ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"מההחלטה נודף ריח חמוץ של ניסיון לסתימת פיות" 
 
 ``גולשי וואלה אינם פרקליטים בהשכלתם``. ישראלי   
 
עידו קינן

מנכ"ל וואלה על האוניברסיטה העברית, שהגישה תלונה במשטרה נגד אתרו: הם לא מבינים את כללי המשחק התקשורתיים, ומנסים לסתום פיות; האוניברסיטה בתגובה: הוא מסיט את הדיון מהנושא היחיד שעומד על הפרק – הסתה לרצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אור לא מחמיא. מאליש (מתוך אתר האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים)
 אור לא מחמיא. מאליש (מתוך אתר האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים)   
מנכ"ל וואלה, אילן ישראלי, זועם על התלונה שהגישה האוניברסיטה העברית במשטרה נגד אתרו, עליה דיווחנו אתמול. "התלונה שהוגשה במשטרה מעידה לא רק על שיקול דעת משובש ועל חרחור ריב ומדון מצד המתלוננים כי אם גם על חוסר הבנה של כללי המשחק, הנהוגים בתקשורת ובזירה האינטרנטית", הוא אומר לחיים ברשת. "יותר מכך, נודף ממנה ריח חמוץ של ניסיון לסתימת פיות, בעיקר אלה של העיתונאים בוואלה".

התלונה הוגשה בעקבות תגובות שפורסמו לכתבה בחדשות וואלה, "20 חורים בראש וחוט ברזל בעין שמאל. ללא הרדמה מלאה", אשר עסקה בניסויים שמבצע מדען האוניברסיטה, ד"ר אהוד זהרי, בבעלי חיים. לכתבה צורף סרטון, שהוסרט בסתר עבור האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים, בו נראים ניסויים המבוצעים בקוף בשם מאליש. הכתבה עוררה מאות תגובות, וחלקן, טוענת האוניברסיטה בתלונתה, מהוות "הסתה לרצח ואיומים".
 
 
"חוסר שביעות רצונה של האוניברסיטה העברית מעצם טיפולה של וואלה בפרשה, שמעמידה את הנעשה במעבדתו של ד"ר אודי זוהרי באור לא מחמיא, מובן", אומר ישראלי. "הדבר שאינו מובן הוא, מדוע בוחרת האוניברסיטה לנסות ולהשפיע על סדר יומה העיתונאי של וואלה באמצעים כוחניים. אם המטרה שמבקשת האוניברסיטה להשיג בהגשת התלונה למשטרה הוא לרמוז לוואלה לחדול מלעסוק בתחום זכויות בעלי החיים והניסויים בהם, הרי שוואלה אינה מתכוונת להגיב לרמיזה זאת, אלא בדרך היחידה שהיא יודעת. נמשיך לעשות את עבודתנו העיתונאית נאמנה, בשל חשיבותה הציבורית הרבה".

"חלק מגולשי וואלה אינם פרקליטים בהשכלתם, ועל כן לעתים נוקטים בלשון צורמת או בנימה מתלהמת בגוף התגובה", מסביר ישראלי. "וואלה עושה כל שלאל ידה כדי למנוע פרסומן של תגובות בלתי נאותות והולמות. אך מכיוון שמדובר במערכת סינון אנושית, קורה שבשוגג מסתננות תגובות בודדות שאופיין אינו מקובל על וואלה".

אורית סוליציאנו, דוברת האוניברסיטה העברית, מסרה בתגובה: "התלונה למשטרה שהוגשה על ידי האוניברסיטה התייחסה לקריאות לרצח ולהסתה לאלימות שפורסמו באתר כנגד חוקרי האוניברסיטה. תגובתו של מנכ"ל וואלה נועדה להסיט את הדיון מהנושא היחידי שעומד על הפרק והוא מתן במה על ידי אתר וואלה לפרסומים המעודדים עבירה פלילית, וזאת אף בניגוד למדיניות המוצהרת של האתר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by