ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ציידי הספאמרים 
 
 אולי עכשיו מיטניק יעשה כסף מפוסטרים כאלה   
 
מערכת חיים ברשת

הצעת חוק חדשה באמריקה מתגברת על חוסר היכולת של המשטרה לאתר ספאמרים: אנחנו נאתר אותם, ונקבל בתמורה חלק מהקנס שייגבה. תודו שזה טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק אותה יזמו הפרופסור-ידוען למשפטים לארי לסיג וחברת הקונגרס האמריקני זואי לופגרן, טוענת כי ניתן להלחם בספאם ובשולחיו תוך שימוש במושג שכבר כמעט ונעלם מהנוף המשפטי - ציידי כופר.

הרעיון של לסיג, האיש שהוביל את המאבק נגד הארכת זכויות היוצרים של התאגידים הגדולים על יצירות מוגנות כמו דמויותיהם של מיקי מאוס ודונאלד דאק, הוא האחרון, ואולי המשוכלל, שבפתרונות שמחפשים כעת גופים שונים לבעיה הטורדנית והיקרה להכעיס.

למעשה מדובר בשילוב של כמה רעיונות, והדובדבן של לסיג. השלב הראשון של התוכנית הוא חיוב שולחי הדואר לסמן דואר פרסומי, כדי שמקבל הדואר יוכל לסנן אותו מבעוד מועד. השלב השני הוא הגשת תביעות נגד מי ששלח דואר שכזה ללא סימון. שני השלבים הללו יושמו כבר באופן חלקי בלוס-אנג'לס, אלא ששם לא הוגש ולו כתב אישום אחד, בשל חוסר יכולתה של מערכת המשפט לאתר את שולחי הדואר הלא מסומן.

וכאן בא הרעיון של לסיג, פשוט להפליא. בקשו מהציבור לאתר את הפושעים לכאורה, ומי שיצליח יזכה בעשרים אחוזים מסכום הקנס שתגבה המדינה במקרה של הרשעה. "זה כמו ציידי הכופר של המערב הפרוע", אמר לסיג ל-Mercury News.

לסיג משוכנע כל-כך ביכולתו של הרעיון לפתור את הבעיה המעיקה, שהוא מוכן להתפטר ממשרתו באוניברסיטת סטנפורד אם החוק יתקבל ולא יצמצם את כמויות הספאם באופן מהותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by