ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ICQ יורדת מהארץ? 
 
 הישראלים עשו את שלהם, הישראלים יכולים ללכת   
 
צבי טלית

המנכ"ל החדש של ICQ לא הביא באמתחתו בשורות טובות: AOL מתכננת לחסל את פעילותה העסקית של החברה בישראל, לסגור את המשרדים ולשלוח את העובדים לביתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ICQ זה אושר און-ליין – תגידו את זה למפוטרים
 ICQ זה אושר און-ליין – תגידו את זה למפוטרים   
חברת ICQ, אחת החלוצות הגדולות בתחום המסרים המיידיים, ואחד הסמלים הגדולים להצלחה ישראלית בימי בועת האינטרנט, עומדת, ככל הנראה, לחסל את משרדיה בישראל ולהעתיק את פעילותה לחו"ל. עיתון הארץ פרסם היום כי המנכ"ל הבריטי החדש שמונה לחברה, מרק ברנשטיין, עתיד להכריז בקרוב על תוכנית העברת החברה לחו"ל ועל סבב פיטורי עובדים נרחב.

בשתי ישיבות הנהלה שהתקיימו לאחרונה, רמז ברנשטיין, שמונה לתפקיד לאחרונה, על כוונתה של AOL, בעלת השליטה ב-ICQ, להעתיק את פעילות החברה לארה"ב. ברנשטיין דיבר על כך כי החברה עומדת בפני "החלטות כואבות" – מנהלים שהיו בישיבה אמרו כי ברור כי כוונתו הייתה לפיטורי עובדים.

ההערכות מדברות על כך כי עובדי צוות ה-Web, כשלושים במספר, הם הראשונים שיפוטרו. במשרדי החברה בקרית עתידים מועסקים כיום כמאה עובדים. העברת העסקים לארה"ב תתבצע בשני שלבים עיקריים, כשבהתחלה מדובר על העברת ההנהלה ואגף השיווק, ואח"כ תועבר פעילות החברה כולה מישראל, לרבות מחלקת המחקר והפיתוח של החברה.
 
 
משנה מנכ"ל, משנה מזל?

ברנשטיין החליף את שני המנכ"לים המשותפים שפעלו בחברה, אריאל ירניצקי ואבי שכטר, אשר היו אנשיו של יוסי ורדי. החלפת המנכ"לים קשורה להעזבתו של מייסד AOL, סטיב קייס, אשר עמד מאחורי רכישת ICQ, מיראביליס דאז.

מיראביליס הוקמה בשנת 1996 על ידי ארבעה צעירים ישראליים אשר פיתחו את המוצר, וגייסו לטובת העניין את יוסי ורדי (אביו של אריק, אחד מארבעת היזמים) אשר עזר בגיוס משקיעים רציניים. כשנמכרה ICQ ל-AOL ב-1998 בסכום עתק של כ-407 מיליון דולרים, הצית הדבר את דמיונם של חולמי היי-טק רבים, מה שהוסיף דלק (או סבון אם תרצו) לבועת ההיי-טק הישראלית המתנפחת.

עכשיו, כאשר חרב הפיטורים ההמוניים מונפת גם מעל לראשם של עובדי ICQ ישראל (אולי אחת החברות הבודדות ששרדו בכבוד את התפוצצות הבועה והנאחס הכלכלי הכללי) אולי ניתן לומר שהבועה התנפצה באופן סופי. מעניין אם בעת הענקת מכתב הפיטורים יוענק למובטלים החדשים גם שעון זהב?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by