ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
טוויטר 
טוויטר: מדריך למתחילים 
 
 דף הטוויטר שלכם לא חייב להיות מכוער   
טוויטר |
 

רוצים ללמוד מה בעצם עושים עם הטוויטר הזה שכולם מדברים עליו, או לפחות לדעת מה להגיד בשיחת הסלון הקרובה? בשביל זה אנחנו כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
>>> בואו להירשם לטוקר, שזה כמו טוויטר, רק עם תמיכה עברית מלאה

הצלחתם להעביר את החודש האחרון בלי לשמוע שום דבר על טוויטר? אם כן, דעו לכם שאורן זריף מחפש אתכם, והוא ישמח להיעזר ביכולותיכם העל טבעיות.

מכיוון שאין שום סיכוי שזה קרה, כנראה שאתם משתייכים לאחת משלוש קבוצות: אנשים שכבר משתמשים בטוויטר, אנשים שלא יודעים מה זה וחשים צורך שמישהו יסביר להם מה להגיד בשיחת הסלון הבאה כשמישהו יזכיר את זה, ואנשים שפתחו חשבון ושכחו מזה אחרי חמש דקות. אם אתם שייכים לקבוצה הראשונה אנחנו ממליצים לדלג אל 10 אתרים למכורי טוויטר, וגם לעקוב אחרי הטוויטר של הערוץ. למען חברי שתי הקבוצות האחרונות, ערכנו כאן מדריך מזורז למשתמש המתחיל:
 

מה זה טוויטר?

 
טוויטר היא רשת חברתית שנועדה, לדברי מפתחיה, לענות על שאלה אחת: מה אתם עושים כרגע? לטענת טוויטר, רוב האנשים הקרובים אלינו בעצם אינם יודעים מה אנו עושים במהלך היום, ועדכון הדדי שוטף יסייע להידוק הקשר. בפועל, מנויי טוויטר משתמשים בו גם למטרות רבות אחרות, כגון התעדכנות בחדשות ובמידע מקצועי, שיחה עם חברים, שיווק ופרסום, ואפילו כדי ליידע את היקום על מיקום החתול שלהם.

המינוח המקובל לטוויטר הוא מיקרו-בלוגינג. משמעות הדבר היא שהפוסטים בטוויטר, המכונים "טוויטים" (Twitts) או "ציוצים", מוגבלים בארכם ל-140 תווים. היתרון העיקרי כתוצאה מכך הוא חסכון בזמן וענייניות, עם מבזקי תוכן קצרים וקולעים (המגובים לעיתים בלינקים), המופיעים בעמוד הפרופיל של המשתמש. אם אתם משתמשים בפייסבוק, תוכלו לדמיין את טוויטר כתשתית המכילה את שורת הסטטוס ורשימת החברים בלבד, אותה ניתן להעשיר באמצעות מאות שירותים נלווים.
 

למה זה טוב?

הטוויטר של הבית הלבן
 הטוויטר של הבית הלבן   
טוויטר מתאים בעיקר, אבל לא רק, למי שסגנון חייו מהיר והוא קצר בזמן ומכור למידע. העדכונים הקצרים אמורים לאפשר למשתמש לחלוק ולהיחשף לזוטות מחיי היום יום של אנשי הקשר שלו, כאלו שאינן מדווחות באימייל, בבלוגים או בהודעות טקסט. בפועל, השימושים בטוויטר אינם תמיד קולעים לכוונת המשורר. גופים עסקיים רבים ולקוחותיהם משתמשים בטוויטר לצורך שיווק ברשת ועדכונים קצרים, ואפילו לבית הלבן יש טוויטר.

בארה"ב הרשת החברתית הייחודית הזו הפכה לאופנת אינטרנט לוהטת בקרב כוכבי קולנוע כמו אשטון קוצ'ר אחריו עוקבים כבר למעלה מ-1.5 מליון איש, וסוחפת את תשומת הלב שהייתה שמורה עד לא מזמן לאחותה הכבדה יותר – פייסבוק. גם בישראל הולכת טוויטר וצוברת באזז, בשלב זה בעיקר בקרב אנשי תקשורת וקהלים מקצועיים, אך יותר ויותר גם בקרב משתמשים פרטיים.

איך זה עובד?

את חווית השימוש בטוויטר ניתן להשוות לעדכונים באמצעות שורת הסטטוס של פייסבוק. מינימליזם הוא שם המשחק: אין פה השלכת כבשים ושאלונים בסגנון: "איזו דמות סיינפלד אתם?". גם חברים של ממש אין. טוויטר מותאמת לעדכונים קצרים נטו, כאשר כחלק ממגבלת 140 התווים ניתן להדביק קישורים שהומרו לכתובות מקוצרות (בעזרת שימוש בשירותים כמו TinyURL ואחרים). מהבחינה הזו טוויטר אינה רשת חברתית במובן הקלאסי – לא קל ליצור בה קשרים. יש לשער, דרך אגב, שלא תמצאו אותה כאידיאלית לצורך הכרויות רומנטיות.
 
 

איך מתחילים?

הכנסו לאתר טוויטר, ועקבו את תהליך ההרשמה. מדריך מפורט לביצוע התהליך תוכלו למצוא כאן.

לאחר פתיחת החשבון, המערכת תציע לכם להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם ואת סיסמת הכניסה אליו, באמצעותם היא תאתר את אנשי הקשר שלכם המנויים לאתר, תציע לכם להתחיל לעקוב אחריהם, וכן תאפשר לכם לשלוח הזמנות לאנשי קשר שאינם מנויים לאתר. במהלך ההרשמה תוכלו גם להתחיל לעקוב אחרי עדכוניהן של דמויות בולטות שעשייתן היום יומית (או שעה-שעתית, במקרה של טוויטר) עשויה לעניין אתכם וביניהן סלבס, מנהלים מובילים וחברות בעולם. נרשמתם? ברכותינו. עכשיו, בואו נבחן כמה מהפונקציות הבולטות של טוויטר:


 
ככה נראה טוויט
 ככה נראה טוויט 
 

טוויט / ציוץ

זהו אותו פוסט קצרצר שמדווח לעולם על מעשייכם בזה הרגע, או כל דבר אחר שתבחרו לכתוב בו. הטוויט יופיע בפרופיל שלכם. כמה עצות מועילות בנוגע לטוויטים: שיגרתם טוויט מביך? ניתן למחוק אותו באמצעות לחיצה על אייקון פח האשפה שלצידו. רוצים לסמן טוויט שלכם או של משתמש אחר כמועדף? לחצו על אייקון הכוכב שלצידו, והוא יופיע בפרופיל שלכם. מעוניינים להשיב לטוויט? לחצו על אייקון החץ שלצדו, וכתבו טוויט שיופיע כתגובה לטוויט המקור.

פרופיל אישי

הפרופיל האישי שלכם מציג את הטוויטים שכתבתם בסדר כרונולוגי, וכן מראה מי עוקב אחריכם, אחרי כמה משתמשים אתם עוקבים וכמה טוויטים שיגרתם. בפרופיל האישי יופיעו גם פרטים קצרצרים אודותיכם: שם, מיקום אם תגדירו אותו, וביוגרפיה, אותה תתבקשו לתמצת למשפט אחד בדיוק. את הגרסה הפרטית שלכם ל"מלחמה ושלום" תכתבו בפעם אחרת. בפרופיל שלכם יופיעו גם טוויטים שסימנתם כמועדפים.

נעקבים

עדכנתם את הפרופיל שלכם? כתבתם טוויט? נפלא. זה הזמן להתחיל ליהנות. הדבר הבא שכדאי לכם לעשות הוא לחפש אנשים המעניינים אתכם – חברים, עמיתים, גופים עסקיים או סלבס, ולסמן אותם כנעקבים (Following). כדי לעקוב אחרי משתמש, לחצו על כפתור ה"Follow" הממוקם תחת תמונתו בעמוד הפרופיל שלו או לצידה בעמוד חיפוש האנשים. נעקבים מעניינים תוכלו למצוא ברשימות העוקבים והנעקבים של משתמשים הקרובים לעולמכם התרבותי, כאשר ניתן להיעזר גם במדריכים דוגמת wefollow, שמציג רשימות משתמשים לפי תגיות רלבנטיות. אם אתם ממש עצלנים, תוכלו להשתמש בשירות twollow כדי להתחיל לעקוב אוטומטית אחרי אנשים שרושמים טוויטים הכוללים מלות מפתח שתגדירו.

הטוויטים של הנעקבים יופיעו בדף הבית שלכם. עם זאת, קחו בחשבון שלא ניתן לעקוב אחרי משתמש באופן חשאי: הנעקבים שלכם יקבלו הודעה אוטומטית שתספר להם שאתם עוקבים אחריהם, אתם תופיעו בפרופיל שלהם כעוקבים והם יופיעו בפרופיל שלכם כנעקבים.

עוקבים

עוקבים (Followers) הם אנשים שבחרו לעקוב אחריכם ולקרוא את הטוויטים שלכם באופן שוטף בדף הבית שלהם. בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, בטוויטר אף אחד לא צריך לבקש את רשותכם כדי להיות רשום כעוקב שלכם, אלא אם בחרתם לנעול את החשבון לעוקבים מאושרים בלבד. במצב רגיל תקבלו הודעה על כך שעוקבים אחריכם, אך לא תוכלו לסרב לה. עם זאת, תוכלו לחסום משתמשים, על ידי כניסה לדף הבית שלהם ולחיצה על Block.


 
מומלץ? הטוויטר של אל גור
 מומלץ? הטוויטר של אל גור 
 

פרטיות

אם אינכם רוצים שהטוויטים שלכם יהיו חשופים לכולם, הקפידו להגדיר לסמן את תיבת "הגן על העדכונים שלי" בהגדרות החשבון שלכם. לאחר הסימון לא תעלו בחיפוש ולא תופיעו ברשימת העדכונים הציבורית, בה מוצג כל טוויט שכותב כל אחד ממליוני המשתמשים בשירות.

חיפוש אנשים

תוכלו למצוא משתמשים באמצעות חיפוש שמם בטאב "מצא אנשים". ניתן לחפש משתמשים לפי שם פרטי, שם משפחה או מלים הנמצאות בכינוים. במידה שלא נמצאו ערכים מתאימים, טוויטר יציע לכם ערכים קרובים.

להזמין חברים

אתם יכולים להזמין לטוויטר משתמשים שאינכם מוצאים באתר, באמצעות הודעה לאימייל שלהם תחת כפתור "הזמנת חברים". תוכלו גם לאתר בטוויטר את אנשי הקשר שלכם בג'ימייל, MSN , Hotmail, AOL ויאהו. כמו כן, תוכלו לקבל מטוויטר הצעות למשתמשים שעשויים, לדעת המערכת שלהם, לעניין אתכם. אנחנו הגענו ככה אל בריטני ספירס, אל גור דייב מתיוס ולצערנו, גם אל מרתה סטיוארט.


 
פחות מומלץ. הטוויטר של מרתה סטיוארט
 פחות מומלץ. הטוויטר של מרתה סטיוארט 
 

חיפוש נושאים, נושאים בולטים

בסרגל הימני שבדף הבית שלכם מופיעה תיבת חיפוש, באמצעותה תוכלו למצוא טוויטים של כל משתמשי טוויטר שלא הגנו על פרטיותם, בכל נושא שמסקרן אתכם. מתחתיה תמצאו קישורים למבחר מחרוזות חיפוש חמות, כלומר כאלה שמופיעות כרגע בטוויטים של משתמשים רבים. החיפוש יעלה את כל הטוויטים בנושא שחיפשתם, מהעדכני ביותר ואחורה.

הודעות פרטיות, תגובות

משתמשים העוקבים זה אחר זה יכולים לשלוח זה לזה הודעות פרטיות, שרק הם יראו. כמו כן, ניתן לשלוח טוויט בתגובה לטוויט של משתמש אחר. התגובות שקיבלתם יופיעו בדף הבית שלכם. ניתן להגדיר אלו ציוציי תגובה תראו ואלו לא בהגדרות.

טוויטר מהטלפון הנייד

אחת מתכונותיו הבולטות של טוויטר היא היותו ידידותי מאד לשימוש באמצעות טלפון נייד. אורך הטוויטים המוגבל קלאסי לשימוש בסלולר והקונספט שלה מתאים במיוחד לעדכונים תוך כדי תנועה. בעולם, ישנה אפשרות לשלוח טוויטים מהסלולר באמצעות הודעות טקסט ולקבל התראות טקסט לסלולר מהטוויטר לאחר הגדרת המכשיר. עם זאת, משתמשים ישראליים אינם יכולים לקבל עדכונים באמצעות הודעות טקסט. אם יש לכם טלפון התומך באינטרנט סלולרי, אתם יכולים לגלוש לאתר מהסלולר, להתחבר ולהשתמש בטוויטר כפי שאתם עושים מהמחשב הפרטי.
 

טיפים ומידע נוסף

• מומלץ לצפות בסרטון הסברה קצר אודות טוויטר
המילון המלא לטוויטר
• שינוי שם המשתמש שלכם לא ישפיע על העוקבים, על הנעקבים ועל הגדרות שקבעתם
• בניגוד לפייסבוק, את חשבון הטוויטר שלכם תוכלו למחוק ללא בעיה באמצעות כפתור המופיע בתחתית הגדרות החשבון
• לא מוכנים לנטוש את פייסבוק? למה שלא תשמשו בטוויטר דרך פייסבוק, באמצעות אפליקציית טוויטר לפייסבוק?
• התמונות בטוויטר מופיעות בגודל מוקטן, לכן מומלץ לבחור תמונות תקריב ברורות. לתשומת לבכם: בחירת תמונת פרופיל בערום מנוגדת לתקנון
• לחיצה על תמונת פרופיל תפתח גרסה מוגדלת שלה
מספר רב של אפליקציות יאפשרו לכם לעדכן את הטוויטר ממבחר מערכות הפעלה, פלטפורמות ומהאייפון. את ההמלצות שלנו תמצאו כאן וגם פה
• רוצים לקרוא אודות הפעילות של טוויטר? עקבו אחרי הבלוג של טוויטר, שאינו מורכב מטוויטים, אלא מפוסטים באורך מלא.

• אתם מוזמנים לעקוב אחר הטוויטר של מחשבים nana10, ויש גם מדריך מפורט שיסביר איך עושים את זה, צעד אחר צעד.

• ויש גם טוויטרים לערוצים אחרים:
> לטוויטר של nana10
> לטוויטר של תרבות ובידור nana10
< לטוויטר של ספורט nana10
> לטוויטר של ישראבלוג
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by