ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם עוד תרצו לשלם תמורת מוזיקה 
 
 יציל את התעשייה או יחנוק אותה סופית?   
 
מערכת חיים ברשת


אפל משיקה שירות הורדת מוזיקה בתשלום, שכולם אומרים עליו שהוא ה-דבר. 200,000 שירים, 99 סנט לשיר, ובלי דמי מנוי. תעשיית המוזיקה כבר בפנים. מה אתכם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם יוצאים מגדרם הבוקר. כולם מריעים, מנופפים בידיהם, מתחרים האחד בשני בסופרלטיבים. ומה קרה הבוקר? הוקמה ממשלה בעיראק? לא ממש. מיקרוסופט התפרקה? גם לא בדיוק. נו, אז על מה כל הרעש? טוב, מסתבר שאפל מצאה את הדרך לגרום לנו לזנוח את קאזאה וחברותיה, ולהתחיל לשלם על מוזיקה ברשת.

טוב חברים, זה לא עסק ככה. אי אפשר להתחיל לצחוק לנו בפנים עוד לפני ששמעתם על מה מדובר. והפעם מדובר בחנות מוזיקה דיגיטלית המכילה יותר מ-200,000 שירים מכל חברות התקליטים הגדולות. וכל מי שרוצה להוריד מהמבחר המכובד הזה שיר, צריך בסך הכל לשלם 99 סנט. בלי דמי מנוי, בלי תאריך השמדה עצמית של השיר.

סטיב ג'ובס, המנכ"ל חביב הגיקים של אפל אמר במסיבת העיתונאים בה הציג את הפלא החדש כי החנות החדשה שלו "תהיה הדרך המגניבה ביותר, אנחנו חושבים, להשיג מוזיקה דיגיטלית". ג'ובס אמר שהמערכת החדשה מפשרת בין הנוחות של הורדת מוזיקה דיגיטלית והצורך של התעשייה לקבל כסף. לא הוזכר איפה נכנס כאן העונג שלנו ל-א לשלם.

השירות החדש נבנה על גבי ה-iTunes, מה שאפשר לכנות הקאזאה המוגבל של המקינטושים, וכבר קיבל את הכינוי המשעשע (משעשע אם אתה גיק אבוד, כלומר) Buy Tunes (מישהו אמר "חה-חה"?). אפילו המתחרים שמחים על ההשקה. דניס מאד, מנכ"ל Musicmatch שמפעילה שירות מנויים לא מצליח במיוחד, אמר ל-Wired כי "מדובר בחדשות מצוינות לתעשייה כולה. בפעם הראשונה, חברות התקליטים התירו להוריד מוזיקה תוך שימוש בחוקי שימוש הגיוניים. זה הראשון מבין שירותי המוזיקה בתשלום שיותר טוב מהחינם". אז אמר.

בעלי מחשבי מקינטוש, פחות משלושה אחוזים מבעלי המחשבים, יוכלו להתחיל ולהשתמש בשירות החדש כבר היום, כשישדרגו בחינם את תוכנת ה-iTunes שלהם. אנשי הווינדוס יוכלו להשתמש (או להתעלם) בפלא עד סוף השנה, הבטיחו באפל.

ורק כדי להוכיח שהוא תמיד היה אחד מאנשי המסחר היותר חביבים שם בחוץ, דיבר ג'ובס על הרגע בו יצטרפו גם מפיצי המוזיקה העצמאיים למערכת. "כשהמוזיקה העצמאית תהיה שם - בום! - זה באמת יפתח את הכל". נו, אז שנאחל לתאגידימים כרסום נעים של הרגל של עצמם, וברוכים הבאים למלכודת? נאחל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by