ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלחת ספאם? עכשיו תשלם 
 
 
מערכת חיים ברשת

בקרוב באמריקה: לכל איש יש ספאם ולכל ספאמר יש כתובת (שבה אפשר לדרוש שיפסיק להטריד אתכם)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני סנאטורים בארה"ב הציגו הצעת חקיקה חדשה ביום ה' במטרה לצמצם את כמות דואר הזבל המסתובבת ברשת. ההצעה שמה לה למטרה את אחת הטקטיקות הנלוזות בהן משתמשים שולחי הספאם, ודורשת לחייב אותם לצרף כתובת מענה פועלת לכל מכתב שהם שולחים.

המצב הנוכחי כיום הוא שספאמרים מתחבאים לרוב מאחורי כתובות בדויות, על מנת להימנע מקשר עם קורבנותיהם (שלרוב לא בדיוק מבסוטים מהזבל החוסם להם את תיבת הדוא"ל) וכדי להסתנן דרך תוכנות סינון הספאם השונות.

הצעת החוק אף דורשת צעד "מדהים" נוסף: משווקים ושולחי ספאם יצטרכו לכבד בקשות של אנשים המעונינים ששמם יורד מרשימת המכותבים של הקקי האלקטרוני. לפי הערכות מומחים, תופס היום הספאם כארבעים אחוז מכלל תעבורת הדואר אלקטרוני ברשת.

"הצעת החוק באה לסייע לתעבורת האינטרנט הלגיטימית ולזרימת המסחר האלקטרוני, ע"י רדיפתם של אלו המשתמשים באי-מייל בדרכים מטעות וטורדניות", אמר הסנטור רון ווידן, הפועל למען המלחמה בספאם.

הצעות מפתות לרכישת ויאגרה צמחית וקריאות נרגשות של קולונלים ניגרים הפכו למטרד של קבע של חיי הרשת. אולם הספאם גדל לממדים כאלו שהוא אינו נחשב כבר רק למטרד, אלא מהווה איום של ממש בשל כמות המיילים הענקית בה מדובר.

ההצעה אינה מאפשרת לגולשים לתבוע ישירות את הספאמרים, אלא דורשת כי פרקליטי המדינות יתבעו את הספאמרים בשמם. וועדת המסחר הפדרלית גם היא תוכל לנוס את מי שיעבור על החוק וספקי אינטרנט יוכלו לחסום ספאמרים מהרשתות שלהם.

עוד באותו נושא
מחר יתפרסם בניוזלטר בתשלום של חיים ברשת טור פרשנות של עידו אמין. להרשמה לחץ כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by