ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – אני אחרון!!!1 

תוכנות השבוע – אני אחרון!!!1

 
 
סער קרני

סער קרני נפרד מהמדור וממליץ על עשר התוכנות שכל מחשב חייב להתהדר בהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קניתם מחשב חדש? מזל טוב! אחרי שסיימתם להסתובב סביבו, ללטף אותו מכל הכיוונים ולהתקין את מערכת ההפעלה ואת כל הדרייברים, הגיע הזמן לעבור לחלק המעניין והמהנה באמת: התקנת תוכנות. בין אם זו הפעם הראשונה שיש לכם מחשב ובין אם אתם משתמשים מנוסים, ישנן כמה וכמה תוכנות שעליהן לא תוכלו לוותר. מהן 10 התוכנות שהן בגדר חובה, שלא יעלה על הדעת שבמחשב שלכם הן לא תהיינה מותקנות? לפניכם ניסיון יומרני ולא אובייקטיבי לענות על השאלה (הקשה) הזו. אתם מוזמנים להציע את העשירייה שלכם באמצעות מנגנון התגובות.
 

Download Accelerator Plus

 
התוכנה הראשונה שחיוני להתקין על המחשב היא תוכנה שתאפשר לכם להוריד את כל שאר התוכנות בקלות ובמהירות: מנהל הורדות. מנהל ההורדות מאתר מקורות נוספים להורדת התוכנה (או כל קובץ אחר), מפצל אותה לחלקים כדי להאיץ את התהליך ומאפשר לחדש את ההורדה במקרה שהיא נקטעת באמצע. Download Accelerator Plus (או בקיצור: DAP) הוא מנהל הורדות מצוין, שנכנס לפעולה באופן אוטומטי בכל פעם שתנסו להוריד קובץ ומסייע לכם עם כל האפשרויות הנחוצות. בנוסף, ובניגוד למנהלי הורדות אחרים, DAP אינו עולה אפילו אגורה שחוקה אחת.
 
 
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 5.3.
גודל קובץ להורדה: 1.1 מ"ב.

הורידו כאן
 
 

UltimateZip

 
תוכנה הכרחית נוספת היא תוכנה לטיפול בקבצי ארכיב. רבים מהקבצים שאנו מורידים מהרשת שמורים בפורמט ZIP, וללא תוכנה שכזו, אין אפשרות להשתמש בהם. השם הראשון שעולה כאשר מדברים על תוכנה מהסוג הזה הוא כמובן WinZip, ואין ויכוח על כך שמדובר בתוכנה מצוינת, אולם פרט להיותה מצוינת, WinZip גם עולה כסף, ומדוע לשלם על משהו שניתן לקבל, וברמה לא פחות טובה, בחינם? UltimateZip מציעה את כל האפשרויות הנחוצות לעבודה עם קבצי ארכיב, כולל תמיכה במרבית סוגי הקבצים ואפשרות ליצור קבצים מכווצים. הממשק פשוט ונוח, ובינינו – מי צריך יותר?
 
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 3.3.
גודל קובץ להורדה: 2.71.

הורידו כאן
 

MyIE2

 
הדפדפן Internet Explorer מצורף למערכת ההפעלה, ולכן רובינו עושים בו שימוש כדי לגלוש ברשת. אולם מתברר כי ישנן תוכנות רבות שמנצלות את המנוע של IE, אך מוסיפות לו אפשרויות חדשות רבות ויוצרות דפדפן חדש לגמרי. כך למשל MyIE2,שאם תנסו לגלוש בעזרתו, קשה להאמין שאי פעם תסכימו לשוב אל ה Explorer הרגיל. הדפדפן המצוין הזה מאפשר לגלוש אל אתרים רבים במקביל ללא צורך בפתיחת מספר מופעים של התוכנה, חוסם פרסומות באופן אוטומטי, מאפשר לנקות את היסטורית הגלישה, להגדיר קבוצות של אתרים מועדפים שנפתחים בבת אחת, ועוד ועוד ועוד.
 
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 0.5.
גודל קובץ להורדה: 591 ק"ב.

הורידו כאן
 

Babylon

 
כמה נחמד לדעת שכמה מהתוכנות הטובות והפופולאריות ביותר בעולם הן משלנו, כחול לבן. Babylon, תוכנת התרגום המצוינת, היא אחת הדוגמאות הבולטות ביותר, וכל מי שהשפה האנגלית אינה זורמת אצלו יודע על מה אני מדבר. התוכנה מאפשרת לבצע תרגומים בהקלקת עכבר, כאשר הגרסה האחרונה של התוכנה תומכת גם בתרגום מעברית לאנגלית. ניתן להוריד מאתר הבית של התוכנה תמיכה בשפות נוספות, ופרט לתרגום, התוכנה מציעה עוד מספר כלים שימושיים, דוגמת ממירי מידות ומטבעות.
 
רשיון: שיתופי.
גרסה: 4.0.
גודל קובץ להורדה: 11.8 מ"ב.

הורידו כאן
 

AVG Anti Virus

 
על הסכנות השונות שאורבות לנו, הגולשים, ברשת אין צורך להרחיב את הדיבור יתר על המידה. כולם מכירים את הוירוסים, התולעים ושאר הצרות, שיכולות להגיע מהאינטרנט אל המחשב שלנו במסווה של קבצים תמימים ולחולל בו שמות. תוכנות רבות מאפשרות לנו להתגונן מפני המפגעים האלו, רובן תמורת תשלום, אך AVG היא תוכנת אנטי וירוס שגם עושה את העבודה וגם אינה עולה כסף. התוכנה נלחמת בוירוסים מכל הסוגים, ומתעדכנת מהרשת על בסיס קבוע בוירוסים חדשים שמתגלים, כדי להבטיח שהמחשב שלכם יישאר מוגן על הזמן.
 
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 6.0.
גודל קובץ להורדה: 5.1 מ"ב.

הורידו כאן
 

ZoneAlarm

 
פרט לוירוסים מסוגים שונים, סכנה נוספת נשקפת לנו מצדם של פורצים (האקרים), המנצלים את רשת האינטרנט בניסיון לחדור אל המחשבים של משתמשים תמימים, כדי לחפש פרטים דוגמת מספרי כרטיס אשראי או סתם על מנת לגרום נזק. על מנת לחסום את אותם האקרים מומלץ להשתמש בתוכנת Firewall, דוגמת ZoneAlarm. התוכנה הזו מבטיחה כי כל ניסיון פריצה אל המחשב שלכם יחסם בעודו באיבו, ובנוסף – כל יישום מהמחשב שלכם אשר יבקש לגשת לרשת האינטרנט יזדקק לאישור מפורש שלכם.
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 3.1.
גודל קובץ להורדה: 3.4 מ"ב.

הורידו מכאן
 

AD-aware

 
קבצי Spyware הם מטרד לא קטן. פרט לכך שהם נוטים לרגל אחרינו ולהעביר מידע פרטי אודותינו אל חברות מסחריות, הקבצים הללו גם מתחברים לרשת ללא ידיעתנו, וגוזלים רוחב פס יקר מהיישומים הלגיטימיים. בעזרת AD-aware ניתן להיפטר מהצרה הזו בקלות יחסית. התוכנה סורקת את המחשב, מאתרת את כל קבצי הפרסומת וה Spyware, ומאפשרת למחוק אותם ללא חשש. עם זאת, כדאי לשים לב שישנן תוכנות שונות שאינן פועלות ללא קבצי הפרסומת המצורפים אליהן.
 
רשיון: חופשי.
גירסא: 6.0.
גודל קובץ להורדה: 1.2 מ"ב.

הורידו כאן
 

Windows Media Player

 
כולנו אוהבים להשמיץ את Microsoft בשל אין ספור הבאגים, פרצות האבטחה והמסכים הכחולים שהיא מאכילה אותנו השכם וערב, אבל לפעמים צריך גם לדעת לפרגן, ו Windows Media Player זו בהחלט סיבה טובה להודות לענקית התוכנה של ביל גייטס. נגן המולטימדיה המצוין, שגרסה 9.0 שלו יצאה לא מזמן, מאפשר לנגן כמעט בכל פורמט וידאו ואודיו שתוכלו להעלות על דעתכם, תומך בצורה מצוינת ב"וידאו זורם" (Streaming), מאפשר לצרוב דיסקים ומכיל מאגר אין סופי של סקינים ופלאג-אינים.
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 9.0.
גודל קובץ להורדה: 13.5 מ"ב.

הורידו כאן
 

WinAmp

 
נכון, ברשת אפשר למצוא ה-מ-ו-ן נגני MP3, ועדיין WinAmp הוא הנגן הפופולארי ביותר, וכנראה שבצדק. הפשטות של התוכנה הזו והקלות שבה ניתן ליצור ולנגן רשימות שירים הופכת אותה לבחירה של מרבית הגולשים חובבי המוסיקה, ואף על פי שישנם כמה וכמה נגנים מוצלחים נוספים, אם אתם שומעים ברגע זה מוסיקה מהמחשב, סביר להניח ש Winamp היא התוכנה שמנגנת אותה. פרט לגרסה 3 (המעט מורכבת ומסובכת) של התוכנה, יצאה לאחרונה גרסה 2.9, עם אפשרויות חדשות ובהן מנגנון לניהול נוח של ספריית השירים.
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 2.9.
גודל קובץ להורדה: 2.17 מ"ב.

הורידו כאן
 

XNview

 
פרט לקבצי וידאו ואודיו, תחת המונח "מולטימדיה" נכללות גם תמונות, וגם קבצים מסוג זה זקוקים לתוכנה ייעודית לטיפול בהם (ולא, אני לא מתכוון ל"צייר" של Windows). מבין היישומים החופשיים להצגת תמונות, XNview הוא אחד המוצלחים והמומלצים ביותר. התוכנה תומכת בכל הפורמטים הנפוצים של קבצי תמונות, מאפשרת לבצע פעולות עריכה בסיסיות (שינוי גודל, חיתוך, הפעלת אפקטים שונים, המרה בין הפורמטים), ליצור מצגת תמונות ועוד. בנוסף, לתוכנה קיימת תמיכה בממשק עברי.
 
רשיון: חופשי.
גרסה: 1.5.
גודל קובץ להורדה: 1.76 מ"ב.

הורידו כאן
 

וכמה מילות פרידה...

מדור זה של "תוכנות השבוע" הינו המדור האחרון שאותו אני כותב. במשך שנתיים וחצי, מדי יום חמישי, סקרתי והמלצתי על מאות תוכנות במסגרת למעלה מ-120 מדורים, ועכשיו הגיע הזמן לומר שלום ולהמשיך הלאה. ברצוני להודות לאלפי הקוראים הנאמנים של המדור, לאלה שטרחו והביעו את דעתם במנגנון התגובות (אפילו אם כל מה שרצו לומר היה "אני ראשון!!!1") ולאלה שהסתפקו בקריאה פסיבית, לאלה שאהבו את המדור ולאלה ששנאו אותו, לאלה שהורידו את התוכנות ולאלה שרק עברו עליו ברפרוף. לכו-לם. להתראות בשמחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by