ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד קבצים מהר יותר 

להוריד קבצים מהר יותר

 
 
אהוד קינן

מאיץ הורדות לקאזה, תוכנה ליצירת אלבומי תמונות בפורמט HTML, שעון ויומן תזכורות לשולחן העבודה, ומשחק מילים עם קנגורו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע - Web Album Generator

 
כמעט על כל מחשב ביתי מפוזרות תמונות דיגיטליות. חלק גדול מהתמונות הללו הגיעו מהמצלמה הדיגיטלית החדשה שסופסוף הוצאה מהקופסה, חלק מהן נאספו בעמל רב מכל אתר אפשרי, ואצל האמנים שבינינו יש גם כמה יצירות פרטיות שנוצרו בתוכנה גרפית. כל התמונות האלה יוצרות בלאגן לא קטן. איך נמצא ונציג לסבתא את כל תמונות יום-ההולדת מלפני חודשיים? כיצד נבחר בקלות מה התמונה הכי יפה של מריצה ובנחמין שאפשר להדפיס ולהדביק ביומן? ומה הדרך הכי טובה לאסוף באתר קטן את יצירות המופת שהוכנו בצייר, וכוללות בעיקר תמונות של חבר טוב עם זקנקן וקרניים? אשף האלבומים הקטן והנוח Web Album Generator יעזור לנו להכין במספר צעדים פשוטים עמוד HTML בו ניתן לדפדף בין כל התמונות שהוספנו.

בשלב הראשון בוחרים את התמונות ומוסיפים אותן, כאשר כל תמונה מופיעה בצד החלון. אחר כך אפשר לסדר לפי סדר הופעה. רצוי להוסיף כותרת והערות לכל תמונה. בסוף עולה אשף שצעד אחר צעד עוזר לנו לעצב את עמוד ה-HTML. עמוד זה מראה לנו את התמונות מוקטנות בטבלה שאת מאפייניה קבענו, ולחיצה על אחת מהתמונות תפתח אתה בעמוד חדש בו עדיין אפשר לדפדף. התוכנה בעלת ממשק ברור וקל למתחילים, ויחד עם זאת ישנה גם עריכת HTML למתקדמים. כמובן שאפשר לשמור את כל האלבומים שיצרנו ולגשת אליהם בקלות אחר כך.
 
 
גרסה: 1.01
רישיון: חופשי
גודל: 835Kb

הורידו כאן
 

קוד פתוח – nthClock

 
בשעות העבודה הרבות מול המחשב, קורה ששוכחים הרבה דברים: פגישות חשובות, סרטים ותוכניות בטלוויזיה וגם לאכול ולשתות. השעון הקטן בפינת המסך לא מספיק בולט, ובשביל תזכורת קטנה שאומרת "התחיל הפרק שחסר לך בסיינפלד בערוץ 10, תקליט!", לא חייבים יומן גדול וכבד. שעון נחמד ולא מסורבל בקוד פתוח מחכה להורדה, בין השאר בשביל המטרה הזאת. השעון הוא דיגיטלי בפורמט 12 שעות, 24 שעות, או שעת האינטרנט שהמציאה חברת סווטש.
 
 
העיצוב לא מוגבל וניתן בקלות לשנות את צבעי המספרים, צבעי הרקע, פונט התאריך וגודל השעון. היומן נותן לנו לכוון מספר בלתי מוגבל של אירועים החל מרגע הכיוון ועד מספר שנים קדימה. אפשר גם לקבוע אם האירוע חד-פעמי או חוזר כל מספר מסויימת של שניות, או ביטים, או שנים. כל אירוע יכול להקפיץ הודעה כתובה, להשמיע קובץ מסוג WAV או להפעיל תוכנה מהמחשב. קוד התוכנה בשפת Delphi 5 נמצא באתר הבית שלה. מומלץ מאוד לאנשים חולמניים ושכחניים.
 
גרסה: 0.0.1
רישיון: GPL
גודל: 1.06mB

הורידו כאן
 

Kazaap, זה כדאי!

תוכנת שיתוף הקבצים קאזה משמשת להורדת קבצים בגדלים שונים. בכל מקרה, השאיפה היא להקטין את חלון הקאזה, לתת לה לעשות את ההורדות במהירות המקסמילית ולהתפנות לעיסוקים אחרים. הבעיה היא שישנם דברים שדורשים התערבות במהלך התקין של התוכנה כדי להגיע לניצול מרבי של רוחב הפס עליו משלמים. משתמשים נודניקים שמורידים ממך ממש לאט או שמורידים ממך בלבד, קבצים שיורדים ממספר מקורות מצומצם, קבצים שנתקעים באמצע וקבצים שנשלחו לתור – כל אלה בעיות נפוצות שמצריכות השגחה מלאה על התוכנה. תוספת Kazaap, שמתאימה לקאזה, קאזה לייט וקאזה גולד, מבצעת את כל מה שהיד כבר רגילה לעשות באופן אוטמטי על פי בחירת המשתמש. תפעול התוכנה הוא פשוט ונעשה דרך תחתית חלון הקאזה, היכן שיושב בר התוכנה.


גרסה: 1.0
רישיון: חופשי
גודל: 682kB

הורידו כאן
 

שחקו אותה Hangaroo

 
בשביל ללמוד מילים וביטויים באנגלית בתחילת הדרך יש מורים שבוחרים במשחק הקלאסי Hangman (בעברית: "איש תלוי"), המשחק בו מנסים לנחש אותיות עד שתולים איש במקרה הרע, או מנחשים מה הביטוי המוסתר במקרה הטוב. בגרסה הזאת של המשחק מחליף המחשב את המורה, ואת האיש – קנגורו שיושב כשחבל לצווארו ומחכה שתתחיל לנחש. הוא יעודד אתכם על בחירת אותיות נכונות, אבל ימצא דרכים שונות לרדת עליכם אם תטעו. במשחק 8500 ביטויים באנגלית ברמה די גבוהה, אבל ניתן להכין קבצים אישיים על פי הוראות באתר הבית של המשחק ולשחק זה נגד זה.
 
גרסה: 2.0
רישיון: חופשי
גודל: 2.1mB

הורידו כאן


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by