ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האי-מייל הזה הרס לי את החיים! 
 
 לך הביתה, מחשב סורר!   
 
מערכת חיים ברשת

פוטרת מהעבודה? החברה העיפה אותך מהדירה? אמא מסרבת לדבר אתך? – הכל בגלל האי-מייל הזה שהשתלט לך על החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרים בריטים הגיעו למסקנה נחרצת כי האי-מיילים הופכים לנטל הולך וגובר על צווארם של משתמשי המחשב, וכי יש להם את הפוטנציאל הנפלא להרוס לכם את החיים האישיים.

עורכי המחקר, שנערך בהשתתפות 26,000 משתמשים, טוענים כי מצאו עדויות לקיומם של לחצים לפני ואחרי קבלת\שליחת מייל (Pre and Post Mail Tension), אשר נובעים מאי-הבנות של האי-מיילים (ולא התכוונו כאן לשעשוע מילולי דלוח, זה יוצא לנו טבעי) ומהפחד שמסרים פרטיים יופצו בכל רחבי המשרד (או בכל הרשת).

לפי סקר הדוא"ל של Yahoo!, 52 אחוזים אומרים כי הם נאבקים לפענח את ההודעות האישיות, 12% מודים כי ניהלו ויכוח עם חבר הודות לחוסר הבנה שמקורה באי-מייל שלא פורש כראוי, ואילו שני אחוזים אף הרחיקו נדוד, ונפרדו מבן\בת זוגם בשל סיבה דומה (מבאס למדי, אך אלו החיים בעולם הדיגיטלי המנוכר).

ממצאים אחרים מראים כי 28% מהנשאלים חיים בפחד מתמיד שהאי-מיילים האישיים שלהם ישלחו בטעות אל הבוס, וכי 61% מעובדי המשרדים מפחדים כי אחד מעמיתיהם יפרוורד (ע"ע: יפיץ הלאה) את האי-מיילים האישיים שלהם, וכי אלו יופצו לכל עבר, כמו שרפת אונליין מפוארת.

החוקרים גילו כי התופעה, שקיבלה את כינוי החיבה הסקסי PPMT, נפוצה במיוחד בקרב אלו שמשתמשים באי-מייל ככלי עבודה עיקרי למטרות פלרטוטים.

שלושה מכל ארבעה נשאלים הודו כי הם משתמשים באי-מייל כדי להרשים אנשים שהם מחבבים. נשים לדברי הסקר, אף מעדיפות לעשות את המגע הראשוני עם אלו שמוצאים חן בעיניהן בעזרת האי-מייל (מה קרה לתופעת החיינד'לך הלא מקוונים במשרד?).

בסקר התגלה כי 64% מתקשים להתרכז אם הם מחכים לאי-מייל ממישהו שהם אוהבים, 51% הודו בבזבוז זמן מתמיד בבדיקה חוזרת ונשנית של התיבה, בצפייה דרוכה למכתב מענה, ו-35% אף הודו כי הם נאבקים ומקיאים דם עד שיוצא להם מכתב תשובה מספיק שנון, כדי להרשים את הנמען.

הלן פטרי, פרופסור לאינטראקציה בין האדם למחשב באוניברסיטת סיטי בלונדון אמרה: "בעיות ה-PPMT שחשפנו כאן אינן נגרמות ע" האי-מיילים עצמם, אלא על ידי הצורה שבה אנשים נותנים לציפיות ולתקוות שלהם לגבור עליהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by