ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עושים כסף 
 
 אבא קנה לי אוטו, למרות המיתון   
 
מערכת חיים ברשת

שעת דו"חות הרבעונים שוב איתנו - זמן טוב לבדוק כמה מרוויחים המנכ"לים, מי מרוויח כסף אבל לא מרוצה מזה, ומי לא עושה כסף אבל מרגיש נינוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחצית אפריל, כשם שהיא מסמלת את האביב, היא גם הרגע בו מתחילים לזרום הדו"חות המסכמים את הרבעון הראשון של השנה (למעשה, על פי שנת הכספים האמריקנית, זה הרבעון השלישי). ובעידן של מיתון מכריע וכואב שכזה, מעניין לראות מה מצבן של חברות הטכנולוגיה, שגררו אותנו לבוץ הזה מלכתחילה.

מיקרוסופט דיווחה על רווחים של 2.79 מיליארד דולר ברבעון האחרון, כלומר רווח של 26 סנט למניה. מדובר ברווח הגדול בכחמישים מיליון דולר מהרווח ברבעון המקביל בשנה שעברה. התחזית הממוצעת לרווח היתה 24 סנט למניה, ולכן הרבעון נחשב להצלחה נאה של מיקרוסופט בעידן של תחרות הולכת ומתחזקת.

אבל בענקית התוכנה לא מביטים קדימה באופטימיות יתרה. על פי תחזיות החברה, המיתון בענף ההיי-טק ימשיך גם השנה. "אנחנו לא בוים על עליה גדולה בביקוש לטכנולוגיית מידע כתוצאה מהתאוששות כלכלית", אמר ג'ון קונורס, אחראי הפיננסים במיקרוסופט, "מנקודת מבט מארקו כלכלית, אנחנו יוצאים עכשיו משנה קשה ונכנסים לשנה אי וודאות".

באינטל המצב הפוך. מחד דיווחה החברה על הכנסות בסך 6.75 מיליארד דולר, פחות מבשנה שעברה, אך איש הפיננסים שלה, אנדי בריאנט, דווקא נשמע אופטימי (עד כמה שניתן, בהינתן המציאות). "זה מרגיש שונה", אמר, "האם זה מרגיש כמו התאוששות? לא, אבל זה מרגיש טיפה יותר טוב. אנחנו מרגישים קצת יותר בטוחים, למעשה".

אמצע אפריל זו גם השעה הזו בשנה בה החברות מוציאות דו"חות לכבוד בעלי המנויות שלהן, ומספקות הזדמנות טובה להציץ אל תלושי המשכורות של מנהיגי ההיי-טק. השנה נדמה שאחד המרוויחים הגדולים הוא טרי סמל, מנכ"ל יאהו החדש למחצה, שקיבל בשנה האחרונה אופציות (כן, המילה הזו) בסך 30.5 מיליון דולר, בנוסף למשכורת בסך 1.3 מיליון.

מסתבר שטוב להיות שכיר, שהרי הבעלים משתכרים פחות. כך בהשוואה לסמל לקח המנכ"ל והבעלים החלקי של אמזון, ג'ף בזוס, סכום צנוע למדי של 81,840 דולר. סכום שעל פי טבלת השכר שמפרסם עיתון גלובס מתאים למנהל פיתוח עסקי מדרג השני, ולא למנכ"ל אחת החברות הגדולות והמרשימות של העשור. תגידו שאתם לא מרחמים קצת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by