ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: מצעד הפזמונים של ההורדות מהרשת 
 
 מסר של שלום לכל הפראיירים ששלמו על השיר שלי   
 
מערכת חיים ברשת

חברת הדירוגים הבריטית תכין את המצעד החלופי בחודשים הקרובים. נכון לעכשיו יכלול המצעד רק הורדות חוקיות, ויתעלם מקאזה ואחיותיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברה הבריטית האחראית באופן רשמי על דירוג הסינגלים הנרכשים ביותר מתכננת את השקתו של מצעד שירים אלטרנטיבי, שייקבע על פי כמות הורדות מהרשת, מדווח ה-BBC. ארבעים הגדולים, או המוּרדים, יפורסמו במקביל לארבעים הגדולים הנרכשים, החל מהימים שיקדימו את חג המולד הקרוב-רחוק.

לכאורה צעד נאה ונבון של תעשיות הרדיו והמוזיקה, המכירות בעולם הדיגיטלי הרוחש ללא עזרתן של חנויות התקליטים. אלא שמדובר בדירוג המתחשב רק בשירים שהורדו באופן חוקי בשירותי המוזיקה החוקיים השונים. שירים שיורדו בשירותי P2P כמו קאזה לא ייספרו ולא ישוקללו. באותה מידה יכול מחר המכון המטאורולוגי לנפק תחזיות על פי לחץ האוויר בשירותי המשרד, מבלי להתייחס דבר הזה שמתרחש מחוצה לו, קרי העולם.

הפרויקט החדש מתוכנן ללוות את יום ההורדות הדיגיטליות השני שיתקיים באירופה. כמו ביום ההורדות הראשון, יוכלו אזרחי בריטניה, גרמניה ואולי גם מדינות נוספות, להוריד שירים בסך 5 יורו לערך מאתרי המוזיקה החוקיים, הכוללים קטלוג של כ- 170,000 שירים. טרם נמסרו נתונים על יום ההורדות (Digital Download Day) הקודם, אך החתול ששומר על השמנת מספר כי מדובר בהצלחה.

מה היא הצלחה בדיוק קשה לומר, במיוחד לאור ההערכה שכ-4,500,000 אנשים מורידים כמיליארד שירים בכל רגע נתון דרך התוכנות הבלתי חוקיות.

כוכב המצעדים הבריטי דניאל בדינפילד יציג את הפרויקט בפני העם. בדינפילד, כנראה איש בעל חזון אמיתי, אמר כי "עתיד המוזיקה הוא דיגיטלי. כל אלבום צריך להיות נגיש ברשת כדי שהדברים יתחילו לזוז. בחירה מגוונת יותר בין שירים הכרחית במלחמה נגד פיראטיות ברשת".

שר התרבות הבריטי קים האוולס אמר כי הפירטיות ברשת עלולה לגרום ל"נזק חמור" לתעשיית המוזיקה. "אנחנו חייבים לחשוב חכם כדי לרתום את הטכנולוגיה החדשה אם ברצוננו להלחם ביעילות בפיראטיות", אמר השר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by