ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חד גדיא של עולם המחשבים 
 
 
רויטרס

שתי יצרניות מחשבים, חברת טכנולוגיה גדולה ומיקרוסופט אחת מתגוששות בזירת הבוץ המשפטית ומעיפות תביעות לכל עבר, לגבי פטנטים ששווים המון כסף. כיף גדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במה שמזכיר יותר מכל את גרסת עולם העסקים לסיפור חד גדיא מההגדה, הגיש תאגיד מיקרוסופט תביעה משפטית כנגד חברת הטכנולוגיה לוסנט, במטרה להפקיע ממנה זכויות פטנטים שהיא מחזיקה, שלגבי אותם הפטנטים בדיוק, מנהלת לוסנט תביעה כנגד יצרניות המחשבים דל ו-Gateway. על כך מדווח הבוקר (ו') עיתון העסקים הוול-סטריט ג'ורנל.

העיתון מסר כי מיקרוסופט הגישה תביעה ביום ג' בבית משפט בסאן-דייגו, קליפורניה בנוגע לפטנטים המקיפים מערך של טכנולוגיות הכוללות שיטות הצפנה לאותות אודיו ווידאו, תצוגות וידאו ומערכות מסכי מגע לעבודה על מסמכים.

חברת לוסנט המחזיקה את הפטנטים על הטכנולוגיות שפותחו במעבדות בל למחקר ופיתוח, הגישה תביעות בהן היא האשימה את החברות דל ו-Gateway בהפרת זכויות היוצרים שלה בנוגע לפטנטים אלו, בשנה שעברה ובחודש פברואר השנה.

שתי החברות הנתבעות, בתורן, ביקשו ממיקרוסופט לפצות אותן, בטענה שהאשמותיה של לוסנט מכוונות בעיקר לטכנולוגיות המשמשות את התוכנות מבית מיקרוסופט. העיתון ציטט את דובר מיקרוסופט, ג'ים דסלר, שאמר "אנו מאמינים שלא הייתה כן כל הפרת זכויות ושטענותיה של לוסנט אינן מבוססות".

דסלר אמר כי ענק התוכנה הגיש את התביעה השבוע כדי להגן על שתי יצרניות המחשבים ועל מנת "להבהיר את המצב ע"י בית המשפט, כדי למנוע מלוסנט להמשיך ולאיים בנושא הזה". דל ו-Gateway הן שותפות מפתח של מיקרוסופט, כיוון שהן משווקות חלק גדול מהמחשבים הביתיים שלהן כשמערכת ההפעלה חלונות ושאר תוכנות של מיקרוסופט כבר מותקנות בהם מראש.

לדברי העיתון, חברת ThinkFire, חברה לרישוי זכויות לקניין רוחני המייצגת את לוסנט שלחה למיקרוסופט מכתב, עוד בחודש ינואר, ובו רשימה של 16 פטנטים, ובו היא ביקשה למצוא דרך לשבת עם ענק התוכנה לשולחן המו"מ כדי להסדיר את נושא הרישוי לשימוש בפטנטים. להערכת החברה מדובר בפטנטים הנוגעים למוצרים קיימים ועתידיים של מיקרוסופט "שיש להם נגיעה של כתשעה מיליארד דולר ממחזור המכירות השנתי של מיקרוסופט".

נכון למועד פרסום הכתבה, לא מיהרו באף אחת מהחברות להגיב לעיתון בכל הנוגע לתביעות אשר הגישו האחת נגד השניה והשלישית והרביעית. חד גדיא, חד גדיא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by