ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ללכת בתוך ציור 
 
 חכי נבוא אליך, נוריד לך את החיוך   
 
מערכת חיים ברשת

חבורת חוקרים (שעובדים בשביל ביל גייטס) פיתחה מערכת שיכולה להקים שחזורים תלת-ממדיים של ציורים קלאסיים. נקודת זינוק למוזיאונים של העתיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עומדים אנשים מול תמונה במוזיאון. מביטים. תמונה. מביטים חזק יותר, מאמצים את העיניים. ועדיין תמונה. מה יהיה? הם אומרים לעצמם. לא משנה כמה אנחנו מנסים, אנחנו פה, והתמונה שם. זה לא בסדר, הם אומרים לעצמם. מישהו צריך לעשות משהו בקשר לזה.

נו, אז מישהו עשה, והוא אפילו עובד במיקרוסופט. ה-BBC מדווח כי חוקרים במעבדת המחקר של מיקרוסופט בקיימברידג' פיתחו אלגוריתם המסוגל לייצר זוויות מבט חדשות על תמונות או חלקים מתמונות, שיעזרו בתחילה לחוקרים להבין את השיטות שעזרו לציירים להפיק את יצירותיהם.

הטכניקה יכולה גם ליצור שחזור תלת ממדי של הציור כולו. "אתה מרגיש שאתה נוכח בתוך הציור", אמר אנטוניו קרימיניסי, אחד החוקרים, "אתה יכול אפילו למצוא את עצמך ליד ישו", הוסיף, בהתייחסו לתמונת ההצלפה של פיירו דלה פרסקה מימי הביניים, שעליה הציגו החוקרים את המערכת החדשה.

קרימיניסי וחבריו חושבים שהשחזורים התלת-ממדיים יכולים להיות בסיס למוזיאון וירטואלי מסוג חדש. "מוזיאון וירטואלי ברשת פירושו ללכת במסדרונות. אני חושב שזה קצת משעמם. כמה טוב יותר זה יהיה אם נוכל ללכת בתוך הציור עצמו", אמר קרימיניסי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by