ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רובוט במקום פיליפינית 
 
 אחותי, שללו לי את הויזה   
 
מערכת חיים ברשת

וואקאמארו, רובוט לטיפול בקשישים מבית מיצובישי, יזכיר לסבתא לקחת את התרופות, יבדוק איך היא מרגישה - ויציל את הכלכלה העולמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וואקאמארוּ, הרובוט הצהוב הגרמי שבתמונה שלמעלה, אינו עוד אחד בשרשרת הרובוטים המוזרים שחברות יפניות משיקות חדשות לבקרים. למעשה, על אף מראהו המוזר, וואקאמארו עלול להיות הפתרון לאחת הבעיות הגדולות של הכלכלות המערביות.

באירופה, ובעיקר ביפן, זוגות צעירים אינם מביאים כמות מספקת של ילדים לעולם. בעוד שהיחס הרצוי, המכונה "יחס התחלופה" הוא שני ילדים לכל אישה בשנות הפוריות שלה, הרי שמדינות רבות במערב כבר מגרדות את היחס של ילד אחד לכל אישה פורייה. במקביל הולכת תוחלת החיים הממוצעת במערב וגדלה. המשמעות של נתונים אלה היא שככל שהשנים יחלפו תהפוך האוכלוסייה למבוגרת יותר, ופחות צעירים יהיו שם כדי לתמוך בהם בזקנתם.

וכאן מגיע תפקידו של וואקאמארו, הרובוט החדש מבית מיצובישי, שנועד לטפל באוכלוסייה המקשישה, עליו מדווח אתר Wired. בגובה של כמטר, עם טלפון סלולרי מוטמע ומיועד להתקשר למספרי חירום, עם מצלמה המאפשרת למשפחת הקשיש לעקוב אחרי מצבו, ועם יכולת זיהוי שיח ודיבור ראשוניים, הוא אמור להחליף את הפונקציה החברתית המכונה בשפת התנ"ך - פיליפינית.

מיצובישי, שייצרה את הרובוט שלה עם קול זכרי וקול נקבי לנוחות המשתמש, יזכיר לחולים לקחת את התרופות שלהם בעת הצורך, וניתן לתכנת אותו כך שיוכל להבחין במצבי מצוקה אצל הקשיש עליו הוא מופקד. אנשי החברה טוענים כי במחקרי שוק שעשו נמצא כי יש ביקוש למוצר החדשני. גם החשש שמא יפחידו הרובוטים את הקשישים "שלהם" מופרך על ידי טענתם כי ריבוי הרובוטים ביפן כבר הרגיל את הצרכנים שם למכונות המהלכות והמדברות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by