ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צרות רבים חצי נחמה 

צרות רבים חצי נחמה

 
 
דורון טילמן

מדריך מיוחד לפתרון הבעיות הכי קטנות והכי מעצבנות שיש למחשב להציע לכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשב עם חלונות – להרבה מאוד אנשים יש אותם, והרבה מאוד אנשים מתעצבנים בגללם.במדור זה כבר כיסינו אין ספור תקלות ובעיות שאפשר להיתקל בהם בחיי היום יום וסיפרנו לכם כיצד אפשר לפתור (או לפחות לנסות לפתור) אותן עם מינימום של פירמוט והתקנה מחדש.

כעת הגיעה תורם של הלא בדיוק בעיות ותקלות, אלא כל מיני דברים שנתקלים בהם אבל לא בדיוק מנסים להשקיע מאמץ בניסיון לפתור אותם. אז ללא כל הקדמה מיוחדת, קבלו אוסף ראשון ללא כל סדר מחייב של דברים שיקלו עליכם/ן, ולו במקצת.
 

פתיחה של קבצי PDF מהרשת

 
הרבה אנשים משתמשים בתוכנת Acrobat Reader כדי להציג מסמכי PDF המופיעים בהרבה מקומות, גם באתרים, מכיוון שהם מאפשרים הצגה נוחה של טקסט, תמונות ואיורים בו זמנית. אבל כאשר המסמך מצוי ברשת, התוכנה מתעקשת לפתוח אותו כחלק מהדפדפן, דבר שגם טוען לזיכרון יישום קטן שנשאר שם גם אחר כך. הפתרון הוא להציג את ה-PDF בתוכנה עצמה, וזאת על ידי הפעלה של Acrobat Reader, כניסה לתפריט Edit ושם ל-Preferences. בחלון שנפתח נבחר ב-Options ונבטל את הסימון של "Display PDF in Browser".
 

יותר מדי השלמה אוטומטית

 
דפדפן אינטרנט אקספלורר מכיל אפשרות של שמירת מידע כמו שם משתמש, סיסמא ושאר פרטי מידע שמכניסים למנועי חיפוש וטפסים ברשת. אבל לפעמים כמות המידע שנשמרת היא גדולה מדי או לא רלוונטית יותר. במקום לרוקן או לבטל את השימוש ב-AutoComplete לחלוטין אפשר פשוט למחוק רק את מה שצריך. כאשר נפתחת הרשימה, השתמשו בחצים שבמקלדת כדי לגלול לערך המתאים, וכשהוא מסומן פשוט למחוק אותו ע"י לחיצה על כפתור Delete.
 
 

תפריטים נסתרים באופיס

 
משום מה ברירת המחדל של כל תוכנת אופיס שתתקינו היא לא להציג את כל התפריטים, אלא רק את הפקודות החשובות, או כאלה שנעשה בהן שימוש רב. ורק לאחר השהיה קצרה תראו הכול. לפעמים זה טוב שאין יותר מדי אפשרויות, אבל בהרבה מקרים זה רק מבלבל יותר. לביטול הגזירה, היכנסו לתפריט "כלים" ובחרו ב-"התאמה אישית". בחלון שנפתח, תחת לשונית "אפשרויות", סמנו את האפשרות של "הצג תמיד תפריטים מלאים.
 

אייקונים נסתרים ב-XP

 
האפשרות להחביא דברים יכולה כאמור גם לעזור. חלונות XP מאפשר למי שחושב שיש לו יותר מדי אייקונים במגש המערכת (System Tray – ליד שעון המחשב), להסתיר את מה שלא פעיל. לחצו עם הכפתור הימני של העכבר על כפתור התחל ובחרו ב-Properties. בחלון החדש יש לעבור ללשונית Taskbar ולמטה לסמן "Hide Inactive Icons". כעת לחצו על כפתור Customize שיאפשר לבחור איך לטפל בכל צלמית בנפרד.
 

שינוי שמות

זה די מפליא, אבל הרבה אנשים לא יודעים שאין שום סיבה למה לא לשנות את השמות של קבצי התקנה שאנחנו מורידים מהרשת. מכיוון שבמרבית המקרים הם נקראים setup או install, ובמקרים המעטים בהם נעשה שימוש בשם התוכנה, אין אזכור לגרסה שלה, כדאי מאוד לשנות את השם למשהו בעל משמעות כבר בעת ההורדה. כאשר נפתח החלון המאפשר לבחור היכן לשמור את הקובץ (גם אם אתם משתמשים במנהל הורדות) שנו את השם למשהו קצת יותר אינפורמטיבי.
 

הקישור הגדול

במקרים מסוימים זה טוב שבמהלך כתיבת מסמך אם נכניס לשם קישורים הם יאפשרו מיד גישה לאותו מקום. אבל פעולה זו, שנעשית באופן אוטומטי, לפעמים רק מקשה על העבודה, במיוחד כאשר לוחצים בטעות על קישור שכזה. לביטול התהליך, כנסו בוורד לתפריט עיצוב ושם ל-"עיצוב אוטומטי". לחצו על כפתור אפשרויות ובטלו את הסימון של "נתיבים באינטרנט וברשת עם היפר-קישורים" תחת סעיף החלף. לחצו על אישור, ועל סגור בחלון הקודם.
 

גודלו של הפונט

על מזבח העיצוב מקריבים לא פעם אתרים את גודלו וצורתו של הפונט. דבר שהופך את הקריאה של האתר, גם לבעלי ראיה 6/6 למשהו על גבול הבלתי אפשרי. שינוי גודל הטקסט, דרך תפריט תצוגה, לא תמיד עוזר. הפתרון הוא להתעלם מרצון המעצבים - באינטרנט אקספלורר, כנסו לתפריט Tools ושם ל-Internet Options. תחת לשונית General לחצו על כפתור Accessibility וסמנו את האפשרות של Ignore font sizes specified on Web pages.
 

מחיקה של שחזור מערכת

היכולת של חלונות ME ו-XP לשמור עותקים ישנים של מצב מערכת ההפעלה ולשחזר אותם – System Restore, היא אכן מועילה מאוד, אבל היא באה על חשבון מקום פנוי בדיסק. וכדי למחוק עותקים ישנים צריך לעבוד קשה.

כנסו ל-מחשב שלי, לחצו עם הכפתור הימני של העכבר על הכונן אותו אתם רוצים לפנות ובחרו ב-Properties. בחלון שנפתח לחצו על Disk Cleanup. כעת עברו ללשונית More Options בחלון החדש ולחצו על כפתור Clean up של סעיף System Restore. דבר זה יגרום לכך שכל נקודות השחזור הישנות, פרט לאחרונה, ימחקו מהדיסק.
 

פינוי מקום בזיכרון

הרבה אנשים כבר יודעים שכדי לסגור תוכניות סוררות צריך ללחוץ על Ctrl-Alt-Del, וכדי למנוע מתוכניות שונות לפעול מלכתחילה צריך להפעיל את יישום Msconfig. אבל המשמעות של מרבית התוכנות והתהליכים שרצים ברקע מוכרת קצת פחות. באתר זה תוכלו למצוא הסבר ותיאור של כמעט כל דבר שיכול לגזול משאבים יקרים מהמחשב.
 

קיצור דרך

כאשר המומחים של מיקרוסופט תכננו את הממשק של מערכת ההפעלה חלונות הם כמובן חשבו על כל דרך שבעולם כדי לאפשר לנו, המשתמשים, לבצע כל פעולה במהירות ובקלות. אם אתם רוצים להאיץ את העבודה קצת יותר, תמיד תוכלו להשתמש באין ספור שילובי מקשים אשר יקצרו לכם את הדרך.


כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה ובאתר Netsupport ואם יש עוד נושאים שמעניינים אתכם/ן, על תהססו לספר לנו על כך, בתגובות, או בפורום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by