ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקצב הזה: קונסולות בחינם 
 
 
מערכת חיים ברשת

התחרות האכזרית בתחום קונסולות-המשחקים משפיעה גם על מיקרוסופט; בצעד דרסטי קיצצה החברה כעשרים אחוזים ממחיר המכשיר באירופה; המטרה: לחסל את המתחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירה של קונסולת ה- XBOX של מיקרוסופט קוצץ השבוע (שוב) באופן משמעותי. מדובר בקיצוץ השלישי במחיר המכשיר בשנה האחרונה, והדרסטי ביותר עד כה – כעשרים אחוזים.

מחיר הקונסולה לקונה האירופאי יהיה מעתה כ- 200 יורו בלבד (פחות מאלף שקלים). לצורך ההשוואה, מחירו של מכשיר ה- XBOX זמן קצר לאחר השקתו עמד על 479 יורו. בשל מחירו הגבוה והיותו חדש יחסית בשוק, זכה המכשיר להצלחה בינונית והחברה נאלצה להוזילו בהתמדה, עד למחירו הנוכחי.

מטרת החברה בהוזלות הקיצוניות, מלבד עידוד המכירות, הוא "לשבור את השוק", ולגרום מתחרים "הפחות עשירים" להפסדים. עם הקיצוץ האחרון, מחיר ה- XBOX זהה למחיר הגיימקיוב של חברת נינטדו וזול יותר מהשולטת בשוק - הפלייסטיישן 2 של סוני.

הבשורה הטובה היא בעיקר עבור הצרכנים – לפחות לטווח הקצר. ירידת המחירים תהפוך את המכשירים לפופלארים יותר, ובהמשך, כך מעריכים, גם תגרום להוזלת מחירי המשחקים עצמם.

מעניין אם מגמת הקיצוצים במחיר הקונסולות תגרום בעתיד הקרוב להופעת תופעת-השיווק-המסובסד המוכרת לנו מהמכשירים הסלולרים; מכשירים שעלו פעם כסף רב מוצעים כמעט בחינם, שהתשלום האמיתי הוא עבור זמן-האוויר. האם זה יכול לעבוד גם עבור הקונסולות? נחכה ונראה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by