ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם אוהבים את מוחמד 
 
 אני זה עיראק ועיראק זה אני   
 
רויטרס

מהמלחמה הזאת שניהלו בוש, סדאם ובלייר בעיראק קרה רק דבר טוב אחד: העולם זכה להכיר את שר ההסברה העיראקי, גיבור היום של רשת האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אל סאחף בפוזה חושנית (מאתר CNN)
 אל סאחף בפוזה חושנית (מאתר CNN)   
שר ההסברה העיראקי, חבר במשטרו המתאדה בימים אלו של סדאם חוסיין, מתגלה כגיבור הגדול של הסייברספייס, לאחר שאתר שהוקדש למרגליות שהפיק מפיו זכה לפופולריות עצומה, מייד לאחר שעלה לרשת, הן ע"י מעריצי האיש והן ע"י שונאיו המושבעים.

בשבועות שחלפו להם מאז תחילת המלחמה, היו הג'אנקיז המושבעים של משדרי החדשות מכל העולם דבוקים למסך הקטן, ככל הנראה רק בשביל דבר אחד: לחכות למוצא פיו של שר ההסברה מוחמד סעיד אל-סאחף, בתדרוכו היומי. עכשיו הם נוהרים בהמוניהם לאתר האינטרנט החדש המוקדש לגידופיו הנמרצים כנגד "הכופרים בני העוולה" מארה"ב ובריטניה.

האתר הוא "איחוד כוחות של נצים צמאי דם ויונים חסרות תועלת" המאוחדים בהערצתם לאל-סאחף והתבטאויותיו, כגון: "אני מודיע לכם עתה שאתם רחוקים מאוד מהמציאות", ו-"בבגדאד אין כופרים אמריקאים. ולעולם לא יהיו!".

המחזאי וחבר ארגון גרינפיס לשעבר, קירן מולבניי, בריטי המתגורר באלסקה, מסר כי הוא וחבריו שאבו את הרעיון לאתר בזמן שצפו בכיסוי הטלוויזיוני של הנעשה בעיראק, במשך שלושת שבועות הלחימה.

"אמרתי לאחד החבר'ה שהחלק הכי טוב בכל הסיפור זה לא לראות את הבחור הזה", אמר מולבניי אמש (ה') לרויטרס. "הוא כל כך חצוף שאי אפשר שלא להעריץ אותו". מולבניי וחבריו עיצבו ובנו את האתר בתוך שלושה ימים.
 
 
שעות בודדות לאחר שעלה האתר לרשת, הוא כבר הוצף לחלוטין, ועתה כמעט בלתי אפשרי להכנס אליו. באותו היום שעלה האתר לאוויר, צעדו להם חיילי ארה"ב בבגדאד והאיש עצמו נעלם מהמסך, או כפי שהגדירו זאת באתר האינטרנט, "הוא יצא לחופשה מנהלתית".

"אני מקווה שהוא עדיין בחיים איפשהו, ושיש לו מושג כמה מפורסם הוא נהיה", אמר מולבניי. "קיבלנו המון תגובות מכל העולם. אפילו קיבלנו מייל ממישהו מהפנטגון שאמר 'אנחנו מאוד אוהבים את הבחור ונתגעגע אליו'".

וכצפוי לא נפקד גם מקומו של המרצ'נדייז באתר (קפיטליסטים אמריקאים בני עוולה, או לא?). כבר עתה ניתן לרכוש שם חולצות וכוסות עם כמה ממשפטיו המוצלחים יותר של אל-סאחף ("רגשותיי, כרגיל. אנו נטבח בכולם!"). וכבר עתה הציע האתר את השחקן סידני פולק, לשחק בתפקיד שר ההסברה, בסרט ההוליוודי מרגש (שבטח כבר עכשיו כבר שוקדים עליו) שיציג את המלחמה.

מולבניי פונה לציבור בקריאה נרגשת לעזור לאתר את אל-סאחף, וקיימות גם תוכניות לבצע סקר בקרב הגולשים כדי לברר אחת ולתמיד, מה צריך השר עוטה הכומתה לעשות כעת, אחרי שנגמרה המלחמה, והבוס שלו כנראה יצא לפנסיה מוקדמת.

אחד מהמעריצים השרופים של השר פרסם בקשה לפתיחת קמפיין להצלת חייו של אל-סאחף באם יתגלה מקום היחבאו: "האיש הזה הוא נכס בינלאומי חשוב מדי מכדי שהוא יירצח\יידקר\יירה או כל צורה אחרת של מוות אלים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by