פרסומים הפיסות הכבדות יותר עשויות להיות במשקל 120 ק"ג.

הזבל המעופף יכול להכות בפני הקרקע במהירות הנעה בין 60 קמ"ש ל-460 קמ"ש. ואם זה לא מספיק, רוב הסיכויים שהוא גם יכיל חומרים כימיקלים מסוכנים. אם להאמין לסוכנות החלל, הרי שאין בו חומרים רדיואקטיביים. (כך שמשפחה שביתה ייהרס לא תיאלץ גם לפנות את השטח למינימום של מאה שנים).

האיטלקים אמרו כי לא ניתן להעריך מראש מה עלול להיות הנזק כתוצאה מנפילת הלווין אשר שוגר בשנת 1996, לשם ניטור קרינה בחלל. נקווה לטוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by