ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה הבאה של בוש? 
 
 
מערכת חיים ברשת

הממשל האמריקני לוקח צד ברור במלחמה בהורדת הקבצים וכפי שאתם יכולים לשער – זה ממש לא הצד שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הורדתם לאחרונה שיר בקאזה? תזהרו שבוש לא יפגיז אתכם כמו שהוא עשה לסדאם. ממשל בוש מצודד בתעשיית ההקלטות במאבקה המשפטי להכריח ספקיות אינטרנט להסגיר את זהותם של אנשים הסוחרים בשירים באופן בלתי חוקי על גבי הרשת.

תצהיר של משרד המשפטים שנמסר ביום ו' בבית המשפט המחוזי במחוז קולומביה, תומך במאמציה של RIAA להכריח את חברת האינטרנט ורייזון למסור את זהותו של אחד ממנוייה החשוד בכך שהציע חינם אין כסף, למעלה משש מאות שירים של אומנים מפורסמים. (ועכשיו למי שיש יותר משש מאות קבצי mp3 על המחשב, מותר להתחיל להתפתל בכיסא באי נוחות).

ורייזון ביקשה מהשופט להשהות את צו הזימון על זהותו של המנוי, בטענה כי הדבר מפר את התיקון הראשון בחוקה כיוון שאינו מספק "הגנה על זכויות הביטוי והאינטרסים של משתמשי רשת האינטרנט". צו הזימון הושג ע"י RIAA בהסתמך על חוק המילניום לזכויות יוצרים דיגיטליות, המאפשר לחברות (תאגידי המוזיקה) להכריח את ספקיות האינטרנט להסגיר את שמותיהם של מנויים ללא קבלת צו מביהמ"ש.

תצהיר משרד המשפטים קבע שצו הזימון הוא חוקי, ושום הגנה שהתיקון הראשון לחוקה לא תיפגע על ידי הסגרת שם המנוי. תצהיר משרד המשפטים טוען כי מימוש חוק זכויות היוצרים הוא כשלעצמו "מעודד את האידאלים שהתיקון הראשון קיים עבורם". צו הזימון, נאמר בתצהיר, "מכוון לעבר זהותם של מפירי זכויות היוצרים, לא כלפי דברים שהם אמרו".

שופט פדרלי נדרש להחליט עתה בנושא החוקתי, בסוגיה שנראית כאחד המבחנים החשובים ביותר לקבלתו של חוק המילניום משנת 1998, לגבי סוגיות של הפרת זכויות יוצרים ברשת האינטרנט.

הצהרת משרד המשפטים התומכת ב-RIAA מגיעה בשעה שזו מרחיבה את פעילותה כנגד תופעת שיתוף הקבצים ברשת. בחודש שעבר הגישה RIAA תביעות כנגד ארבעה סטודנטים שמואשמים בכך שהחזיקו אתרים ובהם הציעו למעלה ממיליון קבצי שירים.

התביעות, שהוגשו בניו-יורק, ניו-ג'רזי ובמישיגן, דורשות את סגירת האתרים ותובעות פיצויים על סך 150,000$ עבור כל שיר (ובחשבון פשוט, הסטודנטים האלה צריכים להיות עשירים מאוד, או שיאלצו למשכן גם את הנינים שלהם כדי לשלם ל-RIAA את הקנס).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by