ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ל-AOL נמאס להוריד את הזבל 
 
 עוברים למקורות מימון חדשים?   
 
מערכת חיים ברשת

ספקית האינטרנט הגישה תביעת ענק נגד הספאמרים ששולחים לנו הצעות רכישה מפתות; מתי נוכל גם אנחנו לתבוע את הספאמר המקומי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקית האינטרנט הגדולה בעולם, אמריקה אונליין הגישה חמש תביעות פדרליות כנגד ספאמרים, המואשמים בשליחת למעלה ממיליארד הודעות אי-מייל זבליות ללקוחותיה, בהן פרסומות למשכנתאות זולות, סטרואידים, ויאגרה ופורנוגרפיה.

המקרה בא לאחר שב-AOL התקבלו למעלה משמונה מיליון תלונות מלקוחות שונים אודות ספאם שנשלח אליהם. רוב התלונות הללו הן של לקוחות שהשתמשו באפשרות "דיווח הספאם" אותה הציגה AOL לראשונה בסתיו בשנה שעברה, כך מסרה היום (ג') החברה.

התביעות, האחת שהוגשה ביום ו' והיתר ביום ב' בבית המשפט המחוזי באלכסנדריה, וירג'יניה, הן תביעות האנטי-ספאם הראשונות ששיגרה AOL מאז חודש מאי 2001. החברה דורשת פיצויי נזיקין על סך למעלה מעשרה מיליון דולרים וכן את הפסקת משלוח הספאם לאלתר.

רוב הנתבעים הם בחזקת "פלוני אלמוני" (John Doe), כיוון ש-AOL לא יכלה לקבוע בוודאות את זהותם האמיתית. אולם עצם הגשת התביעה מעניקה ל-AOL סמכות לזמן ספקיות אינטרנט וגורמים אחרים כדי להשתתף באיתור הספאמרים. שני הספאמרים ששמם כן הופיע בכתב התביעה הם מייקל ליסקיו ממדינת וושינגטון וג'ורג' מור ג'וניור ממרילנד.

בה בעת במקביל להגשת התביעה, החלה AOL להתמקד בספאמרים המשתמשים בשירותי הפס הרחב שלה עצמה. דובר החברה ניקולאס גראהם, אמר כי AOL עובדת בשיתוף עם ספקיות שירותי הפס הרחב (חברות בת של AOL) כדי לזהות מגוון של כתובות אינטרנט אשר מהם מופק רוב הספאם ולנטרל אותן.

הדובר מסר כי כתוצאה מהצעדים הללו ייחסמו גם הודעות לגיטימיות של מנויים המשתמשים במספר שרתי דואר (אם יש להם שם דומיין משלהם לדוגמה). הוא אמר כי משתמשים אלו יקבלו מכתב המודיע על כך מראש והם יוכלו לפנות לספקית השירות כדי לגרוע אותם מהרשימה השחורה של הספאמרים (בהנחה שהם לא ספאמרים כמובן).

החסימות, לדבריו, לא ישפיעו על מנויים המשתמשים בשרת הדואר העיקרי שלהם הבא במסגרת השירות, מה שרלוונטי ברוב המקרים. "אחרי יישום החסימות, נפח הספאם שמקורו ב-AOL ובחברות הבת שלה צפוי לצנוח בתשעים אחוזים בערך", מר גרהאם, ובהנחה שמדובר אחרי הכל בספקית האינטרנט הגדולה בארה"ב ובעולם, מדובר ללא ספק בהרבה מאוד ספאמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by