ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 

השבוע ברשת

 
 
ניק שאול

הסלולרי שלך לא ידע שהוא כזה, תוכנה ישראלית שקוראת בין השורות, מה הפונטים שלך מספרים עלייך, שעון-העתיד, חיידקים למכירה והודעות נבחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לא תאמינו מה הוא (עוד) יודע לעשות

אינגה. מאז שעברה לנייד היא נהנת יותר.
 אינגה. מאז שעברה לנייד היא נהנת יותר.   
קצת קשה ללמד את המכשירים הסלולרים של היום טריקים חדשים. למען האמת, נראה שהם יודעים לעשות כבר הכל. הסלולרי החדש יודע לנגן באיכות מפתיעה את החדש של מדונה (שגם במקור נשמע קצת פוליפוני), לצלם ולהקרין סרטי וידאו קצרים, ושלא לדבר על הפעלה קולית וגלישה באינטרנט. למען האמת, נראה כי המכשיר הקטן מסוגל לספק לאדם הממוצע כמעט הכל, חוץ אולי ממישהו לדבר איתו, אה, ואולי קצת סקס מפעם לפעם.
 
 
שירות אנגלי חדש מנסה לפתור גם את הבעיה הקטנה הזאת. לא, חברים לשיחה הוא לא יספק לכם, אבל מי צריך כאלו בכלל, הם הכי גומרים את הבטריה. השירות החדש יאפשר לכם להנעים את זמנכם, או יותר נכון, את זמנכן, בעיסוי אינטימי-סלולרי באמצעות רטט ארוך, מתוכנת ומתוזמן, שתוכלו להוריד ישירות לנוקיה שלכם. כל הסיפור יעלה לכם כעשרה שקלים לחודש, מחיר קטן בשביל חיים מספקים יותר. בעתיד, תמורת תשלום נוסף כמובן, תוכלו גם לקבל מחמאות על הביצועים.

(שירות החתולה המגרגרת)
 

תוכנה ישראלית תקרא בין השורות

בדיחה מפורסמת מספרת שיום אחד יצא קלינטון מהבית הלבן, כשהוא עוד היה שם, ומצא על השלג בחצר את המשפט "ביל קלינטון המניאק". כמובן שקלינטון לקח את העניין בחומרה הראויה ושלח את ה- FBI לחקור את העניין ולמצות את הדין עם הפושעים. לאחר חודש של חקירה ארוכה ומייגעת מגיע אליו החוקר הראשי ומספר לו כי הסתיימה החקירה, ויש בפיו חדשות טובות ורעות. הטובות – השתן שבו נכתב המשפט הוא של ג'ורג' בוש. הרעות –כתב היד הוא של הילרי.

חוקרים ישראלים שאולי מכירים את הבדיחה, תפסו יוזמה והחליטו לעשות משהו בעניין. במקום לעשות את הצעד הנבון, ולפעול להפסקת הפצת הבדיחה ברבים, השקיעו החוקרים את זמנם למען קיצור זמן החקירה הדרוש לזיהוי סופרים אלמוניים, כן, כמו הילרי.
פיתוח ישראלי שהוכרז לאחרונה, יאפשר לזהות במהירות וביעילות את מינו של כותב/ת מאמר או ספר. הדבר נעשה באמצעות תוכנת מחשב המנתחת את הטקסט הכתוב (כרגע באנגלית בלבד) ומשווה אותו לבסיס נתונים סטטיסטי גדול הכולל הבדלים בין סגנון כתיבה "גברי" ל-"נשי". התוכנה פותחה בידי חוקרים בבר אילן, הטוענים בגאווה כי אחוז ההצלחה שלה הוא כחמישה מתוך שישה ניסיונות. מצד שני, מסופקני עד כמה שימושית תהיה התוכנה הזאת, ובכלל, החבר'ה בבר-אילן – אין לכם דברים טובים יותר להתעסק בהם? למצוא תרופה לסרטן וכאלה?

(לכתבה בוואלה)
 
 

משתמש בפונטים גדולים? סימן שיש לך קטן

 
"פונטים בהם אתה משתמש לכתיבת המכתבים שלך מגלים הרבה על האישיות שלך" מגלה לנו ד"ר אריק סיגמן במחקר חדש המכונה "הפסיכולוגיה של הפונטים".

על פי המחקר, בהזמנתה של חברת המדפסות "לקסמרק", הפונטים בהם אנו משתמשים משפיעים באופן משמעותי על דעת הקוראים שלנו; "תהיו זהירים לפני שאתה משתמשים בפונט ברירת המחדל של המחשב. אתם עלולים לשלוח מסרים לא נכונים", הוא מוסיף ומפרט, "כדאי להמנע משימוש בפונטי Courier למשל, אלא אם אתה רוצה להראות כחנון מוחלט. הסיבה לכך אגב, היא אולי בשל העובדה שהפונט אהוב במיוחד על ספריות וחברות המתמחות באיסוף נתונים. אם את רואה את עצמך דווקא כבחור/ה לוהט/ת, מומלץ להשתמש בפונטים עדינים יותר, כמו ג'ורג'יה או שלי".
 
על פי התאוריה של סיגמן, אנשים המעדיפים את פונט אריאל ודיויד, נמנעים מלגבש דעות ושומרים היטב על האנונימיות שלהם. מאידך, אלו שאוהבים במיוחד את "גוטמן יד-ברש" למשל, ידרשו תשומת לב בכל מחיר, גם אם הדבר גובל בידידותיות-מוגזמת, ילדותיות וחוסר רצינות.

בנוסף, רומז לנו סיגמן, "עדיף שהפונט יהיה קטן ומינימלי. פונטים גדולים חושפים חוסר ביטחון. יתרה מזאת, הייתי ממליץ לבחור את הפונט עפ"י המסר שאתם מנסים להעביר בכל מכתב".

בכל מקרה, בפעם הבאה שהבחור מהשולחן ליד שולח לך פתקי-פלירטוט כתובים בכתב יד קטן וצפוף, אל תחכי ואף לדקה נוספת. קצת מזל ואולי תוכלי גם את לזרוק את הסלולרי שלך לכל הרוחות.

(סקיי-ניוז)
 

למכירה ברשת: החיידקים של מקרטני

מעריצים של חיפושית העבר פול מקרטני הוזמנו לקנות בזול חתיכת קטנה של היסטוריה מוסיקלית – חיידקים מגרונו של מקרטני. על פי טענת המוכר, מדובר בחיידקים האחראים לשפעת שבה חלה מקרטני, ובגללה ביטל את הקונצרטים האחרונים שלו.

המכרז יוצא-הדופן הוא יוזמה של המעריץ הבריטי איאן מירס, הטוען כי הוא נדבק מהוירוס של מקרטי כשפגש אותו בתחילת החודש. "אני מאמין שזהו הוירוס שלו", העיד מירס לעיתון הדיילי סטאר. "לא הייתה לי שפעת ביום שבת. ביום ראשון ביליתי את מרבית אחר-הצהריים עם פול, וביום שלישי היה גם לי שפעת".

אחרי יומיים בהם שהה המכרז באתר המכירות ebay.co.uk, זכו החיידקים לשתי הצעות מחיר, הגבוהה מבניהן עומדת על כ- 2 דולרים.

מירס מבטיח כי הזוכה במכרז יקבל את החיידקים בדואר. "המציע הנדיב ביותר יקבל שקית עם הוירוס, אם הרוכש יעדיף, אני יכול לשלוח לו את זה גם במיכלית פלסטיק מלאה במוחטה", לדבריו.

בכל מקרה, אין ספק כי מדובר במתנה מקורית לחג. לחמותי כבר יש אחד – ולשלך?

(רויטרס)
 

יוענק למוחמד גרין-קארד לאלתר!

הסיפור האופטימי של השבוע כולל אזרחי אמריקאי, אזרח עיראקי והרבה רצון טוב של כל הצדדים. מוחמד, עו"ד עיראקי, גילה בטעות את מקום המצאה של השבויה האמריקאית, ג'סיקה לינץ', מוחמד לא היסס, סיכן את בטחנו והאישי ובטחון משפחתו, ודיווח על כך לכוחות המארינס, יחד עם מידע מודיעיני חשוב להצלתה.
אמריקה, המאוהבת עד למעל הראש בסיפורי גבורה שכאלו, הזילה דמעה מהסיפור המרגש. ריק דימרקו, איש מארינס לשעבר, החליט לעשות יותר, ופרסם עצומה-אינטרנטית הדורשת ממשלת ארה"ב להעניק למוחמד אזרחות אמריקאית. בינתיים חתמו על העצומה למעלה מ- 17,000 גולשים והשמועות טוענות כי ממשלת ארה"ב אף שוקלת את הנושא בחיוב.
את מוחמד אגב, אף אחד לא טרח לשאול אם הוא בכלל מעוניין לעבור.

(לכתבה המלאה בנענע)
 

הדבר הבא – שעון סלולרי

 
באיחור של כשבעה עשורים מהמקור האגדי, הצליחה המציאות סוף סוף להגשים, הפעם רשמית, את פנטזיית "השעון הסלולרי" של דיק טרייסי.
ענק הסלולרי היפני דוקומו, הודיע כי יתחיל בקרוב למכור סדרה חדשה של מכשירים סלולרים המיודעים לענידה על היד. המכשיר הראשון מתוך הסדרה, המכונה בשם הקוד Wristomo, שוקל כמאה ועשרים גרם, כולל הבטריות, והוא מקושר אוטומטית לשירות הגלישה המצליח מאוד של דוקומו ביפן. כן, קראתם נכון, ניתן גם לגלוש באמצעותו באינטרנט.
החברה מתכננת למכור כבר בשנה הקרובה כ- 5,000 מכשירים במחירים הנעים סביב ה- 300$ (1,470 ₪). לדאבוננו, המכשיר יופץ בתחילה רק ביפן, אך בחברה מעריכים כי אם ינחל הצלחה הוא צפוי להגיע גם למקומות נוספים בעולם. השימוש בשעון לשיחות טלפון יעשה באמצעות דיבורית, שתתחבר ישירות לשעון. השמועה טוענת כי בדגמים הבאים השעון לא יזדקק לטעינה חשמלית כלל, אלא יטען באמצעות תנועות היד של הנועד אותו. מי קהל היעד? "אנחנו בונים על אנשי העסקים הצעירים בשנות העשרים השלושים לחייהם", העיד דובר דוקומו. זוכרים שפעם התלהבנו שיש סטופר?
 

חדשות נוספות ללא הרחבה

מומחה ההצפנה הישראלי פרופ' עדי שמיר זכה בפרס טיורינג היוקרתי. ריספקט.

איסיקיו יורדת מהארץ.

מחקר חדש מוכיח: הגיימרים של היום הם לא הגיימרים של פעם.

פלייסטיישן 2 – עכשיו בגירסא משודרגת.

עקב תקלת מחשב: צופי YES נאלצו לצאת מהבית.

הקץ להזנחה! מאוורר גם לעכבר.

מסתבר שגם לגיקים יש חיים.

שר התקשורת יאשר אספקת אינטרנט אלחוטי ללא מכרז.

גוגל תתחיל לסמן הודעות פרסומיות ששולבו עד כה כחדשות מן המניין.

AOL נלחמת בספאם. הפעם בליווי עורכי-דין.
 

שווה ציטוט

סיפור אישי: פורנו במקום העבודה
(זי – V, פורום תרבות דיגיטלית, נענע)
 
תודה להלמו, ``דואר זבל``
 תודה להלמו, ``דואר זבל``   
אתר החדשות של יואב יצחק מוכיח כי האמינות היא מעל לכל. אה, וגם הרצפה עקומה.
 
 
חדשות גל"צ מפגינים החלטיות
 
"תגידו, הדיסק של 'המשולש' באמת עד כדי כך גרוע?"
אור, מהבלוג "העולם על פי אור" מנסה להבין למה באמת שרפו את מכוניתו של שמעון גרשון
 
שיהיה לנו חג שמח!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by