ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
הסרט של 'וולברין' ברשת 
 
  צילום: Flickr,d70focus,CC by    
השבוע ברשת |
 
ליאור מורג

וולברין דולף, הפושעים (שוב) עושים מיליונים, פיירפוקס מתחזק, וגוגל סטריט וויו מפדח • השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

וולברין, חודש לפני כולם

 
• מאות אלפי אנשים צפו בשבוע האחרון בוולברין, הספין-אוף שנעשה לסידרת X-Men, בכיכובו של יו ג'קמן. כל זה טוב ויפה, רק שהסרט יוצא באופן רשמי רק בראשון במאי. ה-Work Print של הסרט דלף השבוע לרשת, גרסה שחסרים בה אפקטים מיוחדים וגם הפס קול שלה אינה מושלם, מה שלא מנע ממאות אלפים להוריד אותה. בפוקס המאה העשרים, מפיצת הסרט, לא ממש יודעים כיצד דלפה הגרסה של "X-Men Origins: Wolverine" אל הרשת, אך החברה כמובן פצחה במטח איומים ושילבה את ה-FBI בחקירה.

• לרוב סרטים מופיעים לראשונה ברשת ימים ספורים לאחר צאתם, בגרסאות המצולמות באמצעות מצלמות בתור אולמות ההקרנה (גרסאות אלו מכונות Cam). גרסאות פיראטיות אלה הן, מטבען, באיכות גרועה ומופקות, מטבע הדברים, ללא שום התערבות של אנשי ההפקה (עוד על פורמטי סרטים בטורנטים).

המקרה הזה מיוחד מאחר שברור כי ההדלפה של הסרט באה מבפנים. מקרה זכור קודם של הדלפה כזו הוא הסרט Hulk שדלף לרשת שבועיים לפני צאתו ב-2003 (ואת תבלבלו עם 'הענק הירוק' שיצא ב-2008). האולפנים ההוליוודיים משקיעים מיליונים במניעת הדלפות מסוג זה ועוקבים בקפדנות אחרי כל שלב בהפקת הסרט, כך שמקרה כמו זה נראה חריג במיוחד. מעניין לראות אם ההדלפה תפגע בהצלחה הקופתית של הסרט ואם במקרה שהסרט ייכשל, שוב יתלו האולפנים את האשמה באינטרנט ולא, חס וחלילה, במוצרים הבינוניים שהם מפיקים.
 
וולברין זועם על אובדן ההכנסות
 וולברין זועם על אובדן ההכנסות   צילום: יח"צ 
 

איןקרטה

 
• אנציקלופדיית אנקרטה סוגרת את שעריה. מיקרוסופט הודיעה השבוע כי בחודש יוני תפסיק למכור את מהדורת התוכנה של האנציקלופדיה, ובסוף אוקטובר תסגור את האתר של השירות בשל "השינוי בשנים האחרונות של הצורה בה אנשים מחפשים מידע". ג'ון מורל, גיק להגדרתו, משתף אותנו בחוויה שלו של גישה אל מקורות מידע: מורל מספר כיצד הפך מעכבר ספריות למשתמש באנקרטה, כשאחת מהתוכנות הראשונות שהיו ברשותו היתה גרסת 1993 של האנציקלופדיה, וכיצד עם השנים איבדה מהרלוונטיות שלה עבורו, כששירותים אחרים כמו וויקיפדיה החלו לספק מידע בכל נושא, ובחינם.

• המספרים בהחלט מדברים נגד השירות המיקרוסופטי: ויקיפדיה האנגלית מכילה 2.7 מיליון ערכים, מול 42,000 באנקרטה. כשהאמריקאים חיפשו אנציקלופדיה ברשת בחודש ינואר, 97 אחוזים מהם פנו אל המתחרה החופשית, כשפחות מאחוז וחצי פנו אל אנקרטה. ואף מילה על האמינות של השירות החינמי.
 

Wikia Search נסגר

הענן כבר לא מחייך
 הענן כבר לא מחייך 
 צילום: יח"צ 
 
• אבל הויקי גם מפסיד: Wikia Search, שירות החיפוש מבוסס הקהילה של מייסד ויקיפדיה ג'ימי וולס, נסגר השבוע סופית. היוזמה הוכרזה ב-2004 והושקה בשנה שעברה במטרה לאפשר לגולשים לדרג ולסנן את תוצאות החיפוש. בניגוד לאנציקלופדיה החופשית, ויקיה היתה אמורה להניב לבעליה רווחים מפרסום, אך נסגרה, לדברי וולס, בעיקר בשל המשבר הכלכלי.
 
 

240 מיליון לפושעים מקוונים

אופס. אנחנו ממש צריכים את הפרטים שלך
 אופס. אנחנו ממש צריכים את הפרטים שלך 
 צילום: Flickr,mike_hcg, CC by 
 
• מידע מדאיג על העלייה בפשיעה מקוונת: ה-ICCC, ארגון הממומן בין היתר על ידי ה-FBI, מצביע על 2008 כשנה בה בוצע המספר הגדול ביותר של פשעים מקוונים. הדו"ח, המקיף רק פשעים שדווחו בארצות הברית, מצביע על כ-264 מיליוני דולרים שנפלו בידיהם של נוכלי רשת בשנת 2008, לעומת 239 מיליון נזק בשנה שלפניה. בשנת 2001, לשם השוואה, גרפו הפושעים רווח של רק 18 מיליון דולר.

• למרות המספרים העצומים, עורכי המחקר מעריכים כי לידיהם הגיעו רק 15% מהמספרים האמיתיים, וכי רובם הגדול של המקרים כלל לא מדווח לרשויות. מספר התלונות שכן הגיע אל הרשות הוא 275,284 כשהתלונה הנפוצה ביותר היתה על סחורה שנקנתה ברשת ולא הגיעה ליעדה, כשמיד אחריה כיכבו רמאויות במכרזים ברשת ורמאויות בכרטיסי אשראי. מקורן של רוב מקרי הנוכלות היה בארצות הברית, משם הגיעו 66 אחוזים מהנוכלים ואחריה קנדה, ניגריה וסין. ומי הם הרמאים? שמונים אחוזים מהם גברים, כשחצי מהם בני 30 עד 50. נעקץ ממוצע הפסיד ב-2008 סכום של 931 דולרים.
 
מזל טוב! תן לנו כסף!
 מזל טוב! תן לנו כסף!   צילום: Flickr,mike_hcg, CC by 
 

פיירפוקס כובש את אירופה

פיירפוקס מתחזק באירופה
 פיירפוקס מתחזק באירופה 
 צילום: Flickr,Lordcolus, CC by 
 
• פיירפוקס 3 פופולרי יותר באירופה מאקספלורר 7, כחלק ממגמת התגברות של הדפדפן באירופה. בהשוואת כל הגרסאות, עדיין מוביל הדפדפן של מיקרוסופט על זה של מוזילה בעשרה אחוזים. על פי Statcounter, האוספת נתונים משלושה מיליון אתרים, בסך הכל באקספלורר משתמשים 48 אחוזים מהגולשים האירופיים ובפיירפוקס 38 אחוזים, כשהיתרון הקל של השימוש בפיירפוקס על אקספלורר נובע ממעבר של חלק מהמשתמשים לגרסה שמונה של הדפדפן, אך גם מהתחזקותו של שועל האש.

• הנתונים הגלובליים מחמיאים פחות לדפדפן של מוזילה ששולט רק על 29 אחוזים מהשוק, בעוד בדפדפן של מיקרוסופט משתמשים 62 אחוזים מהגולשים בעולם. באופרה, כרום וספארי משתמשים בסך הכל פחות משלושה אחוז מהגולשים. המחקר מציג כמה נתונים מפתיעים: פיירפוקס הוא הדפדפן הפופולרי ביותר בפולין, עם שליטה של 51% מהשוק, וברוסיה דווקא מעדיפים את אופרה, שם השימוש בו עובר את האקספלורר ב-37 אחוזים.

• ומה עם גלישה סלולרית? הדפדפנים הנפוצים ביותר באירופה הם אופרה והדפדפן של ה-iPhone עם 22 אחוזים לכל אחד, הדפדפן של נוקיה נמצא במקום השלישי ואחריו אייפוד טאצ' והאנדרואיד של גוגל עם 2 אחוזים.
 

בקטנה:

הנהלת ה-NBA קנסה את מארק קיובן, בעליה של קבוצת הכדורסל המאבריקס, בגלל ביקורת שהפיץ באמצעות הטוויטר. קיובן טען שהשופטים התעלמו מעבירה כלפי הקבוצה שלו וה-NBA, בתגובה, קנס אותו בעשרים וחמישה אלף דולר. קיובן מסר כי כבר אי אפשר לטעון שאף אחד לא עושה כסף מטוויטר. הנה, ה-NBA מצליחים לא רע.

• בריטית תובעת גט מבעלה בעקבות תמונה מ-Google street view. מסיבה לא ברורה, חיפשה האישה את ביתה של חברתה בשירות והופתעה לגלות לידו את מכונית הריינג'-רובר של בעלה, שאמור היה להיות בנסיעת עסקים באותו הזמן. השירות של גוגל, שכבר מכסה 25 ערים ברחבי בריטניה, כבר תבע מספר קורבנות, ביניהם גבר שצולם כשהוא יוצא מחנות מין ואחד אחר שנתפס מעשן ליד המשרד, בדיוק ליד השלט האוסר על עישון במקום. אך לא רק בני אנוש נתפסים במצבים מביכים בשירות. השבוע פרסם ה-Sun תמונה של להק עבמ"ים שבחרו, מכל המקומות, לטוס דווקא מעל מזרח לונדון.
 
אבא שוב קונה מצבטי פטמות
 אבא שוב קונה מצבטי פטמות 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by