ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף שנת הSמס  
 
 תמכור, תמכור! תקנה! תקנה!!   
 
מערכת חיים ברשת

לא בכל העולם תפקידו של מס ההכנסה הוא לעצבן אנשים; בנורבגיה לדוגמה, החלו רשויות המס לאפשר לאזרחים להשלים את הדווח השנתי שלהם בעזרת ה-SMS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל התרגלנו לשביתות, למוסדות ממשלתיים בלתי מתפקדים ולרשויות מס שיעשו הכל בשביל להוציא לאזרח הקטן את המיץ. מופלא ככל שזה יישמע, אין זה כך בכל רחבי העולם. בנורבגיה, למשל, החליטו רשויות המס להקל על האזרחים (קונספט מוזר שכזה) וחנכו שירות חדש המאפשר להם להשלים את טפסי תיאום מס ההכנסה באמצעות שליחת SMS.

בשירות מס ההכנסה הנורבגי מאמינים, בצדק ככל הנראה, כי הם הראשונים בעולם המאפשרים שירות החזרי מס ב-SMS. השירות נוגע למשלמי מסים אשר לא מעונינים לערוך שינויים בטפסי המס ששוגרו לבתיהם בדואר. בשנה שעברה החזירו את הטופס ללא שינוי למעלה ממיליון וחצי אזרחים.

השנה, לעומת זאת לא חייבים האזרחים לשלוח את הטופס בחזרה בדואר, אלא אך ורק לשלוח הודעת SMS המכילה מילת צופן, מספר תעודת הזהות שלהם וקוד ממוספר, ולחסוך לעצמם זמן וטרחה.

דוברת מס ההכנסה, ליסה הלבורסן, אמרה בראיון לרשת הטלוויזיה הנורבגית TV2 Nettavisen כי "אנו מקווים שזה יהיה להיט. ככל שאנו יודעים, אנו הראשונים בעולם שמציגים אפשרות זו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by