ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השנה לא יהיה שטיח אדום 
 
 לא צריך שתדליקו לי נר   
 
מערכת חיים ברשת

מארגני טקס הענקת פרסי האינטרנט, הוובי, החליטו לקפל את הבאסטה ולא לקיים השנה את הטקס, אלא לערוך קבלת פנים צנועה בסייברספייס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטקס השביעי של הענקת פרסי הוובי (®Webby Awards), האירוע השנתי הגדול והנחשק ביותר של קהיליית האינטרנט, בוטל וייערך השנה, ככל הנראה, במהדורה ווירטואלית בלבד. המצב הכלכלי הרעוע והפחד מפני נסיעות (טרור בטיסות וכאלה) הן הסיבות (נשמע יותר כתירוץ, אבל מילא) לביטול הטקס שאמור היה להיערך בסן פרנסיסקו בחודש יוני הקרוב.

אתר CNET מדווח כי במקום לקיים את הטקס, יוכרזו הזוכים בתחרות על גבי במת האינטרנט. "עתה כשהמועמדים שלנו משקפים נאמנה את הרשת העולמית, אנו מתמודדים עם שיקולים חדשים, במיוחד לאור המתרחש בימים אלו בעולם", אמרה מאיה דרייסין, מנהלת באקדמיה הבינ"ל למדעים ואומנויות דיגיטליות, הגוף המממן של הטקס.

"הגשת הפרסים בסן פרנסיסקו מבלי שכל המועמדים נמצאים, אינה מייצגת את הרוח של הווביז, כך שבמקום להביא אותם אל הטקס, החלטנו להביא את טקס הוובי אליהם". (מעניין מה היו אומרים מוחמד וההר על השימוש מפר זכויות היוצרים בביטוי).

ביטול האירוע מבטא נאמנה את הצטמצמות תעשיית האינטרנט. בעבר מילא הטקס את בית האופרה של סן פרנסיסקו המכיל 3,100 כיסאות. האירוע שתוכנן השנה היה אמור להתקיים באוהל על החוף בסן פרנסיסקו, שמכיל 295 כיסאות, שגם אותם ככל הנראה לא הצליחו המארגנים למלא בישבנים, על אף ניסיון החדירה לסקטור העסקי.

מפעל הפרסים האינטרנטי, הידוע בקצב הגשה מהיר ובמועמדים צבעוניים במיוחד, מאתר ומעטר את האתרים הטובים ביותר ברשת. נקודת השיא של כל אחד מהטקסים שנערכו היה הנאום חוצב הלבבות שהזוכים נשאו (הנאום הוגבל לחמש מילים בלבד, מה שהפך את הטקס לדי מהיר, להבדיל מטקס תעשייתי מפורסם אחר).

למעלה מתשעים אחוזים מקרב המועמדים השנה הם מחוץ לאזור המפרץ בסן-פרנסיסקו, וביניהם 24 אתרים שאינם מארה"ב, מסרו המארגנים. ענף הנסיעות העולמי צנח בצורה משמעותית לאחרונה בשל החשש ממעשי טרור ובשל התפרצות נגיף ה-SARS.

המארגנים עדיין לא קבעו כיצד יוצגו הזוכים ויוגשו הפרסים, אך הם צפויים להודיע על כך בשבועות הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by