ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רבותיי, הבועה חוזרת 
 
 הבורסה נפלה, אנשים קופצים מהגג   
 
מערכת חיים ברשת

כמו לא היתה מפולת מעולם, מניות האינטרנט חוזרות ומתנפחות מעבר לערך החברות שמאחוריהן. מה יש במניות הרשת ששוב מפיל את המשקיעים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים את הימים ההם, הרחוקים, כשכל מניה שהיה לה קשר מינימלי עם הדבר המוזר הזה שקוראים לו אינטרנט עלתה, ועלתה ועלתה? נו, אז הם חזרו. ולא רק שהם חזרו, אלא ששוב נדמה כאילו המשקיעים לא למדו לקח מהתפוצצות הבועה הקודמת, והם מנפחים להם בועה חדשה.

המגזין הכלכלי BARRON’S מצא לנכון לצאת באזהרה למשקיעים, בעקבות עלייה של 70 אחוזים בערך מניות האינטרנט מאז השפל של אוקטובר, וב-12 אחוזים השנה. כך עלתה מניית אמאזון ב-35 אחוזים מאז תחילת השנה, יאהו ב-48 אחוזים ו-eBay בשלושים אחוזים.

"אין סיבה אמיתית לקנות מניות עכשיו", אומר פרד היקי, עורך ניזלטר לעניין אסטרטגיות היי-טק, "היית מצפה שאנשים ילמדו שחוסר תשומת לב לאומדנים מקצר קריירות". עם זאת, יש לציין הבועה של ימינו, הגם שהיא בועה, אינה מזכירה את הנפחים של קודמתה. מניית יאהו המנופחת שווה היום 24 דולר, אמנם פי שלוש מערכה באוקטובר, אבל שום דבר שמתקרב ל-250 הדולרים שהיתה שווה בשנת 2000.

בבארון טוענים כי שוב נוצרת אתה אווירה בה רווחים קטנים של חברות רשת מעוררים תקוות שווא בקרב משקיעים. אפילו החברות החזקות בשוק האינטרנט ניצבות בפני מכשולים וקשיים לרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by