ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולנו זבלנים 
 
 שלום, מישהו רוצה ויאגרה?   
 
מערכת חיים ברשת

אם היו חסרות לכם סיבות להתעצבן על שולחי הספאם, אז הנה אחת נפלאה – ספאמרים משתמשים בתוכנות טרויאניות כדי להשתלט לכם על המחשב ולשלוח ממנו ספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם שולחים גם סוסים
 הם שולחים גם סוסים   
לאחר שהצליחו לעצבן את כל העולם ואחותו עם כמויות בלתי נדלות של ספאם, פונים עתה שולחי דואר הזבל, לאור הצעדים החוקיים והטכנולוגיים הננקטים נגדם, לפשיעה מפורשת, במאמציהם להסוות את מקור הדוא"ל הנשלח, ע"י שימוש בסוסים טרויאנים ההופכים מחשבים של אזרחי רשת תמימים למכונות ספאם נמרצות וסודיות.

"זהו מנגנון המשלוח העדכני ביותר" אמרה לאתר הרג'יסטר מארג'י ארבון, העומדת בראש המבצעים בארגון האנטי-ספאם MAPS. "אני עוקבת אחרי זה כשנה, ובחודשים האחרונים אנשים ממש מצאו טרויאנים שעושים את זה... הם מכילים בתוכם מנועי SMTP. ואם פעולתם נכשלת, הם פשוט מתקינים תוכנת פרוקסי".

אחת מהתוכנות הללו צצה בשבוע שעבר. כאשר המשתמש הלא זהיר פותח את התוכנה, "Proxy-Guzu" שמה, מתחבר הסוס הטרויאני לפורט רנדומלי ומשתמש בקליינט הדוא"ל הבנוי בו על מנת לשלוח מסרים לחשבון הוטמייל, כאשר הוא שולח את מספר ה-IP ןהפורט של המחשב הקורבן. מפיץ הספאמים שולף את הפרטים מתוך המייל הזה, ומשתמש במחשב השבוי לשליחת כמות אי-מיילים בלתי מוגבלת, מתוך ידיעה ברורה שכל ניסיון לעלות על מקור הספאם יסתיים בכתובת האינטרנט של הקורבן.

סוסים טרויאנים נשענים בדרך כלל על יכולתם של יוצריהם לעבוד על אנשים תמימים כדי שאלו יפעילו אותם. גם הטרויאני הנ"ל, מגיע אל קורבנותיו כספאם כמובן, לרוב כאלו המבטיחים הצצה חטופה במצלמות רשת לאתרים פורנוגרפיים.

אחד מקורבנותיה של הרושעה (תוכנה מרושעת – Malware), דיווח כי הוא הבחין בקיומה רק כאשר תוכנת ה-Firewall שלו הזהירה אותו על כמויות אדירות של בקשות דואר יוצא, הנשלחות לכתובות בלתי מוכרות, הנושאות שורות כותרת כגון "אל תספרו על זה להורים שלכם!" וכיו"ב.
 
 
ספאמרים למדו את הטריק הנ"ל מהקראקרים (הבן-דוד הלא נחמד של ההאקר) היוצרים צבאות וירטואליים של מחשבים היוצרים מתקפות מניעת שירות (DDoS) כנגד שרתי אינטרנט. מה שנראה כסוס הטרויאני הראשון שנוצר במיוחד עבור ספאמרים הגיח בחודש נובמבר שעבר: קובץ בשם Jeem, המעניק למשתמש העבריין גישה מלאה למחשב הקורבן, אך גם כולל בחובו שרת SMTP על מנת לבצע הלבנת אי-מיילים בלתי מורשים.

ארבון אמרה כי עולם הספאמרים גולש עתה לעבר טכניקות של האקרים מתבגרים כתוצאה מספאמרים הנהנים מפחות ופחות מקלטי ספאם המאפשרים להם לפעול בשקט. "עכשיו עם כל הפילטרים, הרשימות והתוכנות שאנשים משתמשים בהם, אני מניחה שאלו שרוצים לשלוח את ההודעות הללו, פונים לטקטיקות אלטרנטיביות", היא אמרה. "הם פשוט בלתי ניתנים לאיתור. אני שונאת להודות בזה בפומבי, אבל זה נכון".

באופן טבעי, השימוש בתוכנות אלו מציב את הספאמרים בצד הלא נכון של החוק. אם מקודם הם היו סתם נודניקים מזעזעים, עכשיו הם גם בפירוש עבריינים. "באופן עקרוני זה חוקי לשלוח למישהו אי-מייל, גם אם הוא לא מעוניין בכך", אמר מארק ראש, לשעבר פרקליט לפשיעת מחשב במשרד המשפטים האמריקאי. "אולם ברגע שאתה פורץ למחשב של מישהו וגורם לו לשלוח אי-מייל למישהו אחר, אתה בהחלט מפר את החוק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by