ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Half Life 2: פרטים ראשונים 
 
 שובו של גורדון פרימן   
 
אלעד קפלן, גיימר

משחק הפעולה המתקרב Half Life 2 כבש ביומיים האחרונים את הרשת בסערה. בואו לקרוא את כל הפרטים אשר שוחררו עד כה על המשחק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמונות ראשונות
 תמונות ראשונות   
אם הייתי המפתח הראשי של Doom 3, Deus Ex 2, Enter the Matrix או כל משחק רחב-פרופיל אחר, הייתי מרגיש מעט מסכן. בעצם תשכחו מזה, הייתי מרגיש כאילו מישהו נכנס לי לחדר באמצע הלילה גנב לי את כל הבגדים והשאיר את ראשו של החתול המשפחתי למזכרת על קצה המיטה. זהו בדיוק מה שהאלף-לייף2 עושה בימים האחרונים לתעשיית המשחקים. בלי מידע, בלי בקרובים מעמיקים, בלי פרסום מקיף, האלף לייף 2 מצליח להפוך למשחק המצופה ביותר בעולם ולעקוף בדרך כל משחק אחר שעומד בדרכו.

אנחנו לא שונים מהאחרים. גם בלי ערימות של נתונים ומספרים, אנו מוכנים לתלות את תקוותנו במשחק ההמשך למשחק הפעולה הטוב ביותר אי פעם. כמו כלבים רעבים, רחרחנו בימים האחרונים בסביבות הרשת בכדי לגלות כמה שיותר פיסות מידע ולצבור כמה שיותר מספרים אקראיים על המשחק המתקרב. כל גרגיר מידע נטרף בהתלהבות וגרר גל של טלפונים נרגשים שלרוב הסתיימו באיזו קריאת התלהבות נרגשת של אסף או דורון. המסקנות הן חד משמעיות – יש סיבה טובה מאוד להתרגשות.

אין ספק כי לשמו של המשחק יש חלק רב בגל הציפיה שיצר בימים האחרונים. גם יותר מארבע שנים לאחר יציאתו של המשחק המקורי, שמו של האלף לייף עדיין מעביר צמרמורת בגבם של שחקני הפעולה. כתבות 'בקרוב' מעמיקות למשחקי ענק כמו Doom 3 הסתיימו בשנה האחרונה לא אחת במילים 'זה יכול להיות טוב יותר מהאלף לייף'. אף אחד לא שכח באמת את המשחק שהקפיץ את סגנון הפעולה כולו קדימה. 'מה הופך את האלף לייף למשחק הפעולה הטוב ביותר בכל הזמנים?', הינה אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב מפתחי משחקי הפעולה גם בימים אלו, וכעת נותר רק לברר האם Valve, המפתחים של האלף-לייף, יודעים בעצמם את התשובה.

ה-30 בספטמבר מתקרב

השם המכובד הוא לא הדבר היחיד אשר מלהיב בימים אלו את שחקני הפעולה. ראשית כל, המשחק נמצא קרוב מאוד לסיומו. למרות שהוא מוכרז רק כעת, האלף לייף 2 נמצא בפיתוח כבר זמן רב. למעשה, המפתחים התחילו לעבוד עליו כמעט מיד לאחר שחרור המשחק המקורי. חברת Valve, תוך העדפה שלא לשחרר גל של הבטחות שיגמרו באכזבה, העדיפו לפתח בסודיות את המשחק כך שיוכלו בראש נקי להפוך אותו להמשך ראוי למשחק הפעולה הטוב ביותר בכל הזמנים.

בהאלף לייף 2 תטלו שוב את דמותו של גורדון פרימן, המשקפופר בעל הביגוד הכתום, שהיה לגיבור של המשחק הקודם. בנוסף לגורדון יופיעו במשחק מספר רב של דמויות מהמשחק הקודם. בארני, השומר הכחול שזכה לחבילת הרחבה משלו, זוכה הפעם לשיפוץ גרפי מקיף; ה-G-Man, הבוס החדש שלכם עליו תלמדו יותר במהלך המשחק; ומספר מדענים ששרדו את המהומה בבלק מסה. כמו כן, יתווספו בהאלף לייף 2 דמויות נוספות, כאשר החשובה מבניהן היא Alyx, הצעירה שאמה נספתה באירועי המשחק הקודם.

עלילת האלף לייף 2 תתרחש בעיר מזרח אירופאית הנקראת עיר-17 (לא, היא לא האחות של אזור 51 מדאוס אקס). העולם, איך לא, נמצא שוב תחת מתקפת החיזרים הטורדניים מ-Xen. אתם, הפעם סוכנים טריים של סוכנות ממשלתית סודית, תצטרכו שוב להציל את המצב. העלילה, המלאה בתככים פוליטיים והפתעות, תועבר כולה בתוך המשחק עצמו ולא על ידי קטעי קישור וטקסטים. כמו המשחק המקורי, האלף לייף 2 לא יוציא את השחקן מבועת המתח שנוצרת סביבו. המטרה של Valve היא לפתח לא רק את המשחק הטוב ביותר בכל הזמנים (שוב), אלא גם ליצור חוויה שלא תשכחו.
 
 
אל שנות האלפיים

כל זה לא מעיד דבר על טיבו האמיתי של המשחק. מאז יציאתו של האלף-לייף, סגנון הפעולה התקדם רבות, ועל אף שהאלף-לייף עדיין מוכר בפומבי כמשחק הטוב ביותר בכל הזמנים, משחקים רבים הצליחו להתעלות עליו מאז בתחומים רבים. במשך הזמן שחלף מאז שהאלף-לייף יצא, הטכנולוגיה התקדמה והשתפרה בצורה המאפשרת למשחקים להשתכלל בעוד דרכים רבות. מהמידע שפורסם עד כה, נראה כי אנשי Valve וידאו כי האלף לייף 2 הוא לא המשחק שיישאר מאחור.

Source, המנוע המרהיב שנוצר במיוחד על ידי Valve, יצליח להתחרות גם מול המנוע היפהפה של Doom 3. התמונות הראשונות מתוך המשחק מדגימות רמת פירוט גבוהה ואפקטים גראפיים עוצרי נשימה. מטעמים חוקיים אין באפשרותנו לפרסם את הרוב המכריע של התמונות כאן, אך כבר בשבועות הקרובים אנו מצפים לקבל סופה של תמונות עמוסות פוליגונים מהמשחק שישטפו את דפי האתר. הנתונים שהמנוע מציג מרשימים בעיקר בזכות רמת התיאום שלו עם המחשבים השונים. בזמן שהמשחק יוכל לרוץ על מחשבים חלשים יחסית המצוידים בפנטיום 3 בלבד, בכדי להוציא את המקסימום מהמשחק תאלצו לרכוש פנטיום 4 מהיר וכרטיס מסך מדור הג'יפורס 4.

הפירוט הגבוה של המנוע מאפשר למפתחים ליצור סביבות מציאותיות ומותחות מתמיד: תמונות ובהן נמל נטוש הציגו לנו ב-48 השעות האחרונות אפקטים מרהיבים של מים. החייזרים יחזרו בחלקם כזומבים רצחניים, אך מדוגמים במספר פוליגונים גדול בהרבה. עשן, אש ומים יוצגו בצורה מציאותית וימלאו סצנות רבות בתוך המשחק. דמויות יתנהגו בצורה מציאותית ואינטליגנטית, כך שינסו לאגף את אויביהם ולתמוך בחבריהם, בכדי להתמודד עם האיום החייזרי. המתכנתים לא חוסכים במשאבים בכדי לקחת את האלף לייף 2 לפסגת הטכנולוגיה. הם מודעים היטב לציפיות הרבות, ואכזבה היא מילה שהם פשוט לא מוכנים לשמוע.

ארבעים שעות של אקשן

40 שעות משחק, שיתפרסו על פני 12 פרקים, הם ההבטחה החמה ביותר כרגע לעתיד תעשיית המשחקים. האלף לייף 2 ישוחרר לחנויות מצויד גם באפשרויות מרובות משתתפים שעוד לא פורטו, ומעניין יהיה לראות כיצד ישתלבו אפשרויות אלו במודים החינמיים של המשחק המקורי הזוכים להצלחה אדירה ברשת: Counter Strike ו- Team Fortress.

גייב ניוול, המוח מאחורי המשחק המקורי ומשחק ההמשך, מבטיח להטיל אור על הפרויקטים מרובי המשתתפים הללו לאחר שתסתיים ההכרזה על האלף לייף 2 עצמו. דבר אחד מבטיח לנו ניוול כבר עכשיו: האלף לייף 2 ישוחרר עם תמיכה חסרת תקדים לקהילת מפתחי המודים החינמיים, דבר שיצמיח במהירות רבה עוד יותר 'מודים' מצליחים להורדה בחינם מהרשת. האם קאונטר סטרייק 2 ישוחרר אף הוא כמוד חינמי בתמיכת Valve, על מנת להגביר את נתוני המכירות של Half Life 2, עליו הוא ככל הנראה יתבסס? רק הזמן יגיד.

כפי שזה נראה כרגע, האלף-לייף 2 הוא המשחק היחיד שבאמת מסוגל להפיל את האלף-לייף ממוקד השלטון שלו כאגדה לשחקן יחיד, ואולי אפילו את קאונטר סטרייק ממוקד השלטון על משחקי הפעולה מרובי המשתתפים. בלי למצמץ ניתן להגיד שזהו הפרויקט הגדול ביותר שנמצא כיום בפיתוח ואולי אף הניצוץ שיצמיח חיים חדשים בתעשיית המשחקים. לפני שאתם פוצחים בשירי הלל ומתחילים לכתוב לאנשים הודעות ספאם נרגשות באייסיקיו, על עד כמה שהעולם נפלא כשהוא מותקף בחייזרים, זכרו לחזור להתעדכן בשבועות הקרובים. את הנתונים העסיסיים ביותר על המשחק המבטיח, אנחנו עדיין לא יודעים. בקרוב המשחק יחשף במלואו ויש לנו סיבה טובה מאוד להתרגש. לא מספיק? תאריך השחרור המדובר עומד על ה-30 לספטמבר כבר השנה. עדיין לא מספיק? Valve כבר מתחילים לפזר רמזים תכנון עתידי להאלף-לייף 3! היו מוכנים!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by