ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי המילניום - האלטרנטיבה 

אנשי המילניום - האלטרנטיבה

 
 
אורי ברייטמן

רשימה חלופית של גיבורי המין האנושי לקראת שנת אלפיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המתגרש הדפוק מאז ומעולם

גירושים זה לא עניין של גרושים. אדנאן חשוגי (רויטרס)
 גירושים זה לא עניין של גרושים. אדנאן חשוגי (רויטרס)   
כולנו יודעים שגירושים זה עניין יקר ומלוכלך, אבל מר עדנאן חשוגי אכל אותה בגדול. סוחר הנשק העשיר מסעודיה שילם ביוקר על גירושיו מאשתו האהובה סוריאה - ונאלץ לשלם 874 מליון דולר (או בעברית - כמעט 3.5 מיליארד שקל) עבור העיסקה.

מר חשוגי הנכבד עלה לכותרות בחייו דווקא כשקרוב משפחתו, הפלייבוי דודי אל-פייד, קשר את גורלו עם הנסיכה דיאנה. אל-פייד ודיאנה מצאו את מותם באותה המכונית.
 

עד 120 זו קללה בשבילה

עד מאה ועשרים? זה כבר פאסה. ז`אן קלמן לא מאושרת (רויטרס)
 עד מאה ועשרים? זה כבר פאסה. ז`אן קלמן לא מאושרת (רויטרס)   
בשקט-שקט, בלי להרגיז אף אחד, הגיעה ז`אן קלמן לאחד ההישגים האנושיים הגדולים ביותר: היא הצליחה לא למות במשך 122 שנה ומאה שישים וארבעה ימים.

הזקנה הצרפתיה נפטרה בארבעה באוגוסט 1997 בשיבה מצויינת. היא החלה לקחת שיעורי סיף בגיל 87 ורכבה על אופניים גם בגיל מאה. היא היתה בת 14 כשהושלם מגדל אייפל. "היא היתה הסבתא של כולנו", אמר עליה נשיא צרפת ז`אק שיראק.
 

השכיר הבעייתי מכולם

כסף זה לא הכל בחיים. יאסואו האמנאקה (רויטרס)
 כסף זה לא הכל בחיים. יאסואו האמנאקה (רויטרס)   
יאסואו האמנאקה, סוחר בנחושת, פוטר ממשרתו לאחר שגרם להפסדים של 2.6 מיליארד דולר (!) לחברה עבורה עבד. הברוקר הנאמן ביצע הלבנות-ענק של כספים בעסקאות שונות, בהוראת הנהלת חברת `סומיטמו` היפנית.

יאסואו הואשם בזיוף מסמכים והונאה - ונכנס לכלא. אפשר לומר שהיה ה`שעיר לעזאזל` של הסיפור המלוכלך שבו היו שותפות כמה חברות. בכל מקרה, הוא זכה לקרדיט על `ההונאה הגדולה ביותר שביצע הומו-ספאנייס אחד`.
 
 

טייקון התקשורת המפחיד בגלובוס

ממציא העיתונות הצהובה. רופרט מרדוק (רויטרס)
 ממציא העיתונות הצהובה. רופרט מרדוק (רויטרס)   
זכות הציבור לדעת: רופרט מרדוק הוא האיש שמצא את נוסחת-הקסם להגדלת תפוצתם של אמצעי תקשורת - שילוב של פשעים, סקס, סקנדלים, סיפורים `אישיים`, רכילות וספורט. הוא התחיל עם כמה עיתונים מאוסטרליה וסיים בקונצרן תקשורת עצום הכולל עשרות תחנות טלוויזיה ורדיו, עיתונים, הוצאות ספרים ומגזינים.

מרדוק שווה היום 26 מיליארד דולר. אין אדם בעולם המערבי (חוץ מקלינטון, אולי) המשפיע יותר על המילה הכתובה והמדוברת באמצעי התקשורת ממנו.
 

סליחה, כמה שנים אמרת, כבוד השופט?

 
קאמוי טיפיאסו ושבע שותפותיה זכו לעונש המאסר המרשים בהיסטורית בני האנוש: מאה ארבעים ואחת אלף ושבעים ושמונה שנים (078,141 שנה) בסך הכל. אולי צריך להבהיר את הנתון הזה: מדובר בתקופה של 51 וחצי מיליון ימי מאסר לכל אחד מהנאשמים.

במה חטאה כנופייתה של קאמוי? בית המשפט של בנגקוק (בירת תאילנד) מצא אותה אשמה ב`הונאת הציבור` בשנת שמונים ותשע. קאמוי, `מלכת ההשקעות הבלתי-חוקיות`, הקימה `עסק` של פקדונות לציבור וגרפה את הכספים.

 

הזוג המושחת בהיסטוריה

מסתפקת במועט. אימלדה מרקוס (רויטרס)
 מסתפקת במועט. אימלדה מרקוס (רויטרס)   
לפרדיננד מרקוס ואשתו אימלדה החביבה אין בושה. פשוט אין. נשיא הפיליפינים ואשתו שדדו את מדינתם האהובה משנת 1965 ועד ש`הועפו` מן השלטון בשנת 1987 במהפיכה עממית. ההפסד הלאומי כתוצאה משחיתות בני הזוג מרקוס נאמד בחמישה עד עשרה מיליארדי דולר.

הזוג מרקוס אהב מותרות. רבים זוכרים עד היום את אוסף הנעליים המרשים של אימלדה הצנועה (3000 זוגות), שלל השמלות (2000), חבילות הגרבונים (1000) והחזיות (500) שהחזיקה במשכן הנשיאותי. עם תחילת ההפיכה נמלטו פרדיננד ואימלה להוואיי. הבעל נפטר בגלות ואימלדה חזרה ארצה כדי לקבל הזמנה למשפט באשמת שחיתות.
 

הרוצח הגדול מכולם

בשם הקומוניזם. סטאלין (רויטרס)
 בשם הקומוניזם. סטאלין (רויטרס)   
יוזף סטאלין `הואפל` על ידי אדולף היטלר ברשימת `מתועבי המאה`. זה נכון שהיטלר גרם לפרוץ מלחמת העולם השנייה, אבל סטאלין הוא עדיין רוצח ההמונים המוביל.

בניגוד לרודנים רצחניים אחרים, שטבחו בעמים אויבים, סטאלין שחט את אזרחיו. ההערכה המבוססת ביותר מדברת על כשלושים מליון אזרחי ברה"מ שמתו באופן ישיר או עקיף כתוצאה ממדיניותו האלימה.
 

הבזבזן של החיים

יותר מדי כסף, פחות מדי זמן. הסולטן מברוניי (רויטרס)
 יותר מדי כסף, פחות מדי זמן. הסולטן מברוניי (רויטרס)   
הסולטן מברוניי, חסאנל בולקיא, לא יודע לשמור על כסף. בשנת 1987 היה לו משהו כמו 40 מיליארד דולר בקופה, אבל עם השנים פחת הסכום באופן מסתורי והגיע לחמישה מיליארד בלבד.

לאיפה הלך ממונו של הסולטן? יאכטות, גדודי זונות, פארק-שעשועים פרטי, תביעות משפטיות, רכישות מיותרות, ירידת מחירי הנפט בעולם, רעידות-אדמה במזרח הרחוק וניהול רשלני של כספי המדינה.

בין הרכישות הפיקנטיות: ארבעים זונות בלילה אחד, שלושים וחמישה סוסי פוני שהומתו (לאחר שהתברר שאין כסף להחזיקם), אוסף אל אלפיים מכוניות-פאר, מטוס 747 פרטי, חנות תכשיטים שלמה בשווי 385 מליון דולר ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם.
 

סיכומו של דבר

אמנם נחמד לחשוב שאיינשטיין הוא איש המאה: איש של קידמה ומחשבה, טכנולוגיה ומדע. זה נשמע טוב ונראה טוב. אבל המאה העשרים היתה עמוסת אסונות וזוועות, ואולי כבר הגיע הזמן להיפרד ממנה ולקוות לטוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by