ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מאה שקל? אבל צ'נג-לי שלח אותי 
 
 האם אני שומע 150? נמכר לאדון עם המסכה הלבנה   
 
צבי טלית

אם יש דבר אחד שניתן לסמוך עליו הוא הטבע האנושי; תמיד בעת צרה ופחד, ימצא מישהו דרך לעשות על זה כסף קל, והפעם מ-SARS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איחולי רפואה שלמה לכל הגולשים באשר הם
 איחולי רפואה שלמה לכל הגולשים באשר הם   
מסכות פנים ושטיפת ידיים הן ככל הנראה שיטת ההגנה היעילה ביותר כנגד נגיף ה-SARS, אך שיטות אלו אינן יעילות, כך מסתבר, כנגד יזמים ונוכלי רשת שהחליטו לעשות כמה דולרים על פחדי הציבור מהמחלה הקטלנית.

בקנדה, שם התגלו בפעם הראשונה במדינה מערבית מקרים של המחלה, צצות מדי יום הצעות אינטרנט הבאות להמיר את החששות של הציבור לאפשרויות התעשרות קלות, כך אמר ג'רלד קרואוול, דובר מטעם שירותי המסחר והצרכנות של אונטריו. "אנו תמיד חוששים שאנשים יוטעו במצבים דוגמת זה".

בתחנת הרכבת בטורונטו, רוכלים מהירים כבר החלו למכור מסכות מנתחים ומשחות לחיטוי ידיים לנוסעים. ובתחילת החודש הצטברו ברחבי קנדה מאות הזמנות לשורש איסאתיס מיובש, שעיתון סיני מסוים פרסם כי הוא מהווה חלק חשוב בתרופה למחלה.

אולם לא חסרים גם אלו שמנסים לשכנע את ציבור הצרכנים כי יש באפשרותם לעשות יותר על מנת להימנע מהידבקות – תמורת תשלום כמובן.

מספר חברות משדלות אנשים לרכוש מוצרים למניעה ומאבק במחלת הנשימה, הופיעו ברחבי הרשת, בטענה שיש ביכולתם לחזק את המערכת החיסונית ואפילו להיאבק בנגיף בעזרת קוקטייל של עשבי מרפא (יקרים למדי).

"לאלו שמתו מהמחלה לא הייתה פשוט ההזדמנות להשתמש בידע אותו אנו מפרסמים בספרנו" טוען אתר אחד המפרסם ספר מקוון להימנעות מ-SARS בעבור 14.95 דולרים בלבד. "האם אתם מפחדים? אתם צריכים לפחד", אומר האתר, המזהיר את הצרכנים לבל יאמינו לרשויות הבריאות הקנדיות.

אתרים אחרים מפרסמים טיפולים שונים למחלה כולל אספקה בת חודש של תה צמחים סיני כנגד המחלה (מעניין שבסין לא שמעו על זה) תמורת $98.

כנראה שהפראיירים לא מתים (מ-SARS). הם פשוט עברו לקנדה.
 
 
ואם כבר בחולירות און-ליין עסקינן. בהונג קונג הודיעה המשטרה המקומית כי היא החלה לחקור מי עומד מאחורי אי-מייל זדוני שמסתובב ברשת לאחרונה, ובו נטען כי הנגיף נמצא במערכת הסינון של מיזוג האוויר של הרכבת התחתית, אשר משרתת מיליוני נוסעים מדי יום.

בהכרזה שאמורה להרגיע את הציבור (בצורה מוזרה משהו), אמר מנהל חברת הרכבות פיל גפני כי "ההאשמות הללו כלל אינן מבוססות, מינהל הבריאות אישר שבכלל לא נערכו כאלה בדיקות ברכבות". כאמור, המשטרה בודקת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by