ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי הדביל שנתן למיטניק להתקין ת'פיירוול? 
 
 
מערכת חיים ברשת

ארבעה ממומחי האבטחה (ועקיפתה) הגדולים בעולם נתכנסו ערב אחד לשאול את השאלה שכל איכר שואל מקדמת דנא - האם לתת לחתול (האקר) לשמור על השמנת (מידע)?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם הייתם מנהלים חברת אבטחה, האם הייתם מעסיקים האקר שהורשע בפלילים? על השאלה הזו ניסו לענות ארעה חברי פאנל מכובדים להפליא בכנס אבטחה שנערך בארצות הברית, ושעליו מדווח אתר ה-BusinessWeek. שניים המתדיינים היו ההאקר הסלבריטי הראשון, קווין מיטניק, והאיש שהכניס אותו לכלא, הלא הוא כריסטופר פיינטר.

מיטניק, שלא מכר הושבה לו הזכות להתחבר לרשת לאחר שנות כליאה והרחקה ממנה, טען כמובן שהאקרים הם נכס לכל חברה שתעסיק אותם. האקרים שחזרו למוטב יודעים איך לחקור את הגבולות של הטכנולוגיה. היכולת שלהם לפרוץ למערכות היא הכרח לכל חברה שרוצה למנוע פריצות שכאלה.

פיינטר היה רחוק מלהסכים איתו. האיש שמכהן כיום כסגן מנהל מחלקת פשעי המחשב במשרד המשפטים האמריקני, אמר כי פושעים הם פושעים. לתת להאקרים מורשעים לשמור על אבטחת מידע יהיה כמו לתת לשועל לשמור על לול התרנגולות.

הטיעון של פיינטר קיבל סימוכין מהמגזר העסקי, וליתר דיוק מאסטרטג האבטחה של חברת HP, איירה ווינקלר. "אם הייתם חברה גדולה ושכרתם האקרים עם עבר פלילי כדי שיבדקו את המערכות שלכם, מה הייתם מספרים לבעלי המניות שלכם? חוץ מזה, אילו כישורים מיוחדים יש להאקרים פליליים שאין למומחים ללא עבר פלילי?"

למיטניק היתה תשובה מוכנה לתהיה הזו של ווינקלר, והוא ציין כי ווינקלר בעצמו מעסיק אנשים שהיו בקבוצת ההאקרים Ghetto Hackers, והללו כבר הודו בעבר כי בנעוריהם גנבו שיחות טלפון ותוכנה. ווינקלר הגיב ואמר שיש להבדיל בין משובות נעורים לפשע כמקצוע.

מיטניק, שלא מזמן הקים חברת ייעוץ לאבטחה משלו, חושב ששלוש שנים מספיקות לנקות את עברו של אדם ולהשיב לו את אמון החברה והחברות. פיינטר חלק עליו. לדעתו מיטניק הראה "מעט מאוד חרטה" על מעשיו בשנים שחלפו מאז. גם ווינקלר טען שההתייחסות של מיטניק את מעשיו כ"תחביב" לא מצביעים על שיקום.

ובכל מקרה, אמר פיינטר, כשמשלמים הרבה כסף לאנשים שהורשעו בפלילים על הדבר שבגללו הורשעו, מוסרים מסר שגוי לצעירים. "זה כמו להגיד להם שהדרךה טובה ביותר לקבל משכורת גבוהה היא לצאת החוצה ולהפוך להאקרים-פושעים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by